Nikdy bych byl neřekl, že žádná tower-defense hra mě bude tak bavit jako Kytice vs. Zombíci. V jádru máte za úkol odrážet útoky řad plazivců - ať už na předzahrádce či za barákem v bazénu.

Každou další výhrou si otevíráte nové Kytice,
které mají své pro i proti. Kombinováním a správným zadáváním tak kytky odrážejí hordy Živých mrtvých.

Hra je graficky stylizovaná a rozjedete ji i na kancelářské plečce. Přidanou hodnotou je i hafo mini her a návyková hratelnost.

Proto dávám 90 %.

Pro: Stylizovaná grafika, hodně kytek, návyková hratelnost

Proti: Návyková hratelnost, opakující se levely

• Android 60
Ačkoliv casual hry nejsou můj zrovna oblíbený žánr, občas je dobré vyzkoušet si, jaký ten světoznámý titul opravdu je. A tak jsem se po 14 letech od vydání dostal k Plants vs. Zombies. Od té doby se ale pravděpodobně dost změnil, zejména v souvislosti s odkupem společností Electronic Arts a konverzí hry na mobily.

Samotné jádro hry je ve své jednoduchosti nečekaně zábavné. Je potřeba vymyslet si základní strategii, kam si rostlinky posazovat, a pak i dostatečně rychle reagovat na příchozí nepřátele. Skoro v každé misi se objevuje něco nového, ať už nový typ nepřítele, nebo je dostupná nová rostlinka. Z počátku mi to přišlo přehnané, protože to přibývá až příliš rychle, a měl jsem pocit, že se autoři spíš soustředí na kvantitu, než kvalitu (např. zajímavěji navržené mise). Navíc, aby nebylo dostupných rostlin příliš moc, tak se mění prostředí (zahrada, noc, bazén, atd), a v každém prostředí je nutné používat jinou sadu rostlin. Ale musím říct, že jsem si postupně zvykl, a zvýšilo to variabilitu hru. Obtížnost je bohužel poměrně nízká, takže není nutné se nijak extra snažit, ale to asi není u casual hry překvapivé. I tak jsem měl z každé dohrané mise ale dobrý pocit.

Ačkoliv se mění jednotlivé proměnné hry, styl mise je v podstatě pořád stejný, pokud nezapočítáme velmi občasnou minihru typu mlácení zombií prstem nebo rostlinky co přijíždějí na pásu. Tady je trochu zklamání. Jiné herní režimy dostupné ale jsou, jako jsou "logické hádanky", kdy umisťujete zombie a snažíte se prožrat kytkami v předpřipravené úrovni, bránění se zmutovaným kytko-zombiím, rozbíjení váz a další. Ovšem zatímco v PC verzi jsou dostupné všechny standardně (jak jsem později zjistil), v Androidí verzi jsou schované za dodatečnými nákupy, a postupně se odkrývají.

Čímž se dostáváme k monetizaci, té nejhorší části hry. EA se zde ukazuje jako firma bez jakýchkoliv morálních zábran, jen aby z vás vykřesala co nejvíce zlaťáčků. Základní hra pro Android je zdarma, což je fajn. Vykoupeno je to neuvěřitelným množstvím celoobrazovkových video reklam, které se pouští nonstop, třeba i při pokusu o návrat do hlavního menu. Videa se nerozpakují vysát vám bez varování váš datový balíček, a křížek na zavření samozřejmě reklamu nezavírá. Reklamy pokračují i ve hře pomocí herních mechanismů. Při vybírání kytek na vás svítí jeden zamčený slot - chceš o slot navíc? Stačí zhlédnout reklamu! Na herní ploše vám během hry vypadávají předměty - nehodí se ti zrovna teď hrábě proti zombiím? Stačí zhlédnout reklamu! Původně jsem chtěl zaplatit za odstranění reklam, protože se nerad vezu zdarma, a každý si zaslouží za práci dostat odměnu. Ale už jen za těch pár hodin zjišťování, jestli je hra dobrá, ve mě daný agresivní marketing zanechal takový znechucený dojem, až jsem se cítil špinavý, že této firmě chci ještě něco přispět. Většinu hry jsem tak odehrál s vypnutou wifi a daty, což naštěstí funguje, a eliminuje to většinu otravných prvků.

Samotné zaplacení za odstranění reklam navíc není tak úplně to, co jsem si původně myslel, tj. alternativa ke koupení plné hry. Čím dále se propracováváte ve hře, tím více "zamčených bonusů" se vám odkrývá v místním obchodě. Chceš vylepšení pro tuto kytku? Stačí 5 000 zlatých! Chceš navíc slot na kytky? Stačí 20 000 zlatých! Chceš tuto minihru? Jenom 15 000 zlatých! Samotným hraním by se takové částky samozřejmě vydělávaly strašně dlouho - není jednoduší poslat trochu reálných peněz? Výhodné balíčky! Právě postupné odkrývání nákupů pak znemožňuje odhadnout, kolik těch peněz byste vlastně potřebovali, abyste si koupili opravdu plnou hru. Předpokládám, že je to účel. Autoři také zahrnuli "zenovou zahrádku", kde můžete grindovat v tom nejčistším smyslu - rutinním opakováním nudných činností si můžete vydělat pár zlaťáků navíc, samozřejmě s časově omezeným opakováním. A i tam vám neustále hra podbízí nákupy "zlepšováků", takže si můžete zaplatit za to, abyste grindovali "efektivněji".

Některé z těch alternativních herních režimů, které se skrývají za nákupy za zlaťáky, mi přišly docela zajímavé, takže je docela škoda, že jsem se k nim nedostal. Celou hru za jasnou cenu bych si koupil, ale nechtěl jsem se chytit na udičku, že ze mě budou tahat peníze postupně a opakovaně. Takto jsem se spokojil pouze s hlavní kampaní. Nebýt té odporné monetizace a nemožnosti koupit plnou hru za jasnou cenu, tak bych hru hodnotil na 70% za základní kampaň, možná i výše, podle alternativních režimů. Ale v popsané situaci musím bohužel hodnocení snížit.

Celkové hodnocení: Dobrá
  • Android 95
Při pracovní nudě jsem znovu rozehrál PvZ na mobilu. Hra je stále chytlavá i po letech, to samé ta hudba, stupňující se obtížnost, no prostě slast. Zapnout si to raz za čas je skvělé. Bohužel nevýhoda této hry je stereotyp.

Android verzi hodnotím o 5% více. Na tom mobilu se to hraje dobře, je to možná i pohodlnější než počítač :) A přitom nikdo nepřijde o žádné featury ze hry, když hraje na mobilu. Grafika, hudba i obtížnost je úplně stejná. A jde to hrát i offline na mobilu.

Pro: Stupňující obtížnost, grafika, zvuky a hudba, na mobilu lze hrát offline.

Proti: Stereotyp

V geologicky poměrně nedávné době jsem popíjel s kamarádkou ve vinárně docela slušné suché červené víno, když tu náhle vytáhla z kabelky tablet a spustila na něm jakousi hru. Má první myšlenka byla "jejda, to je nějaká mobilní kravinka pro holky s kytkama a zombíkama". Nicméně ten večer už jsme toho moc nenamluvili a střídavě jsme bránili domov proti pochodujícím armádám zombíků. Zanedlouho jsem zjistil, že existuje i PC verze, a ta mi chvíli poté spokojeně vrněla na harddisku.

Cíl hry je jednoduchý - na šachovnicové zahradě bránit průchodu armády zombie stavěním obranných věž... pardon, sázením květin. Hrou nás provází redneck Crazy Dave a jak hráč postupuje hrou, otevírá se mu kromě kampaně i množství miniher. Hra je neskutečný žrout času a i teď po letech, kdy jsem hru cvičmo proběhl kvůli komentáři, mne v ní provázelo ono klasické "ještě jeden level a jdu spát". Ve své době jsem dosáhl všeho, čeho bylo ve hře možné dosáhnout. Bohužel jsem kvůli exitu tehdejšího počítače (z něj se však zombík nestal, pouze odešel do věčných lovišť) o tuto historii přišel.

Hra obsahuje pečlivě kreslenou krásnou detailní grafiku. Květinky jsou dostatečně roztomilé, zombíci dostatečně olezlí. Hra obsahuje 26 zombíků, přičemž každý má své silné stránky i svou achillovu patu. Proto je nutné před startem levelu kouknout na aktuální skladbu zombácké armády a tomu přizpůsobit výběr květin. Základní kampaň má svého bosse a jejím dohráním hra neskončí a hráči se otevřou další minihry a zenová zahrádka. A právě zenová zahrádka je hlavní časožrout. Hráč mého typu v ní chce mít VŠECHNY druhy květin a dosáhnout této rozmanitosti je hodně časově náročné, protože jejich přidělování je nahodilé a stejně tak nahodilý je druh sazeničky, kterou za odměnu obdržíme. Když hrajete kampaň po šesté s cílem konečně dostat poslední dva druhy květin do zenové zahrádky, to je teprve to pravé herní šílenství.

Nesmím zapomenout zmínit květinu "Chomper", která je krásnou poctou milovníkům klasických hororů, konkrétně Audrey II. z Malého krámku hrůz.

Poslední součástí hry je tree of wisdom, jehož naboostování do maximální výšky 1000 stop přineslo velké zklamání, protože obdržená odměna je směšná.

Kromě tree of wisdom bych viděl jedinou další slabinu hry v malém počtu prostředí, protože ta jsou jen tři, v důsledku změny denní doby jejich počet nakonec vystoupá na pět (přední zahrádka ve dne a v noci, zadní zahrada s bazénem ve dne a v noci, střecha).

Kromě pěkné kreslené grafiky hra obsahuje i povedenou hudbu (téma prvního levelu používají někteří tvůrci levelů pro Mario Forever při soubojích s Bowserem), která však po nějaké době začne být značně repetitivní.

Během dvou a půl dne, kdy jsem se ke hře vrátil, jsem získal stříbrnou trofej a k zisku té zlaté mi chybělo dohrání pěti miniher a pěti survivalů, na což už v současné době nemám trpělivost. Ve své době byly Plants vs. Zombies bleskem z čistého nebe a vlastně se to hraje skvěle dodnes. Jen to prostě není epická tříáčková adventura či RPG, což koneckonců vůbec nevadí.

Pro: Grafika, chytlavost ("ještě jeden level a jdu spát"), množství miniher a zenová zahrádka pro hračičky.

Proti: Tree of wisdom, málo herních prostředí.

• Android 80
Když jsem začínal s internetem a hrami na internetu, tak jsem dost hrál minihry typu tower defense, což bych tady Plants vs. Zombies zařadil a byl jsem se hrou velmi spokojený. Hrál jsem ji na mobilu a ovládání bylo v pohodě. Jednotlivé části jsou rozmanité, nejvíc práce jsem měl s tou v noci a mlhou, ale jinak mi to nějak zvlášť těžké nepřišlo. Zpříjemnilo mi to cesty do práce a z práce, nějaké chvíle ve vlaku a sem tam na návštěvách, když jsem měl chvíli pro sebe.
Plants vs Zombie byla moje první rozehraná a dohraná hra v roce 2018. Doporučil mi ji uživatel rikuhahl a celkem jsem se na ni těšila. Slibovala sympatickou grafiku a nenáročnou hratelnost, což také splnila. Mým úkolem bylo bránit dům proti invazi zombíků. K dispozici byly kytičky, houbičky a různé druhy zeleniny. Každý druh této květeny měl nějakou speciální dovednost, jež mi měla napomoci k tomu, aby se zombíci nedostali přes můj trávník.

Hra je chytlavá, vydržela jsem u ní na jeden zátah minimálně 3 hodiny. Bohužel mi přišla dost na jedno brdo. Připomněla mi klasické facebookové hry. Jak jsem přišla na jednu nebo dvě taktiky používala jsem je pořád dokola, a to asi zapříčinilo to, že mi to zdálo dost monotónní. Možná, jsem měla neustále zkoušet nové rostlinky.

S tím souvisí věc, která mě štvala. Po úspěšném dohrání kola, jsem získala novou rostlinku, která mi měla pomoci v dalším boji. Bohužel k ní tvůrci pouze napsaly co umí, ale já bych mnohem více ocenila, nějakou ukázku ve formě animace. Například, jak letí zombík přivázaný na balonku a já musím použít kaktus, který se v momentě blížícího se zombíka zvětší a balon propíchne a mimo jiné střílí i po ostatních. Také by se mi líbilo, kdyby měl každý zombík i mnou použitá rostlinka nad sebou nějaký ukazatel, kolik mu zbývá života.

Hra mě ze začátku bavila hodně, ale bohužel nevidím důvod, proč se k ní někdy v budoucnu vrátit, nebo plnit všechny achievementy.

Pro: roztomilá grafika, příjemná hudba

Proti: stereotypní, chybí ukazatel života nad zombíky i rostlinami, chybí video ukázka schopnosti nově získané rostliny

Pro mě důkaz, že nezáleží na grafice či áčkovosti titulu, nýbrž hratelnost je tím základním stavebním kamenem hry. A já se u kytek a zombíků bavil velmi dobře.

Pro: hratelnost, rozmanitost kytek i zombií

Pařil jsem Androidovskou verzi. Je to ideální gamesa do autobusu. Taktická, vtipně animovaná, zombí "sekačka" :D
Zajímavé momenty jsou vždy když poprvé vidíte nový typ zombie. Na jednu stranu cítíte strach na druhou zase čekáte co ta nová svi*e vymyslí nového.
V jednoduchosti je krása, tady to platí na 100 % ale fakticky každý delší překombinování by jenom uškodilo hratelnosti.

Pro: kreativní animace, vtipné a aj vtipná hudba

Proti: nic

Plants vs Zombies hra která dokáže zabavit skoro každého. Je to strategická a logická hra. Ve které musíte dávat rostliny, aby zabíjeli zombíky, kteří chtějí zabit majitelé domu.

Když jsem poprvé tuto hru zapnul. Tak jsem si myslel, že to bude nějaká blbost, ale po pár minutách. Hraní jsem změnil názor. Hra vám nabídne hrát nejen za jednu rostlinu, ale za více rostlin, které mají pokaždé jiné funkce nebo vlastnosti. Je tam slunečnice, která vám dává energii vytvářet bojové rostliny, a dále jak jsem už zmínil. Jsou tam ty bojové rostliny, ale není tam jen pár druhu rostlin. Je jích tam mnohém víc. Denní rostliny, vodní rostliny, mlžné rostliny a noční rostliny. Jenomže to není ten důvod, proč mě ta hra chytla. Je to ten důvod, že tam je i více prostředí. Tím myslím, že první část je přes den, a potom se vám tam i přidá bazén. Kde budou rovněž zombici chodit, spíše budou plavat. Pak další část je v noci, kde musíte používat noční rostliny. Což jsou houbičky, a potom se vám tam bude přidávat mlha a bazén. Na konec tam je střecha baráku, kde si ty rostliny musíte, dáváte do květináče. No ted’ka jsem tak zmínil prostředí a druhý rostlin, a na konec si dáme vlastností neboli druhý zombiku. Naštěstí tam není jeden druh zombíka. Což je super. Já si myslím, že by to byla potom nuda. Je tam asi tak 15 – 20 druhů zombíku. Jsou tam prostě všechny druhy zombíku. Jestli by zombii prolomili vaší obranu, tak se nemate čeho bát, protože při konci máte vždycky tajnou zbraň, a ta tajná zbraň je sekačka na trávník, vodní filtr nebo čistič střech.

Dále si tam můžete. Ve hře kupovat vylepšení na rostliny. Například na slunečnicí je vylepšení 2x větší vytváření enretgie, a pak i na bojové rostliny máte rychlejší střílení. Potom tam máte i zahrádku, která vám bude vydělávat peníze, ale musíte se tam starat o rostliny. To podle mě dává také velký plus. Jak potom dohrajete hru. Můžete si dát hardcore mod. Budete to mít sice od začátku, ale můžete už mít všechny rostliny. To je podle mě také dobrý plus. Dále bych chtěl říct, že hra neobsahuje multiplayer. Podle mě to není to zase není takový mínus, protože ani bych si nedokázal představit jaký by byl ten multiplayer, ale nedávno vyšel nový díl Plants vs Zombies: Garden Warfare, který obsahuje jenom multiplayer, ale to už je něco jiného. Skoro jsem na to zapomněl, že některé mise v singleplayeru jsou speciální v tom, že tam vám to automatický vybírá rostliny, jaké máte používat nebo tam je také i náhodné ničení váz, tam vám to dá rostlinu nebo zombíka.

Jinak grafické správcováni je na dobré úrovní. Nejsou tam žádné bugy, a ani žádné bugy s texturou. Zvukové správcováni je rovněž na dobré úrovní, protože při hraní vám tam hraje soutrack, a to je podle mě velmi dobré, a dobře se při tom hraje. Také zvuky rostlin tam jsou dobře provedené, a zvuky zombíku jsou vynikající.

Sice jsou tam i nějaké minusy. Což jsou některé opakující se mise, ale to podle mě zase není taký velký mínus.

Finálové hodnocení ! Je to dobrá hra sice některé ty mise sou opakující, ale zase je plus, že je tam více zombíku a rostlin. Dále je také dobrým plusem. Změna prostředí, a také grafické a zvukové správcování. Tak tomu dávám 90%
Perfektná chujovinka... jednoduché a velmi zábavné, těžce návykové na to pozor... Tato hra má více verzí které se od sebe liší pouze drobnými odchylkami... ale stojí za to je vyzkoušet všechny...

Pro: Zábavné minigames (zahrádka), logický základ, návykovost

Proti: hudební doprovod je slabý

Další skvělá hra z dílny PopCap Games.Z budování kytek které niči zombie a ochránit tak váš dům je skvělý,samozdřejmě herní zážitek.

Už od té doby co sem hru zapnul se mi líbila,spousta úrovní,kytek,ten bláznivý soused u kterého si můžete nakupovat a ještě k tomu "minihry".Grafické zpracování je velmi dobré + ještě zvukové efekty které dodávají šťávu hře od začátku až dokonce.

Celková hratelnost=výborná.
85%

Pro: Grafika,hudba+zvukové efekty,spousta kytek neboli zbraní a srandovní zombie :D

Tak jsem to taky teda vyzkoušel. A nelituji. Možná se tu budu trochu opakovat. Plants vs. Zombies je přesně takový typ hry, které ke štěstí stačí jenom geniální nápad a nadšení. Hra je to až překvapivě návyková. Tak návyková, že jsem, po dlouhé době, u počítače zapomněl na čas. Jenom jsem stále dokola stavil ty věžičky (ehm, kytky).

Základní dobrodružství je skvělé. Mění se prostředí. Pořád nějaký nový druh zombíka. S tím přichází po každém dohrání kola nová kytka. A neustále měníte taktiku, abyste na ně vyzráli. Když už mě to občas začalo zmáhat, přišla mezihra. Mezihry jsou neuvěřitelně zábavné. Pak přišly mince a obchod a další věci. Tahle hra má až překvapivě hodně obsahu. Prostě se snaží, aby to hráče bavilo co nejdéle.

Do toho když připočtete humorný styl a stylovou grafiku, tak není co řešit. Dokonce ani ta hudba není tak vlezlá. Postupně si i otevíráte různé mini hry, hádanky atd.. Chvíli jsem si i myslel, že snad téhle hře dám 100%. Bohužel přišlo trochu vystřízlivění.

A to proto, že samotné dobrodružství není tak dlouhé. Hra na vás všechny své trumfy podle mě vybalí moc brzy. Po nalezení té správné taktiky na všechny druhy zombií přeci jenom přišla nuda. Nebylo to brzy, to rozhodně ne. Na dlouhodobější hraní to moc není. Uvidím, jak mě ještě bude bavit, až to zapnu třeba za měsíc.

Hrál jsem to intenzivně tak dva týdny, když to teda všechno sečtu.

Pro: návykovost, mezihry, spousta obsahu, humorné, pěkná grafika

Proti: hra všechny trumfy vybalí příliš brzy

To jsem takhle jednou seděl v létě v prostoru kde neexistuje čas, práce, ani internet (chata)... byl večer, byl jsem sám a kouknul, co mám na notebooku za windowsácké hry. A hele, Plants vs. Zombies, co to tady dělá? Zapnu v devět večer, hraju, hraju, hraju, hraju... ups, jsou dvě ráno.

Je to chytlavé. Dokonce tak chytlavé, že poté, co jsem zjistil, že moje verze Plants vs. Zombies je jakési demo omezené na počet spuštění hry, volal jsem drahé polovičce, která za mnou měla přijet na chatu, ať to hned koupí a kouká přivézt.

Tahle hra je jednoduchá, zároveň komplexní a hlavně funkční. Kampaň vás na pár hodin zabaví, ale pak je tu ještě moře bonusů, díky kterým se zabavíte na další hodiny a vyděláte peníze na vychytávky, které můžete používat při druhém projetí kampaně, která je ale teď o něco těžší.

Překvapivě má hra i nějaký rádoby příběh a stačí to, stejně zabaví i monology šíleného souseda.

Nikdy bych nevěřil, že mě takováhle blbost bude bavit, ale bavila a baví. Zenová zahrádka se pak ničím neliší od těch nesmyslných her na FB, ale z nějakého neznámého důvodu rád zalévám a hnojím své květinky :)

Pro: zábavná hratelnost; vizuálně pěkné; vtipné

Proti: po čase stereotyp, který se dá velice snadno zapudit vymyšlením nové taktiky boje

Musím přiznat, že až donedávna pro mě byly tower defense hry velká neznámá. To se změnilo ve chvíli, kdy jsem u přítelkyně uviděl právě Plants vs. Zombies. Ta hra je strašně chytlavá. Zatraceně moc chytlavá. Strávil jsem u ní moře času, více či méně jsem jí hrál ve chvílích volna skoro tři měsíce, než se mi povedlo pokořit všechny výzvy, které hra nabízela. Teď už jsem majitelem zlaté sošky, ale stejně si to občas zapnu.

O čem hra je psát nebudu, to je napsáno v popisku, takže jen musím zmínit, že systém hry je velmi povedený a celkem i variabilní, přestože některé rostlinky nenajdou takové využití a i já jsem po čase přišel na celkem osvědčenou taktiku, kterou jsem neustále v drobných obměnách v závislosti na prostředí používal a která byla úspěšná. To je možná jedna z mála vad hry, kdy po spoustě odehraných hodin upadne hratelnost trochu do stereotypu. Jenže proč zkoušet něco jiného, když to dosavadní funguje.

Grafika je roztomilá a funkční, hra je absolutně nenáročná na HW a je možné jí zapnout na chvíli, udělat jeden dva levely a zase jít. Prostě perfektní hra na zabití času mezi něčím "důležitějším". No nic, jdu se mrknout, jak mi rostě zenová zahrádka :)

Pro: Variabilita, grafika, herní mechanismy, spousta levelů a dalších miniher

Proti: Po dlouhé době trochu stereotypní

Až nepříjemný žrout času, tak se dá jednoduše označit Plants vs. Zombies. Je až s podiven jak v základě jednoduchý systém tower defense lze vylepšit díky humoru, stylizaci, systému vylepšování rostlin a odměnování hráče penězi pro nákup upgradů.

Kampaň představuje postupně všechny zombíky a rostliny, mění prostředí aby zamezila stereotypu, plus nabídne minihry kdy si hráč musí poradit s kartami rostlin které nepravidelně a náhodně hráči nabídne. Přesto ale větší porci zábavy lze spatřit až v minihrách které nabízí přeci jen pestřejší zpracování, více zábavy a herních módů.

Získání zahrady taky nabízí úplně jinou minihru a to zahradničení ve skleníku, kde se musí rostlinky zalévat, hnojit a všelijak opečovávat. Odměnou jsou opět peníze pro nákup dalších věcí.

Přes všechny zmíněné pozitiva, hra se postupem času okouká a pozdější vylepšení nemají tak velký smysl jak původně autoři plánovali, přesto ale Plants vs. Zombies jsou unikátním skloubením jednoduchosti, hratelnosti a zábavnosti, která prostě donutí hráče věnovat mu až neúmorné množství času.

Pro: Minihry, množství módů, hratelnost, zábavnost,zahrada Zen,cena, humor

Proti: Kampaň je trochu jednotvárnější, hudba později už se hodně oposlouchá, návykovost

Pozadí příběhu této „obranné“ hry by mohlo začít tímto úvodem: Byla nebyla jedna chemická laboratoř postavená na dávném pohřebišti... Tak jak to většinou chodí v amerických béčkových hororech, i zde se jeden pokus proklatě vymknul kontrole, laboratoř vyletěla do luftu a sajrajt z ní vytekl do útrob nebohých zesnulých a ti se posléze proměnily v zombie, lačnící po čerstvém masu. Co čert nechtěl, laboratoř stávala přes cestu naproti vašemu domu a zrovinka vy, jako chutná přesnídávka, jste první na řadě. Zombie se začínají přibližovat a jakmile vstoupí na trávník vašeho pozemku zjišťujete, že mrtví nebyli jediní, kteří byly zasaženi neznámou chemickou sloučeninou, a že z květin, vysázených původně pro potěchu ducha, jsou jako jediné schopné živé-mrtvé poslat zpět kam patří. Pod drn.

Hra samotná je vytvořena velmi jednoduše, při tom ale funkčně a komplexně. Po stránce grafické je líbivě (až dětsky) malovaná, každá zombie nebo plodina (a že jich není málo) je skutečně hezky vyvedena. Místa, kde dochází k odražení zombíků jsou celkem tři (na zahradě, na zahradě s bazénem, na střeše), přičemž se ještě střídá den s nocí. Hudební doprovod je ze začátku pěkný, u podobně návykové hry, kde se počítá s několika hodinovým hraním, se ale postupně stává stereotypním až otravným (raději jsem ho nakonec vypínal). Obtížnost je koncipována pro široké publikum a tudíž po zjištění principů a systému na jakého zombie platí jaká rostlina se stává vyváženou, i když se objeví i chvíle, které dokáží pozlobit. Hratelnost je zábavná a ovládání jednoduché (pouze myš a levé tlačítko).

Díky nástavbě v podobě třech módů (Survival, Puzzle a Mini-Games), achievementům a zen zahradě se čas ztrávený u této hry sice prodlužuje, ne vždy je to ale k dobru. Pro hráče, který musí mít vše na 100% odehrané, jsou některá rozšíření vyloženě zbytečná.

Pro: počet zombie a rostlin, návykovost

Proti: po čase hudební doprovod

Velice chytlavá, zábavná, originální arkáda, která nemá sklon ke stereotypu tak, jako to většinou bývá u jiných arkádových her zvykem a to především díky neskutečné variabilitě, ať už prostředí, kde boj o svůj mozek svádíte na své zahrádce ve dne, v noci, v mlze, v bazénku a v pozdější fázi hry dokonce i na střeše svého domu, tak množstvím opravdu různorodých módů.

Adventure mód (alias "hlavní" kampaň) je zde vlastně pouze takový "odrazový můstek", ve kterém se naučíte využívat jednotlivé květiny, kterých je zde opravdu habaděj. Opravdová zábava ovšem nastane právě při "doplňkových" módech, kterými jsou tzv. "survival mode"- nejspíše můj nejoblíbenější, v němž vašim jediným úkolem je vydržet co možná nejdéle, "puzzle mode"- ve kterém si vyzkoušíte jednak hru za opoziční stranu (tedy za zombíky) a druhak originální rozbíjení váz, vše to uzavírá mód zvaný "mini-games", ve kterém si variability a originálních/různorodých přístupů užijete do sytosti. Pokud vám to přeci jen nestačí, máme tu ještě "zenovou zahrádku", kde se teprve pořádně vžijete do role zahradníka a svou zahrádku si postupně vypilováváte k dokonalosti a navíc jsou za to peníze, které se při soubojích budou později hodit, neboť si za ně můžete koupit spoustu užitečného vylepšení.

Pochválit můžu stejně tak grafické zpracování, ač rozlišení je bohužel nižší a širokoúhlé monitory nejsou podporovány. Hudební doprovod je taktéž povedený a hůře na tom nejsou ani jednotlivé zvuky.
Zamrzí snad pouze jednodušší obtížnost, kdy (až na pár výjimek) se prakticky vůbec během hry nezapotíte.

Rozhodně mě tahle hra překvapila, za vcelku příznivou cenu se dočkáte spousty hodin zábavy, čímž plants vs zombies strčí do kapsy i některé dnešní takzvané Ačkové tituly, které odehrajete za 5-6 hodin.
I po odehrání všech módů mám neustále nutkání hrát dál, nejen kvůli šlechtění své zenové zahrádky, ale i kvůli tomu, že se zkrátka té perfektní hratelnosti stále nemůžu nabažit(a to už jsem s PvZ strávil prozatím 4 dny:)).

Pro: Originální, zábavné, dlouhé

Proti: Snadné

Bohudík o sobě mohu tvrdit, že nejsem na ničem závislý. Ale když jsem spustil PvsZ stal jsem se závislákem, který potřebuje sázet, sázet a zachránit si tak svůj nebohý mozek před hromadou zombie. PvsZ je totiž droga, hrozná droga, kterou musíte pořád hrát, dokud se neuhrajete k smrti :D

Když napíšu, že PvsZ jsou nápadití, chytlaví, jednodušší a zábavní, tak to pravděpodobně nikoho nepřekvapí. Za svou cenu nabízejí poctivou "kampaň", která svou délkou jednoduše převyšuje ta všechna CoDčka a jím podobná. Hromada miniher Vám i po dohrání kampaně zaručí zábavu, podobně jako multiplayer. Spuštění PvsZ je jako výhra v loterii.

Pro: jednoduchost, originalita, délka hry, minihry, vyvážená obtížnost,

Proti: je to žrout času :-)

Kouzelně zábavná blbina svou návykovostí a zdánlivou jednoduchostí připomínající staré klasiky z dřevních dob. Ač je její základ tradiční tower defense, je jednak ohlodán k naprosté jednoduchosti... zároveň ale i ozvláštněn spoustou bonusů navíc a hlavně nutností v jednotlivých levelech kombinovat jednotlivé typy věží co nejlépe vzhledem k situaci. Což je základ, který se i sám o sobě neomrzí ani po stém hraní, k čemuž je ale hráč beztak dost motivován rozkošným systémem odměn (od nudných vylepšení na věže, až po geniality typu "Moudrý strom" či "Zenová zahrádka").

Právě díky těm odměnám a nesmírně velkému množství miniher naroubovaným na základní herní koncept je životnost Plants vs. Zombies mnohonásobně větší, než by člověk na první pohled řekl. Samozřejmě tedy jen pokud by po onom prvním pohledu vůbec mohl mluvit, protože grafika hry se všemi jejími duhovými barvičkami, kytičkami, šnečky a zombíčky je tak kouzelná, že prostě bere dech.

Pro: jednoduché, návykové, rozkošně roztomilé, vtipné

Proti: přese všechno - je to jen hříčka... ale zábavná a jako taková žere hrozně moc času během kterého by jsme si při smysluplné práci mohli vydělat hromadu peněz a koupit si Ferrari :)

PC DVD img/ Grafika 9/10 Hudba 9/10 Hratelnost 10/10 Zábavnost 10/10

Často se vrhnu po hlavě do hry, která mi vůbec nic neříká. Málokdy u ní vydržím déle než dvě tři hodinky, ale v tomto případě mě hra natolik chytla, že jsem u ní strávil nejeden večer. Jediné mé přání bylo, aby jen tak neskončila, protože se zdálo, že to nebude hra na dlouho. Opak byl však pravdou a já hru dohrál až dnes. Tedy ne, že bych ji hrál v kuse, ale s mým tempem mě tato hra vydržela 9 měsíců, což je výsledek opravdu nečekaný. Však schválně se potom podívejte dolů kolik jsem u hry strávil čistého času.

Ze začátku jsem se těšil, jak budu jeden z prvních, který o této hře napíše. Připravoval jsem si jak budu vychvalovat a představovat jednotlivé míse, nepřátele, prostředí, možnosti nákupu nových předmětů apd. Třebas ze začátku mě velmi překvapil koncept na bázi tower defense známého z Warcraftu. I zde stavíte různorodé věže, celkem jich je na výběr 50. Každá má jinou funkci a je vhodnější na jiný typ nepřátel. Nepřátele zde představují zástupy zombíků. A v tuto chvíli jsem si říkal jaký je to úlet, aby proti sobě bojovali rostliny a zahnívající kamarádi. Originální, ale neuvěřitelně chytlavé a zábavné. Raději jsem hrál tohle než cokoliv jiného.

Na výběr máte standardní kampaň kde se postupně dostáváte z jednoho levelu do druhého, máte větší výběr věží a proti vám jdou stále silnější a stále větší zástup nepřítel. Další možností je 20 mini her, kdy každá je opravdu jiná, nic se tady neopakuje a postupně udoláváte jednu za druhou. V poslední vás čeká velmi težky souboj s bosem. Souběžně můžete hrát tzv. Puzzle. Pod tímto názvem s skrývají dvě kampaně po deseti kolech, kde v jedné z kampaní máte na ploše rozházeny pouze džbány a nevidíte co je v nich. V některých jsou věže a v jiných zombíci a teď musíte hodně taktizovat a zkoušet aby jste měli správně rozestavěné věže a nestalo se vám to, že v jednu chvíli na vás půjde moc soupeřů. Takže tady je taktika na místě. Jedná se asi o nejzábavnější část cele hry. Druhá kampaň je úplně naruby oproti tomu o co se snažíte v celé hře. Zde totiž VY nakupujete zombíky a posíláteje je proti věžím. Řekl bych že tato kampaň je ještě težší, protože rozpočet je omezený a musíte vhodně taktizovat, aby jste vyhráli. V neposlední řadě je tady Survivar, který má 10 kol a jedno závěrečné, kde se na vás valí neustávající množství protivníků a rozdíl mezi jinými kampaněmi je, že jedno kolo se skládá z deseti "zastávek" kdy vždy můžete obměnit svoji sestavu věží" Zde totiž vám vše zůstává zachované, tedy rozmístění věží i počet "peněz" a jakmile si vyberete potřebné věže, hra se zase spustí a vy pokračujete.

A jestli by vám ani tohle nestačilo. Ještě tu je Zen Garden, kde si můžete pěstovat kytičky a z nich potom získávat peníze. Zde platí, že zahradničení ještě nikdy nebylo zábavnější. Je trošku škoda, že hra je v poslední třetině celkem unavující. A především rapidně roste její obtížnost, takže vás v posledních levelech čeká opravdu velká výzva.

Těžko vytvářet za loňský rok žebříček nejlepších her, když jsem jich dohrál pár, ale pokud bych ho měl vytvořit, tak hra Plants vs. Zombies by patřila na přední příčky tohoto žebříčku. Je velmi originální, neuvěřitelně zábavná, vydrží na mnoho večerů a jistě vás i pobaví svým humorem. Mohu vřele doporučit.

Hru jsem začal hrát: 11.5.2009
U hry jsem strávil: 27 hodin a 35 minut

Pro: Hezká grafika, dobrá hudba, chytlavá a originální zábava

Proti: hodně náročné na čas :-)

Představte si, že se ráno probudíte a uvidíte zombíky, kteří se snaží dostat do vašeho domu aby mohli sežrat váš mozek. Co uděláte? Vezmete baseballku a rozmlátíte jim hlavy? To nepomůže, protože někteří mají na hlavě ocelový kbelík. Takže radši vysázejte na zahradu různé rostliny, ty se už o zombíky postarají. Ovšem k tomu potřebujete slunce takže začněte slunečnicí a v noci se zase vyplatí vysázet houby. Naštěstí v tom nejste sami, ale váš soused (který ani pořádně neumí mluvit) vám zadarmo nedá ani prd. Zábavná hra, která dokazuje, že není potřeba superrealistické grafiky a enginu za kdoví kolik peněz.

Pro: Rostliny, zombíci, humor, minihry, puzzle

Proti: Prostředí mohlo být různorodější

Stáhl jsem si demo hry a docela mě to chytlo. Na poměry dnešních tower defence her je to docela originální ale podobných her jsou na internetu desítky. Přesto mě hra bavila a proto jí dávám 80%

Pro: grafika, Možnost volby kytek (zbraní), Cena

Proti: Žádný příběh

-8 +3 −11
Originálně pojatá a zábavná tower defence hra. Líbila se mi volnost ve výběru květin (zbraní:) a opravdu vtipná skvadra zombíků. Navíc Plants vs. Zombies nabízí i po dohrání příběhu další vyžití v podobě miniher, puzzlů a mé oblíbené zenové zahrady.

Pro: Krásná grafika, vtipné a zábavné, spousta možností, minihry.

Proti: V příběhovém módu se chvílemi objevuje stereotyp.

Jednou si tak sedím v křesle, popíjím Chianti, poslouchám Rachmaninova a čtu Dostojevského, když v tom mne z mého rozjímání vyruší zvonek.

"Do prdele", řeknu a odkopnu Dostojevského na konec místnosti a jdu otevřít. Otevřu a na prahu mých dveří stojí polorozpadlý zombík.
"Fuj. Co chceš ty chodící hemeroide?"
"Dozrýý dzen. Fťééli byjfme váf možek."

Hm, aby vám zombáci nevyžrali mozek, tak je k sobě nesmíte pustit. Ještěže jste zkušený zahradník, který může zaplnit svou zahradu "bojovými" kytkami.

Tahle hra je droga, začal jsem ji hrát asi v osm ráno a ještě o půlnoci se mi ji nechtělo vypínat (taky jsem ji za ten den celou přejel). Hru typu tower defense jsem nikdy nehrál, Plants vs. Zombies (PvZ) byla mou první a celkem se mi tento koncept zamlouvá, ačkoli tuším, že jiné hry na stejném principu budou dosti odlišné a takto by mě nebavily. Ta chytlavost bude zřejmě způsobena "casualností" Pvz, poněvadž hra vůbec není těžká (i když:) a může ji hrát kdokoli, hráč i nehráč bez rozdílu věku.
Hratelnostně je to tedy na vysoké úrovni (jen ta střecha mi dělala trochu problémy:), prostě tam prdnete nějaké kytky. Je sice fakt, že některé jsem nepoužil vůbec, mám takovou oblíbenou sestavu, která mi na dohrání stačila.

Minihry jsou taktéž parádní, velmi zajímavé je I zombie, kde si vyzkoušíte hru za druhou stranu. Tady jsem objevil jednu věc, pokud vám nesedí rozestavění, teď už nepřátelských, kytek, stačí dát restart a ony se rozestaví jinak. Čili stačí párkrát restartovat, než se kytky rozestaví tak, aby na ně platila vaše taktika.

PvZ se pyšní líbivou grafikou, každou novou kytku i zombáka jsem si vždy rád prohlédl, nicméně někomu může vadit obstarožní rozlišení 800x600 a to že hra zanedbává širokoúhlé monitory.

Hudbu jsem při hře příliš neregistroval, ale ta karaoke písnička v credits je skvělá:)

Pro: Chytlavá hratelnost, grafika, závěrečná píseň, minihry, zen garden atd. atd.

Proti: Některé květiny jsou téměř zbytečné (na druhou stranu, kdyby tam nebyly, tak bychom si stěžovali, že je kytek málo:), nízké rozlišení, hra není uzpůsobena na širokoúhlé monitory

Plants vs. Zombies mě zaujala už od samého začátku, ať už zajímavou ikonkou tak docela vysokým hodnocením zde i v recenzích. Řekl jsem si že na tom asi něco bude a tak jsem hru vyzkoušel. Po několika úvodních levelech mi bylo jasné že vysoká hodnocení dostává hra zcela právem.

Úkolem hry je ubránít váš dům proti zombíkům kterých je celkem asi 20 druhů, každý má určitou vlastnost jako je třeba vyšší odolnost, žebřík pro zdolání zdí apod. Vy máte naopak kolem 40 kytek a věcí, které používáte pro vaši obranu. Některé budete používat celou hru, některé pouze vyzkoušíte protože jsou v podstatě zbytečné. Všechno něco stojí a tak musíte získávat body na stavbu dalších kytek.

Hratelnost je výborná, navíc každé kolo dostanete novou kytku + možnost nakoupit u bláznivého souseda, takže pořád objevujete nové a nové věci. Herní doba je celkem dlouhá, navíc krom hlavní kampaně jsou u ještě minihry a zen garden. Celkem hra zabere takových 7hodin. Grafika je výborná, zvuky a hudba taktéž.

Plants vs. Zombies je zkrátka povedená hříčka které zabaví na docela dlouhou dobu. Výbornou hratelností a zábavností klidně překoná mnoho součastných AAA titulů. Nemůžu jinak než doporučit, určitě nebudete litovat.

Pro: hratelnost, hudba a zvuky, velké množtví kytek a nepřátel, grafika, spousta miniher

Asi první tower defence hra, která mě chytla - obvykle tenhle druh her zahodím po pár minutách, protože moje pracně vybudovaná obrana se ukáže být pro další postup docela na hovno a jediným řešením je začít znova a brát v potaz co bude dál.

Moc se mi tu líbil systém zpřístupňování nových kytiček, nepřátel, prostředí, speciální levely, zen garden, minigames, puzzles, atd... Tahle casual hra je prostě hezky vypiplaná se spoustou milých blbinek navíc a přitom v pohodě přístupná. Plusem je určitě i odlehčené humorné pojetí celé hry, grafika, zvuky a hudba jsou taky celkově fajn.

Snad jen některé kytičky mi přišly zbytečné, ale to mi na druhou stranu nijak zvlášť nevadilo. No a taky u nejtěžších puzzlů kde posíláte zombíky na kytky jsem měl pocit, že obtížnost se výrazně mění při restartování levelu... (a v tom druhém módu zas moc nevidím ten puzzle, ale co už.)

Snad jen jedna věc mi víc vadila - úrovně s novým druhem zombie jsem v pozdějších musel často opakovat jednoduše proto, že hra vám o novém druhu předem nic neřekne a docela často jsem úroveň prohrál prakticky jen kvůli tomu. A protože nové druhy se objevují obvykle až v pozdějších fázích úrovně, přišlo mi že jsem se s tím poprvé sral x minut docela zbytečně. Což je vopruz.

Pro: přístupná obtížnost, humorně roztomilé pojetí, návykovost, spousta maličkostí a doplňků do hlavní hry

Proti: některé zbytečné kytičky a jiné v podstatě prkotiny, info o nových zombies by neuškodilo znát před prvním střetem