@Jumas (04.11.2017 20:20): Fuck! Tak to bude asi bug. Mohl bych vám udělat quick fix, ale nemůžu zaručit, že vám bude fungovat váš save. Každopádně ho můžete zazálohovat a kdyžtak zase nainstalovat verzi 1.0.
@GodOfTheSick (04.11.2017 20:14): I když máš málo VIP, tak bys měl vidět špatný konec. Možná tam je nějaký bug s fade-in efektem. Prověřím to. Zatím můžu jen poradit, abys nabral aspon 12 VIPek - dobrý konec evidentně funguje.
@ugraugra (04.11.2017 12:20): No však jo, já též FullHD - 1920x1080 px. Jeden monitor (Benq), Windows 10.

Kdypak se mi vrátí normální ovládání po pivofestu? 1)nikdy 2)po tom, co ujdu určitý počet kroků 3)co uběhne určitý čas?
Vybral jsem jedno vipáka, pak se tam ukázaly dvě armády, černá obrazovka a nic. To má být konec?!
@M.a.t.t. (04.11.2017 17:47): tebe pouze s navodem. Sice mi npccka rekla obe dve napovedy, ale do lokace lesa jsem predtim vubec nesel, nevidel jsem ji na mape. A kriz jsem sice nasel, ale jiny, na ostrove (vubec, na ostrovech bez mola mi nejdriv neslo zakotvit - sice jsem nasel majak, ale ne cestu do nej atd. ).
Tak jsem se dostal do ?zaverecneho? dungeonu. Ovladani dvou postav je fajn, ale proc se tam neda ukladat pozice??? Minihra to neni, dialog tam neni, save neni... aspon checkpoint kdyby byl, kdyz clovek musi projit tremi nebezpecnymi oblastmi po sobe...

Nicmene me tesi, ze jsem byl sam schopen najmout deset VIP a u dalsich tri jsem se dozvedel, kde jsou (i kdyz byli blokovani mezihrami)...
Jaktože to nic nedělá, když u Tulareanuse napíšu heslo "Borovička"??? :D
Takže v Zajímavostech tady v profilu hry je ted
1) návod na hlavní quest
2) jak najít a získat všechny VIP
3) nápověda k získání všech ečívů

Používat jen pokud opravdu nevíte. Nekazte si zábavu :)

Jinak můžu poskytnout i cheat na přeskočení miniher, ale ten na veřejnost zatím nevypustím. Pište si o něj individuálně přes poštu. Plus ve hře je i super cheat, kdy můžete od úplného začátku mít všechna VIPka a dohrát hru je pak velmi snadné. Ten prozradím jen lidem, co už hru dohráli a chtějí třeba experimentovat.
@Garion (04.11.2017 11:39): Hele já bych v tom pohybu neviděl zas takový problém. Zkus to. Ty lokace nejsou zase tak rozlehlé. Párkrát zmáčkneš šipku a už seš zase v nějakém městě, kde zabředneš do dialogu. A postava Gariona je poměrně brzy na začátku hry.

@Marty McFly (04.11.2017 11:53): Nejde. Můžeš akorát Alt+enter pro fullscreen.

Jinak hra se skládá ze čtverců 32x32px. Kolem Piva je do všech směrů 8 políček. Takže 16*32 = 512px + 32 (Pivo uprostřed) = 544. Rozlišení je 544x544px.
@ugraugra (04.11.2017 11:21): :-) jsem na praktické programování levej, ale tyhle teoretické důvody rád poslouchám. Díky.

Dotaz na rozlišení - jde nějakým příkazem při spouštění .exe dát 2x větší rozlišení? Že to bude pixelované mi nevadí, na to jsem z DOS her zvyklý. Vím, že některé programy to umí, v Dosboxu jsem si nastavil okno na velikost
windowresolution=1600x1000
páč mám rozlišení obrazovky 1920x1080. Něco záhlaví okna nahoře, něco lišta START dole a zbyde těch cca 1000.

Pivo 2 je kolik, 545 x 545 pixelů cca?
@Marty McFly (04.11.2017 06:56): Těžší to není, ale prostě se to nehodí do stylu, který jsem zvolil. Postava se tady pohybuje po šachovnici a pohyb "s držením" by vyústil v to, že by hráč dělal akce, které nezamýšlel.

Třeba bys držel šipku a vešel bys ze severu do města - hra by tě hodila na jeho jižní stranu, protože prostě nemůžu řešit vlez do každé lokace ze 4 světových stran - a jelikož bys furt držel tu šipku, tak by postava hned zase vyběhla ven na world mapu. Ted si možná říkáš - však bych si dal pozor, ale věř mi, že by ses tomu nevyhnul. Protože ten pohyb bych musel udělat hodně rychlý, aby to mělo cenu. Pochybuju, že bys vydržel něco, co by bylo výrazně pomalejší než čeho můžeš dosáhnout ted, při pohybu kdy musíš mačkat každý krok šipku.

@ad142 (04.11.2017 07:40): cool

@Fingon (04.11.2017 09:42): čítr !!!

@Artran (04.11.2017 10:04): co tím myslíš?
Tohle je první hra, kde když vyhraju, tak zároveň i prohraju. Inception hadr :))
Lol, nasel jsem lokaci souboru se savem a soubor jsem otevrel. "Health: nasrat" :-P schvalne, jestli pujde soubor zduplikovat a mit tak vic "savovacich pozic":-P
@ugraugra (03.11.2017 13:26): Nevadí, na podobné styly pohybů jsme dřív byli zvyklí, jen se vrátit do dětství a zavzpomínat je třeba.

Ze zvědavosti - je těžší naprogramovat pohyb s držením? Chápu tu teorii dobře?
@ugraugra (03.11.2017 23:45): Byl jsem, šel jsem hledat Karase a skončil jsem na lekci piána a když jsem pochopil, že jsem špatně, tak jsem vyrazil zpátky a v řece se topil nějaký panáček, tak jsem se na něj šel mrknou, změnila se obrazovka a předpokládám, že mě zabil spammer. No a pak jsem to raději vypnul.