Tímto stým příspěvkem v diskusi bych rád vyjádřil obdiv nad všemi, kteří tuto hru dobrovolně hrají :)
Ajajajaaaj, tak Whistleblower (pribehove dlc) bude vonku 6.maja. To uz je za chvilu! Tak to aby som si uz nakupil plienky.
Mě teda ve skříni nikdy nenašli, pokud mě neviděli, jak do ní lezu. A to platí i pro schovávání pod postel. Je ale fakt, že jsem se schovával hlavně na začátku hry, později jsem ty situace řešil prostým útěkem.
Jj, i to utíkání je dost o nervy. Taky bylo dobrý, jak se tam ten jeden díval pod postele a dřív nebo později vás vytáhnul.
@Le0nidas (komentář): Já Ti nevím, ale řekl bych, že možnost se téměř pokaždé ze situace dostat útěkem kompenzuje právě tu nemožnost s kýmkoliv bojovat. Jinak jsem se pomalu začínal bát, že vyzradíš úplný závěr...uff. :-)
[přesunuto z komentářů]

Tahle hra byla za tím nejlepší ze všech hororů!Zaslouží si 95%.
@Chuck (19.02.2014 18:52): Nezaujalo? Neva. Ten mod má jinak grafiku úplně normální, včetně kamery, ovládání, prostě jak obvyklá first person hra. Ale je to samozřejmě poplatné době vzniku, jak hry, tak modu. A taky bys musel mít plnou verzi UT 2004.
@Chuck (19.02.2014 12:30): Zkus tuhle hru Which, nebo mod Dark Corners pro UT 2004. O té modifikaci jsem se kdysi vyjadřoval v diskuzi u zmíněné hry @PavelU (16.08.2010 04:20):, kde najdeš i link na mé dojmy z ní.

Také mám rád různé first person hry, kde není úkolem střílet. Ale na rozdíl od tebe mi nevadí to adventuření a logické hádanky. Nicméně v tom modu to nijak těžké nebylo, bych řekl.
@Chuck (19.02.2014 12:34): Myslím, že ak ťa zaujal Outlast, zaujali by ťa aj obe Amnesie. Základným konceptom sa až tak veľmi nelíšia, Machine for the pigs je pre zmenu ešte jednoduchšia. Nie ako Silent Hill 2, ktorý je síce super, ale ten pre teba naozaj nie je, nie je až tak jednoduchý, je pomerne rozľahlý a z pohľadu dnešného hráča disponuje aj nie práve najlepšie riešenou kamerou.
@M.a.t.t. (19.02.2014 12:31): Jo, Amnesii mám také v hledáčku, i když z dema jsem téměř nabyl přesvědčení, že Outlast byl pro mě hratelnostně lepší. Nicméně pořád nevím, které tituly jsi to tedy zmiňoval. :-)
@Chuck (19.02.2014 12:30): Mám dojem, že sme sa bavili iba o tých, ktoré majú výjsť na PC. Inak Amnesia tvoje kritéria v zásade spĺňa, je menej zameraná na klasické adventúrne úkony a viac na prežitie a vyvolávanie strachu. A celkovo ma bavila viac ako Penumbra.
@Všivák (19.02.2014 12:22): Pro mě je klíčové, aby se u toho moc nemuselo přemýšlet. :-) Zkrátka aby tam bylo minimálně klasického adventuření (myšleno obecně, nemyslím konkrétně SH). To je důvod, proč jsem velice brzy sekl s Penumbrou, přestože její atmosféra byla super.
Nedávno tu někdo psal (tuším, že snad M.a.t.t.) o dalších survival horrorech, které mají letos(?) vyjít. Které že to byly? Zajímají mě samozřejmě jen PC verze.
@Jack_Dark (09.02.2014 14:59): Myslím, že všechny tři věci najednou snesu dobře. Každopádně jsem si říkal, že tohle hrát se sluchátky na uších je i přes den zdraví nebezpečné. :-) Ale co, EKG mám zatím v pohodě. :-)
Na Steamu do 19.00 hod. za 9,49 €. Zvažuju, jestli do toho nejít, i když některé gameplaye jsou opravdu výživné. :-)
Mám pocit, že tahle hra otevřela vývojářům oči a konečně se začali trochu víc zajímat o horror-survival games. Fakt už se těším na Daylight!
Inak mi nedá nespomenúť aj Daylight, ktorý má výjsť v úvode ďalšieho roku a vyzerá podobne ako Outlast. Narozdiel od neho však má viac vsádzať na atmosféru a tajomno.
@LuccinyHry (07.12.2013 21:47): Jasně, je to víc gory a grafický, a je to takovej archetypální horror, v podstatě herní adaptace hororu REC, ale provedený je to prostě perfektně, akorát jak píše Matt později už je to trochu moc schematický. Ale dohrál jsem nyní a jsem spokojen, i se zakončením. Jsem zvědavej co z červených barelů vypadne dál.
@LuccinyHry (07.12.2013 22:09): Inak súhlasím, že Outlast až tak strašidelný nie je, ale je šialene atmosferický. Po čase už hrač totiž presne vie čo ho čaká a akým spôsobom sa bude proti nepriateľom "brániť". Ide však hlavne o ten adrenalín, ktorý funguje na jednotku. Skrátka je to v mnohom úplne odlišná hra ako Amnesia, ale určite nie je horšia. Proste iná.

A druhá Amnesia je oproti jednotke aj z mnou popisovaného dôvodu vcelku čajíček, ale rozhodne nie je zlá a možno by ti fakt sadla. Je pravdou, že klasických hororových hier veľa nie a to je jej výhoda.
Spoléhá se to jen na starý dobrý hororový lekačky a odřezávání prstů ve stylu Hostel - což není chyba, ale je to prostě moc grafický a doslovný. Amnesia byla pro mě strašidelnější tím, že tam byl ten nádech tajemna, neb nejlepší je strach z neznámého. Ale proti gustu ...
No...hraju v noci se sluchátkama na 55" plazmě a teda pro mě se to prakticky vyrovnává Amnesii..pěkný adrenalinový chvilky, a nehraje se to vůbec "příjemně". Perfektně zpracovanej horor.
mě to teda tak hrozný nepřišlo, jen ze začátku. Pak jsem zjistil, že ti nepřátelé zas takoví tvrďáci nejsou a jde jim dobře utéct.
Outlast už má prekvapivo veľmi slušnú zlavu na steame. Za 6,45€ dostanete pekne atmosférický horor. Rozhodne hra, ktorú treba zahrať.