Dvojka je děsivější oproti jedničce (ty pasáže ve škole jsou super), ale zase má slabší příběh, který mě těžce nezajímal.
@Jumas (30.05.2021 20:58): Věř mi, když to říkám já, je to dost špatné :D Outlastu jsem dal 80%, dvojce 60% a zpětně si říkám, že i to možná bylo milosrdné. Kvantita velmi přesáhla kvalitu a pokračování je to velmi volné.
@Jumas (komentář): Outlast 2 je špatný, špatný a špatný v každém smyslu toho slova, především co se týče návaznosti na jedničku a DLC.
Špatně špatný.
@CrocoRay (24.08.2019 00:52): To jo a taky je nejlepší, když Tě protivník pronásleduje, Ty víš, že je někde možná úniková trasa, ale v tom stresu ji samozřejmě najednou nemůžeš ani za zlatý prase objevit. :-)
@Chuck (23.08.2019 14:51): To určitě nemění. O tom ten žánr je, ale zase jako zkušený otrlejší hráč si uvědomí kam jít a vyčíhne trasu enemáka a prosviští to rychleji. Dost napovídá i hudba a zvuky okolí, což ze startu třeba hráč tolik nevnímá, jako potom když se do toho dostane.
@CrocoRay (23.08.2019 08:22): Já jsem se s tím asi patlal delší dobu, jelikož moje přílišná opatrnost, která mi kolikrát byla stejně prd platná, mi tu herní dobu logicky prodlužovala. Stejně tak jsem to měl u jedničky, ovšem to vůbec nic nemění na kvalitním zážitku. ;-)
Tak i Whistleblower dohrán. Sice kratší o něco, ale pořád stejný luxus a bavilo mě to od začátku do konce.
Az ted si ctu popisek "Kromě toho však Whistleblower obsahuje i bonusovou závěrečnou kapitolu, která přímo naváže na konec původní hry a ukáže skutečný závěr. " O co presne jde?" Jde o klasicky ending nebo o nejakou secret bonus kapitolu? Neprislo mi ze bych si neco takoveho pamatoval.
Ahoj všichni, hra mi v okamžiku kdy skáču z okna z chodby z věznice do "sušárny" spadne. Udělá to vždycky. Nevíte čím by to mohlo být? Zkoušl jsem nastavit detaily na minimum, nepomohlo to. Nemá někdo save hned za tím oknem? Ale nevím, jestli by šel vůbec nahrát.
Díky za info.
Souhlasím, že horror skýtá mnohem širší potenciál (už za to, jaký rozsah jeho estetika pokrývá, od krásy až po krajní ohyzdnost), než jak naznačuje komentář. Už původní Outlast si dával za cíl stupňovat excesivní násilí, Whistleblower se mi v tomto směru jeví - přihlédneme-li k deprimujícímu začátku eskalujícímu až k hysterickému a drastickému závěru - výrazně úspěšnější. Vyčítat mu to, o co se snaží a navíc se mu to i daří, se mi zdá poněkud nepřesné.

Tahle hra se nikdy nesnažila hráče afikovat pocity kontemplace či plíživým strachem z neurčitého nebezpečí, nýbrž dýchavičným záchvatem z toho, že stačí jen málo a dočká se přinejlepším brutální amputace a velmi bolestivého umírání.
Kto ešte nemá, tak na Steame je to za pekných 2,24€. Kvalitou porovnateľné s originálom.
Dohrane. Ten moment prekvapenia tam uz bohuzial nie je, mechaniky su take iste, clovek uz vie co ma robit a aj pribehovo to mohlo byt inak spravene zo zaciatku (cakal som, ze clovek bude poriadne vidiet co sa tam vlastne stalo a ako to peklo zacalo a clovek sa vlastne zobudi uz do toho pekla)

Ale inak spokojnost. Atmosfera je husta a teror takmer neutichajuci. Bavilo to.

(najviac som sa asi zlakol vlastneho tiena, ked som si myslel, ze tam stoji nejaky psychopat :D)
Člověk jde takhle mlhou po spoře osvícené zahradě, má radost, že ho nikdo nepřepadl a pak v minianimaci zakopne. Takhle jsem naposledy zařval, když jsem ve školce spadl ze tříkolky.
@sxg (11.05.2014 19:01): Ja sa normálne pýtam, útočný tón nie je nutný. Že je téma podobná, vidím už z popisu, ale myslíš si, že ten film videl každý a každý vie, čo ten tvoj nič nehovoriaci link vypovedá? Pochybujem :)
@Honzek (07.05.2014 11:32): Urcite tam spekoun nebyl? Zdalo se mi, ze tam jednou byl kdyz si chtel pouzit tu vysilacku a ten borec te shodil na zem, ale pak utekl, protoze tam zrovna vrazil dvermi, ale mozna to byl ten uchyl. Hledal sem to na YT ale nevim uz kde to bylo.
@Jack_Dark (07.05.2014 12:53):
Kolikrát do jsi schopen do jedný věty napsat koupit? Jinak sorry za dezinformaci, neuvědomil jsem si, že mám původní Outlast a tímhle se jen doplnil. Tak mě třeba ukřižuj, dej mi mínus a máš klid.
@Honzek (07.05.2014 11:32): Přesně jak píše Maximus, psal si že zakoupením DLC dostaneš i původní hru. Což je samozřejmě kravina, DLC vyžaduje aby jsi před nákupem již vlastnil původní hru. Nelze koupit jinak koupit pokud, nemáš původní Outlast.
@Honzek (komentář): Na začátek je potřeba říci, že jakmile si DLC zakoupíte, dostanete s ním i původní hru, což se hodí, protože oba tituly na sebe velmi úzce navazují.

Tak to je nějaká blbost ne? Kdo by vydal DLC levnější než původní hra aby zároveň obsahovalo i základní hru.
Zatial je to totálna porcia toho istého. Komu sa teda páčil originál, bude si užívať aj Whistleblowera. Len už to ani zdaleka nie je take prekvapujuce a šokujuce (zatial). Človek už proste vie, čo ma robiť. Uvidim ako to pojde dalej.
Se nemůžu dočkat z traileru to vypadá úžasně . Outlast se mi hodně líbil doufám že se mi bude líbit i DLC. Nevíte někdo jak to bude dlouhé?
Dovtedy dorazim Dark Souls 2 a potom sa hned vrham na Whistleblower. Jasna kupa toto.
Este tyzden, ale zatial to sa Steame nie je k zakupeniu hoci vcera vysiel patch, ktory ma jednu z funkcii "Support for Whistleblower DLC".
Tesim sa, urcite kupujem za cerstva.