Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
Lukáš • 26 let • student • Mikulov (ČR - kraj Jihomoravský)

Momentálně rozehráno


Profil

Poslední aktualizace profilu

15.3.2014 - Přidání článku do rubriky Momentální vztah ke hrám, smazání zbytečností.

Proč jsem na databázi her?

Internetové databáze mám v oblibě. Hned jak jsem zjistil, že existuje i databáze her, neotálel jsem a zaregistroval jsem se. Vždycky mě bavilo cokoli hodnotit, vyjadřovat své názory k něčemu a diskutovat s lidmi, kteří mají podobný koníček jako já. Databáze her obsahuje spoustu možností. Hlavním plusem pro mě je to, že zde přehledně najdete jakoukoli hru, a zjistíte kolik her vás v minulosti minulo, a kolik her byste si chtěli zahrát. Až se tu v budoucnu za pár let zastavím, uvidím všechny hry, které jsem kdy dohrál, svoje dodatky k nim a zavzpomínám na své herní já.

Momentální vztah ke hrám

21.7.2013
Od července 2013 začínám cítit, že mě to ke hrám už moc netáhne. Je to zvláštní, protože jsem si myslel, že právě když budou prázdniny zahraju si her plno. Ale zatím ani jedna nová hra nerozehraná a upřímně se mi ani nechce. Přeci jenom si přes večery a někdy i přes noc zahraju Amnesii nebo Left 4 Dead.

Upřímně, nečekal jsem, že mě hry začnou nudit tak brzy. Nikdy jsem nebyl závislý na PC hrách, ale uvědomuji si, že teď hraju opravdu o dost míň. A vůbec mi to nechybí... Naopak mám mnohem více času, a tak můžu lépe využít volný čas :-). Jakmile splním zatracenou loajalitu, uvidíte mě tu méně často.

Nebudu tu tvrdit, že znovu nezačnu hrát víc. Však to znáte přijde zima a je to tu. Příště přispěju na konci prázdnin. Užívejte léta :-).

31.8.2013
Předposlední prázdninový den a opět nic nového nerozehráno. Naopak můj zájem o hry ještě více upadl a jediná hra, kterou teď příležitostně hraju je Amnesia. Můj postoj ke hrám se definitivně změnil. Už nebudu hrát každou blbost, ale pouze hru, na kterou se opravdu těším. Když už jsem u toho, tak ano, je tu hra, která vychází za nějakých 10 dnů. Je to druhý díl Amnesie s názvem A Machine for Pigs a tu si určitě zahraju :-). A ne jenom to, dokonce si ji i koupím, což jsem neudělal už tak 2 roky.

Mrzí mě jenom to, že nevyšla třeba o nějakých 15 dní dřív. Takhle budu muset hrát i přes fakt, že začne škola, ale tak co se dá dělat, že? Když na nějakou hru čekáte, tak vám v tom téměř nic (až na nějaké důležitější věci) nezabrání :-).

11.10.2013
Ach jo člověk si fakt nikdy nevybere. Když je teplo, tak se mu hrát nechce, ale když se ochladí, tak se jeho zájem zvýší. Alespoň tak to mám já. Netvrdím, že bych chtěl pařit 24 hodin denně, ale nějaké nové hry bych si klidně zahrál. Můj zájem se o něco zvýšil, ale pořád převládá pocit nudy. Chci teď hrát pouze hry, které mě skutečně zaujmou a ne každou blbost, jak jsem to dělal v minulosti. Jenomže mě trápí nedostatek času, a tak si zahraju pouze jednou, vyjímečně dvakrát týdně 2 hodiny.

Jsem teď celkem spokojen se situací kolem her, protože to vypadá, že vyjdou další zajímavé tituly. I to má samozřejmě vliv na mém zvýšeném zájmu hrát hry. Konec léta má alespoň jednu pozitivní stránku - skončilo herní sucho :-).

V mém seznamu je teď pouze Outlast, na který jsem velmi zvědavý. Jo zahraju si ho, jen by mě zajímalo kdy... :D

8.12.2013
Tak začalo nám mrazivé období, venku je celkem zima, začal padat sníh a dostatečná tma už je kolem půl 5 odpoledne. Období přímo stvořené pro nadšence počítačových her. Bohužel k nim asi už moc nepatřím, protože nějakou potřebu zahrát si hafo her na sobě nepociťuju.

Musím se ale přiznat, že se ke mně konečně zpátky dostala touha něco si zahrát. Po 5 měsících, kdy jsem hry hrál s nucením se do nich, se konečně vrátila touha si něco zahrát. A já se rozhodl pro to, že si zahraju znovu hry, které mám rád. Ještě mám i nutkavý pocit zahrát si nějaké závodní hry.

No nebudu tu popírat, že nejsem i já sám zvědavý na to, co se z toho urodí. Teď vlastně už ani nevím, proč to píšu, ale je to pro mě jakýsi zajímavý experiment. Jednoho pěkného dne se tomu zasměju a napadne mě, že jsem asi v té době neměl co dělat (i když teď mi to tak nepřipadá :D).

I když je ještě relativně brzo, blíží se nám Vánoce. Tak krásné Vánoce a šťastný nový rok přeju :-). Tohle předvánoční období zbožňuju...

15.3.2014
Tak se po tříměsíční pauze znovu ozývám. Můj postoj ke hrám se ještě zhoršil a poslední dohraná hra byla před 5 měsíci. No co už našel jsem si zkrátka jiné zájmy a hry mi už nic neříkají.

Hry mě už dokonce ani nebaví sledovat, vůbec nevím, kdy co vyjde. Když si vzpomenu, jaký přehled jsem měl ještě zhruba v srpnu... jako těžko se tomu věří. Tady jde vidět, jak se člověk mění. To, co jsem měl před rokem za koníček na prvním místě, je teď v zapomnění. Změna postoje ke hrám samozřejmě znamená i stop návštěvám webu o nich, a tedy i DH.

Zároveň jsem si uvědomil, že nemá cenu se každý měsíc ozývat. Stejně to nikdo nečte. Pokud mě hry znovu začnou bavit (a to není v mém případě nereálné :D), tak mě tu uvidíte. Teď tu však končím, protože fakt nemá cenu předstírat zájem. Tak se s váma teda loučím pařani. Pro milovníky her je tohle skutečně skvělý web, skvělá komunita. Jo a držte mi palce, ať se ke hrám vrátím. Teď mě jenom tak napadlo, co kdyby vyšel Half-Life 3, DOOM 3 nebo nová Amnesia? Tak takovéhle hry bych si teda ujít nenechal a rozhodně vyzkouším, pokud vyjdou.

Pro ty, kteří se nad mým případem podivují jenom dodám: "I pouhý jeden den může stačit k tomu, aby nastala změna ;-)."

TĚM, KTEŘÍ TO Z PRO MĚ NEPOCHOPITELNÉHO DŮVODU DOČETLI AŽ SEM, DĚKUJU :-).