Oddworld: Soulstorm

Jedná se o pokračování herní série Oddworld, které navazuje na předchozí díl New 'n' Tasty a převypráví příběh z Exoddus.

Po vyřízení Mollucka The Glukkon, svého předchozího šéfa a všeobecného tyrana, si hlavní hrdina Abe společně s 300 zachráněnými Mudokony může najít nový domov. Ovšem chybí jim jídlo, voda i střecha nad hlavou, a tak se vydávají na výpravu do pouště, kde se jim náhodou podaří objevit nový nápoj, jehož konzumace přináší hořké následky...

Navrací se hratelnost předchozího dílu společně s osvědčeným 3D hávem a vylepšenou hratelností a opět se bude kritizovat kapitalismus a dnešní konzumní společnost. Hlavní herní náplní je jako vždy záchrana Mudokonů, řešení hádanek a vyhýbání se nástrahám a nepřátelům. Na vývoj tohoto pokračování měli vývojáři více času, a proto mohli více upravit původní příběh a přidat nové lokace. Také Mudokoni prošli přeměnou, kdy každá postava dostala svůj vlastní osobitý design i povahu.

Po včerejším traileru jsem ještě takhle nikdy nebyl vycákanej z nové Oddworld hry. Ani když vycházel New n Tasty :D