Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Oddworld Inhabitants

USA
Založeno 1994
Oddworld Inhabitants Inc. je americké vývojářské studio založené Sherry McKennou a Lornem Lanningem, profesionály přes speciální efekty a počítačovou animaci. Společnost je hlavně známá svou Oddworld pentalogií, což je série her, jež vyhrála nespočet ocenění. Hry vypravují o planetě Oddworld, konkrétně o ostrově Mudos a jeho obyvatelích. Série započala hrou Oddworld: Abe's Oddysee, následně pokračováním Oddworld: Abe's Exoddus. Po těchto dvou dílech společnost trochu upustila od hrdiny Abeho a stvořila novou postavu Munche, který se objevil v následující hře Oddworld: Munch's Oddysee s Abem po boku. Ve čtvrté hře se dění posunulo na západní část ostrova Mudos, kde nejsou tak vyspělé technologie a byla vytvořena hra Oddworld: Stranger's Wrath. V tomto díle se nevyskytují Abe ani Munch, ale zbrusu nová postava Stranger, který zde hraje roli lovce zločinců a vrahů. Celou pentalogii uzavírá HD remake prvního dílů s názvem Oddworld: New 'n' Tasty, který spatřil světlo světa 23. července roku 2014.

Před pátou hrou si studio s hrami dalo pauzu a věnovali se více projektu The Brutal Ballad of Fangus Klot. Ačkoli je tento projekt stále aktivní, studio také pracuje na svém filmu Citizen Siege, jež dosud nebyl vydán. Ovšem v roce 2009 Oddworld uzavřel spojenectví se studiem Just Add Water, s kterým vydali poslední díl a vyvíjí další.

Připravované tituly:

Stranger's Wrath 2: První zmínka o sequelu přichází 17. ledna 2013. Ovšem vypadá to, že titul si vezmou do parády právě zmiňovaní Just Add Water.

SligStorm: Vývoj Sligstormu byl diskutován již v průběhu vývoje Munche. Má se jednat o bonusovou plošinovku, ve které se hráč ujme role albínského Sliga, žijícího v RuptureFarms. Zde je sebrán ostatními Sligy pro jeho rozdílnost. Následně se ovšem rozhodne pro svou formu práce a pomáhá Mudokonům utéci a sám střílí vlastní druh.

Oddworld: Squeek's Oddysee: Původně třetí hra pentalogie má následovat první dva vstupy Abe's Oddysee a Munch's Oddysee. 9. května 2011 studio uvedlo, že hra vyjde po titulech The Hand of Odd, Abe HD, The Brutal Ballad of Fangus Klot a Sligstorm. Hlavní vývojář Stewart Gilray potvrdil, že již mají koncept hry, postavu Squeeka, jeho původ a herní mechanismy. A také to, že hratelné budou dosud všechny postavy.

Oddworld: Munch's Exoddus: Bylo očekáváno, že se hra vydá stejným směrem jako Abe's Exoddus. Později se ovšem z této hry stal Stranger's Wrath. Nyní vývojáři prohlašují, že hra není ve vývoji, ale stále je připravena pro pozdější vývoj. Říká se, že Munch by měl spolupracovat společně se Strangerem. Munch se totiž vydává do země Ma'Spa, aby vyseděl nakladená Gabbití vajíčka.

Oddworld: Abe's Exoddus HD: 17. ledna 2013 vyvěsila společnost na svém webu anketu, kterou hru by si hráči následně po vydání New 'n' Tasty přáli. S 3950 hlasy vyhrál jednoznačně HD remake Abe's Exoddus. Následně společnost uvedla, že pokud se prodá 250 000 kopií New 'n' Tasty, pustí se do vývoje, což již bylo překonáno.

Nejlépe hodnocené hry