Oddworld: Munch's Oddysee

Oddworld: Munch's Oddysee HD

Oddworld Inhabitants •  Just Add Water (PC, PS3, Vita)
15.11.2001
20.12.2010
24.12.2012
16.12.2014
12.11.2015
17.11.2015
14.05.2020

Munch on this!

Oddworld: Munch's Oddysee je třetí díl z Oddworld série a začíná přesně tam, kde skončil předchozí díl. Abe je oslavován svými Mudokony za jejich záchranu, naneštěstí nedlouho poté je Gabbit Munch, poslední svého druhu, unesen a uvězněn v laboratoři pro zvrácené pokusy. Abe se tedy ihned vydává za jeho záchranou, ale Munche mezitím osvobodí párek tvorečků jménem Fuzzles. Po setkání Munche a Abeho se na řadu dostanou tři nejdůležitější úkoly jejich dobrodružství: Zachránit zotročené Mudokony, zachránit uvězněné Fuzzles a zachránit poslední konzervu kaviáru, aby se Munchův rod mohl opět rozmnožit.

Hra na rozdíl od předchozích dílů dává přednost third-person pohledu, takže máte rozhled na celých 360 stupňů. V cestě vám stojí spousta překážek od nepřátel (sligové, scrabové, paramité) až po pasti a miny. Abe s Munchem se spolu doplňují a je tedy možno mezi postavami přepínat. Abeho využijete více v terénu kvůli suchozemskému původu, zato Munch je expert ve vodě díky své ploutvi. Společně osvobozujete Mudokony a Fuzzlese, likvidujete nepřátele a procházíte různorodými lokacemi. Hra opět obsahuje rozsáhlý GameSpeak, s jehož pomocí dáváte příkazy k chůzi, práci a nově i k útoku.

@kristmeister (23.02.2013 18:47): Jak říkám, ať je to hopsačka, nebo adventura, na věci to nic nemění. A nejde o žánr, nebo cíl hry (vzhledem k tvému nešikovnému příměrů k NFS nebo COD), ale o herní náplň, hratelnost.

Tak konečně jsem se dočkal. Munch na PC, už od roku 2001 jsem po tom toužil a jsem naprosto spokojen. Ta grafika a hratelnost ta je boží a příběh nemá chybu. Začínáte za ABeho, který se dozvěděl, že jeho kámoš Munch má bejt rozkuchán na kaši. Cestou samozřejmě zachraňujete Mudokony a sbíráte takový zelený houby abyste mohli otevřít dveře. Abeho žvatlavé hlášky jsem bral opravdu s humorem a Munchovo ještě více, na tom má práci můj vzor: Lorne Lannig, který namluvil ještě sliga, alfa, humpfreyho, irwina fuzzle, interny a zmutovanýho sliga =D další věc která mě rozesmála, když s Munchem zachraňujete hlavičky Fuzzles, jsou tak roztomilé a ten jejich hlásek, ale kousat umí to se musí nechat. Prostě tahle hra si zasluží sto procent, protože má dobrou hrací dobu, grafiku, dabing, hlášky, hudbu a vtipnost.

Pro: Dlouhá herní doba, grafika, dabing, hudba, roztomilé Fuzzles, hratelnost jako návrat do starých kolejí a nejlepší hlášky

Proti: dočista nic