Kdyby ještě někdo na GOGu neměl:

Gift code: D4DF2-BCCC5-D98C1-6AFFF
Na doporučení nějaký jednoduchý pack s vybavením? Jde mi čistě o nový hadříky, zbraně, koně.. Víc nepotřebuji :)
Co se stane s lordy národa, který byl připraven o veškeré državy?
@Jack_Dark (01.10.2012 16:17): Ne, můžeš se trhnout i s územím nejlepší strategie je taková, vždy požadovat državy a pak můžeš odmítnout loajalitu když ti král pošle prachy(a nebo mu to říct na férovku do ksichtu to jde taky :DD) a zdrhnout se svými lény, rychle najít konkurenta a přidat se k němu, staneš se tak jeho vazalem a tvůj majetek ti zůstává, po té požadovat državy po něm až jich dost získáš trhnout se i od něj takhle zvětšuješ svůj majetek a pa tadá!!

Od vyšších levelů to jde téměř odstartu. dobýt dvě města a jen je cpát jednotkama sice dlouho bráníš, ale armáda se ti rychle expí a pak se ti stane že před tvým vojskem o 80 mužích zdrhají armády o 150 :DDD
@konvice (30.09.2012 20:13): Tak ještě než jsem si přečetl tvůj příspěvek tak jsem na to přišel a tradá jel jsem do noci jen kdybych nemusel stávat do práce :D

Teda 250 jak to živíš a platíš? Já mám 50 můžu a tejdně mně stojí okolo 1600 musím jít něco zase vyplenit večer :D charisma to mám na 14 bodech ale teď to levelování jde pomalu ten 72 level to musí už být stovky hodin :D
@Jack_Dark (30.09.2012 19:56): jasný nejdřív si ji vyexportuj(musí mít unikátní jméno, jináč se ti to pak přepisuje) a pak si začneš hru (prostě si naházej co chcecš za postavu) a pak si dáš import té postavy. :)) tadá! :D tak jsem level 72 :DD

Jináč nevím jakou jedeš taktitu ale já hodně cpu do charisma (28) protože se ti pak zvedá počet jednotek který můžeš sebou tahat(250 včetně bonusu za čest a spokojenost) a navíc ti to umožnuje pak tunit ten perk na víc jednotek.

Jinak k tomu mount and blade 2: jestli bude promakanější ekonomika, diplomacie a mikromenedžment může to být fakt špica!
Vždycky jsem si chtěl zkusit napsat hysterický post s capslockem toto byla skvělá příležitost. Akorát teď asi neusnu dokud neuslyším podrobnosti.
Ještě dodám ke svému minulému příspěvku. Samozřejmě mimo multiplayeru, který mě ale v té podobě, co je ve Warbandu, ani nezajímá.
Pokud má člověk rád Pána prstenů, tak brát základní M&B, je na něj modifikace The Last Days of the Third Age a spousty další s různou tématikou, prakticky z něj jde modifikacemi udělat i Warband.
Jop, Warband je taková Enhanced Edice M&B, původní verzi nemá smysl instalovat. S Mount & Blade: With Fire & Sword je to jiné, ale podle mě nejsou ty střelné zbraně zvládnuty nějak zvlášť záživně, takže bych zůstal zase jen u Warbandu.
Přemýšlím nad pořízení kolekce Mount and Blade, k čemu by to šlo přirovnat?
Bodkin: Inu... Těžká alfa fáze a moc Final Fantasy meče, ale třeba se po tom jednou poohlídnu.
S touhle hrou jsem se dost vyblbnul.. ještě před tím, než jsem se dostal k Minecraftu a Trackmanii..
Stahoval jsem módy a přidával textury.. Dával jsem si na vlajky svoje fotky atd :D Prostě bomba hra
mick: toho už jsem si začal všímat, když jsem pro sebe chtěl jeden hrad, šel můj vztah s budoucím panem králem hned o 15 bodíků dolů. jak jsi teda přesvědčoval ty méně ochotné lordy pls?
musa: vzdal? to som nikdy neskusal a ani neviem ci to ide :) Ja som raz pomahal na tron Isolde zo Suno a poviem ti je to nevdacna uloha. Ked jej radis, aky majetok ma komu dat, tak ta potom vlastny lordi nenavidia a drzat to v rovnovahe je peklo :)

Inak, najprv si spravit reputaciu a az potom sa s nimi bavit o prejdeni na vasu stranu. Ak uz si to raz skusil, tak mam taky pocit, ze druhy raz uz moznost nedostanes.
cobra: jediná cesta nemůže být stylem dva týdny budu hrát kvůli honění dobrých vztahů na všechny strany a pak naťuknu převrat: buď to vyjde nebo mám na zbytek hry smůlu

mick: hraju to co mám, pošli warband a vyzkouším ho:). poštění lordů je prima kvůli skillu a reputaci jak píšeš, ale kde je nějaká možnost s nima znovu probrat přechod na moji stranu. snad nemusím každýho pětkrát porazit, chytit, pustit a nakonec budou tak nadšení, že přeběhnou?

btw: co se stane, pokud bych tenhle quest vzdal?
musa: stale pri tej primitivnejsej verzii, ach jo :) Pri presviedcani pomaha mat aj celkom dobry Persuasion skill. Reputacia sa zvysuje aj ked ich po porazeni pustis na slobodu. Ked to takto spravis niekolko krat, tak ta zacnu mat aj radi :)
to v takové situaci nepřipadá v úvahu. s původním králem a jeho stoupenci jsem ve válečném stavu, nemůžu si od nich žádat úkoly, žádná taková nabídka v tomhle vztahu není...
To takhle asi nejde. Je potřeba pro ně plnit úkoly a zvýšit si u nich reputaci.
zkoušeli jste někdo svrhnout panovníka a dosadit "pravého"? pokouším se o tuhle rošádu v království nordů, někteří lordové se přidali, jiní (většina) spolupracovat odmítli. jak je přimět ke změně názoru? několik jsem jich už porazil, některé chytil a uvěznil, ale nevidím tam žádnou cestu k přetáhnutí... ?
Nikoliv, to nestačí (klidně ho můžeš omráčit i koněm) :-) Je třeba se navíc zdržovat poblíž jeho těla, aby nemohl zdrhnout.
musa: když chceš zajmout lorda, je třeba ho omráčit tupou zbraní

musa: díky muso za radu, tady si člověk o hře už asi moc nepopovídá...
Když mám vesnici, ve které jsem postavil sídlo, je možné v ní nějakým způsobem nechat svoje vojáky (ochrana/záloha atd.)?

Jak nejlépe zajmout nepřátelského lorda? Porazím ho v bitvě, ale pravidelně přijde hláška, že se mu podařilo uprchnout.
No však to je jedno... Domluvit by se na tebe mohli ;-)

S tím špionem je to takový složitý... Sám bych na to nepřišel, ale trochu jsem googlil:

When you accept the quest, you will automatically be put into a wait sequence for around a day. During this time, the spy will leave town, and the waiting stops. That's when you need to track the spy down. If yo have decent Tracking skill, look for the tracks belonging to 1 person. You'll be looking for an Unremarkable Person (or something similar to that). Follow that person until he meets up with another ordinary person.

Engage them in battle (either separately or together) and take both the ordinary/unremarkable persons prisoner. You can kill the caravan guards that protect them, but you cannot kill the spy or master. Make sure you use blunt weapons and have at least one Prisoner Management skill.
Nějak jsem nepochopil quest se stopováním špiona: je ve městě a v krátké době se z něj má vydat za svým pánem. Trčel jsem nějaký den u města, ale nic. V "úkolech" mi quest stále visí, ale bez počtu dnů k dokončení. Víte někdo jak na to pls?
Cobra: musa ale nemysli turnaje, ale suboje v arene, ktore som za cely cas vyuzil tak tri krat :)

Musa: A nie, po tebe idu len ti najblizsie, ostatni sa mydlia medzi sebou, aspon tak som to mal vzdy ja

Trening je relativne rychly ked bojujes priamo na bojisku.
cobra: protože "rvačka" v aréně je popsána jak každý proti každému. a když a tebe přes půl arény běží 2-3 chlapi těsně vedle sebe tak to tomu tvrzení dost odporuje
Proč by se na tebe nemohli domluvit?

To se mi nestávalo...

Chce to cvik, pak je to stejně obtížné jako s jakoukoliv jinou zbraní.
teda některé události jsou poměrně nevychytané a dokážou pořádně naštvat! například ta aréna: "každý proti každému" zní jak má, ale v praxi to dost pokulhává. Kolikrát se stane, že se proti mě najednou svorně rozběhnou tři bojovníci, běží vedle sebe jak Rychlé šípy a místo aby se bili i mezi sebou jdou jen po mé postavě. jako bonus mě ještě ostřeluje lučištník... tady nám betatest nějak selhal nebo se na to autoři trochu vyprdli.

další věc je frustrující obtížnost školit vojáky. aspoň já má tu zkušenost, že jakmile naberu nezkušené brance, "najednou" se objeví silnější skupina, která nám jde vytrvale po krku a partu posílá do kytek

poslední zážitek je turnaj na koních s dřevci - trefit se s tímhle do oponenta v malé aréně je umění. člověk tam jezdí dokola jak děcko na tříkolce marně se snažíc tou věcí nějak efektivně mířit... až jsem si přál, aby mě už z toho koně shodili

mick: protože se mi do rukou dostal prvně původní "díl"
Cvicenie - v boji, schopnost training (alebo ako sa vola) a potom na Training Grounds (aspon dufam, ze sa to tak vola) - vyberies si proti komu budes bojovat a trenujete. Ostatni sa pozeraju a tiez ziskaju nejake skusenosti.

Arena - luky a sipy - ak to nevyriesil nejaky patch, tak len rucne (päsť a holé ruky) :) (Warband to ma riesene lepsie, ti co maju luky a sipy, maju sekundarnu zbran dyku).

Ano, zbran mozes vymenit, ked najdes nejaku na zemi.

Poznamka: aj tak si myslim, ze si mal zacat uz rovno s Warband ;)
už několik dnů MaB prozkoumávám a je to poměrně náročná akce - pokud člověk přitvrdí v nastavení a dá si realistický režim. zatím pořád něco objevuju, tápu, zkouším...

například dají se branci cvičit jinak než v boji nebo bonusově když mají vůdce s odpovídající schopností? = zaměstnat je na cvičišti atd?

jak se bránit v aréně když dostanu stupidní luk a šípy?
dá se dřevcem při turnaji srazit i pěšák + můžu ho zahodit a sebrat ze země jinou zbraň?
Skvěle! Nicméně co jsem se díval, tak těch Warband modů je zatím jenom naprosté minimum...
Asi jen stěží, protože nepočítají s Warbandími úpravami. Ale dost modů pozastavilo svůj progres a šetří(šetřily) se na Warband.
Prosimvás, nevíte někdo, jestli mody dělané pro originální M&B jdou použít i v datadisku Warband?
Leda když odejdeš na odpočinek. Ale ten příběhový mod by se teoreticky dohrát dal.
To ne datadisk, to samostatna hra, ktora vyuziva systemu M&B. Datadisk sa bude volat Warband.
Blbá hra, načo som si ju kupoval? Treba mi písať sloh na AJ, ale ja namiesto toho prepadávam a lúpim v dedinách a vediem obrovské boje. Celý deň :)