Je to tím, nicméně dějovou linku nikdo ani nesliboval. Ale uznávám, že někomu hra nemusí sednout. Mě třeba zas nesedla Syberia, přestože dostávala hodnocení 80+ celkem běžně.
To bude tím,že hra nemá dějovou linii,ale taky jsem rubal dost dlouho,než mě to přestalo bavit
Vydržel jsem u toho 6 týdnů :-) Už to samo o sobě značí, že M&B rozhodně není průměr - obvykle vydržím u hry týden nebo dva (i u těch lepších). Nic extra to ale taky není - kromě propracovaných bitev (spíš teda těch venkovních) nemá hra co nabídnout.
Ona celá ta recenze je taková odfláklá, napsat: "kdybychom měli M&B považovat za RPG, museli bychom ubrat z výsledného hodnocení ještě půlku bodů" je docela blbost, protože hra na hrdiny je to určitě. Normálně hodnocení jiných beru, ale recenzent (Jan Vrobel) tady fakt ulítl.
Tak to bylo možná vypsáno v recenzi, ne? Já nevím, já ji nečetl a hru jsem nehrál. Jinak 49 by se dalo chápat jako průměr. Procento sem, procento tam.
Už to hraju týden a nechápu, jak tahle hra mohla dostat ve Score jenom 49. Rozhodně to není podprůměr.
Jdi do jiné vesnice, zajdi za starostou a zeptej se ho na obchod se zbožím. Možná tam budou i krávy. Ty pak musíš nahonit do cílové vesnice a popřípadě postup opakovat, dokud jich neseženeš dost.
Tahle hra by potřebovala pěkně tlustý manuál... Vezmu Quest a prý že mám sehnat pár kusů dobytka... Hmmm, ale jak? :D
Tak jaké pak byste doporučili základní módy? Určitě je spousta vylepšujících módů (jako Oblivionský OOO), akorát bych nerad nějak zásadněji měnil principy hry (tedy žádný pán prstenů :D).
ale on je "pribehove" lepsi ,, tohle neni moc tak spoiler stoji to na krabici myslim tvoji kamosi lee, thorus, lester tusim a jini si rozdelili mesta a zalozili frakce... nektere pratelstvi zustavaji jina se zapominaji... me to teda laka a vali se mi to tady na disku tak asi vyzkousim
jasne ale celkove to pusobi tak divne , zabijes xxx (aby to nekdo neoznacil za spoiler) a pak v dataci je sefem frakce
(gothic 3 ma pribeh. mozna neni nic extra a vetsinu casu ho neni problem ignorovat, ale pri nejmensim vytycuje nejaky cile na ktery se v pripade potreby muzu zamerit)
nemuzu hodnotit jinak nez 95% , u zadne jine hry (vyjma heroes 5 s kamosema) jsem nezustal celou noc vzhuru (ok poker ale ten se nepocita xD) proste navykove ... a to ze nema pribeh mi nevadi , to se mi libi i treba na gothicu 3 , muzu si delat co chci klidne sejmout krale , postupne si vylepsuju druzinu staram o hrady, a nakonec se vydam dobyt celou zem :) proste paradni hra
edit: a v ktere jine hre s mecema zalezi na tom kde mirite ... proste parada
10. července Mount & Blade vleze do Topselleru, takze kdo uvazoval o koupi, tak doporucuju koupit hned. Pak bude o stovku drazsi a navic v Topselleri krabicce bez mapy navrh :)
MickTheMage: Díky. No, to nasvícení si asi nechám ujít, vypadá pěkně náročně, heh. Jinak jsem měl dojem, že Graphical Enhancement jsem instaloval..., ještě to tedy všechno projdu.

AiMLEzZz: Jo, ale ne nijak moc brutálně, koneckonců je můj stroj už pěkná sračka (snad jen jediné štěstí, že se stále netvoří skvělé hry, haha).
Osvetlenie upravuje cosi, co sa vola "Mount And Blade Enb Effects Mod" a grafiku celkovo Graphical Enhancement 2.5
MickTheMage: Hmm, upravenou oblohu a osvětlení máš po jakých plug-inech? Vypadá to moc dobře, ač bych se u sebe asi obával o framerate (nechce se mi moc snižovat počet mužů na bojišti). Vzpomínám, že jsem jednou zkoušel nějaký, co přidával bloom, ale hra se pak nenačítala.
AiMLEzZz: Na screeny obvykle vypínám texty.

Také trošku přihodím, nějaké ty plenitele:

Franz von Moelige obhlíží vesničku, kterou předtím zachránil od banditů, a sluníčko jej inspiruje ke skvělému vtipu - všechny tady zabije.

Bohusz Tyczko špatně pochopil vesnickou soutěž.

Varan Bogorovnij spálí všechno.
Škoda, EaRC mám radši, ale ta temná atmosféra a brutalita z Brutality Modu mi tam dost chybí. Naopak v Brutality mi chybí formace z EaRC, na který jsem si zvykl, a obejdu se bez nich jen celkem nerad.
Simvás, nevíte někdo jestli se nějak rozumně dají skombinovat Brutality a The Eagle And The Radiant Cross moduly?
R.I.P., Bohuszi Tyczko. Zhulený napadl se svojí skrovnou suitou (dobře, možná já jsem byl ten zhulený) dvacetinásobnou přesilu barbarů, desítky a desítky jich pozabíjel, ale když jich zbývala asi poslední čtvrtina, porazili mu koně - a ač toho vyrubal ještě dost, nakonec mu rozdrtili žebra hozeným kamenem a on s ušlechtilým zakurvováním spadl do bahna.
Na hrob byla umístěna báseň jedné z jeho obdivovatelek:

Tuřínový místokrál,
Má tváře že bys pookřál
A očka něžně zkosená,
Jen šup s ním do sena.
Cituji z www.mountandblade-cz.com:

"Na právě ukončené Game Developers Conference v San Franciscu proběhla prezentace datadisku Mount&Blade: Warband.

Z e-mailu od Paradoxu jsem přeložil, co bude obsahovat nový datadisk:

· Multiplayer – Možnost hrát po internetu s 32 hráči na jedné mapě ve stylu Team Death-Match.
· Vedení frakce – Nový systém, který hráči umožňuje získávat následovníky i jako rebel, stát se vůdcem vlastní frakce a najímat lordy.
· Lepší přístupnost – Vylepšen systém herní nápovědy.
· Vylepšená grafika a optimalizace – Přidány nejnovější renderovací technologie včetně HDR (High Dynamic Range). Úroveň detailů postav, zbrojí a zbraní byla podstatně vylepšena.
· Zlepšena umělá inteligence - Nová AI je nyní schopna se okamžitě přizpůsobit prostředí.

Dále se můžete těšit na: Nastavitelné rychlé bitvy, rozšířené možnosti diplomacie, nové zbraně, zbroje a animace. Vylepšení bojového systému s lepší fyzikou, zvláště při střelbě z koně. Koně nebudou jako přes kopírák, ale budou různě velcí. Více možností při obléhání.

Mount&Blade: Warband vyjde ve 3. čtvrtletí letošního roku."

Jsou tam i videa.
Adieu: Sakra, to zní dost dobře, oba mody. Díky, myslím, že si M&B znova nainstaluju.
AiMLEzZz: Přidává mnohem lepší a masivnější zvuky boje, úmrtí hráče i lordů, ergo pokud hraješ stylem "no quit without saving", musíš si dávat pořádný voraz, abys nezemřel (není žádné navrácení k předchozí posici, jedná se o definitivní smrt charakteru), mění textury za účelem chladnější palety atd.; kompletní výčet aktuálních i plánovaných vylepšení je třeba zde.
Je to jeden z mých dvou nejoblíbenějších modů, ten druhý je Eagle and the Radiant Cross, jenž význačně mění samotné frakce a obsahuje hromadu nových zbrojí a zbraní, stejně jako chuťovky v podobě landsknechtů s píkami i zweihandery.
ROFL. Za takové "fan" stránky jsou asi autoři štěstím bez sebe :) Hádám, že je konečně načase rozjet pořádný "fan" web EA :-D
fanstranky nabizejici crack bych pochopil u 10 let stary hry, ale takhle to zni celkem trapne
Ahoj. Všechny hráče Mount & Blade zvu na novou, ale již obsahově poměrně obsáhlou fansite. Naleznete zde nejaktuálnější módy, download hry, češtinu, a další vychytávky (včetně cracku). Visit - http://mount-n-blade.blog.cz/
Páni, takže jich je tam celkem... 11 :) No já během tý doby co jsem to hrál narazil jen na ty 4, které se pořád opakovaly a byl to fakt vopruz. Nechápu jak to můžeš hrát bez modů, Colorful textures a Face textures považuju za základ - aspon trochu se tim zlepší ta hodně zastaralá grafika. Unique Armoury taky ujde.
ugraugra - ja som instaloval patch na v. 1.011, pretoze stale tam bolo par bugov "dobyvacieho charakteru" = problemy s dobyvanim niektorych hradov a miest. Mody som zatial neskusal ziadne bavi ma to tak, ako to je. Ono bitka ked mas na place takmer 1000 bojovnikov ma nieco do seba!

Apropo tie questy - dones spravu, vyber dane, dlh, zabi zlocinca, scouting troch oblasti, prines zradlo armade, ochrana karavany, likvidovanie banditov v dedine, trening milicie pre dedinu, suboj s lordom za cest nejakej lady, a este sa za maxi quest moze povazovat aj rebelia (pomoc druhemu narokovatelovi na tron). A mozno som este na nieco zabudol :)
Já jsem hru zatim dal k ledu a čekám, až vyjde nějakej pořádnej mod, co by přidal příběh a hlavně questy, které jsou v základní hře k smíchu (napočítal jsem tak 5 questů, které se stále opakují a jsou značně invariabilní - dones zprávu, vyber daně, vyber dluh, zabij týpka, ... no tak že by byly 4? :) ). Současná podoba je pro mě nehratelná, po chvíli mě to přestane bavit, protože není moc co dělat, leda běhat bezcílně po mapě a tupě zabíjet, což moc zábava není (i proto, že se vždycky najde někdo početnější, kdo vás sejme a zajme). Nebo jít do arény, což je super, ale taky to dlouho nevydrží :)

Mimochodem jaký mody pro 1.003 byste doporučili? Existuje nějakej rozpracovanej, na kterej se můžu těšit? :)
Darklands je imo komplexnejsi ako M&B. M&B kladie doraz prave na tie bitky, na nich stoji a pada, ale ked by som uz tu hru mal k niecomu prirovnat tak skor k Pirates!, i ked ono skoro realisticke stredoveke prostredie zvadza k Darklands.
Pripomina mi to hodne Darklands (a existuje primo DL mod). V tutorialu mne namlsal boj. Ve hre mne za par minut sejmula parta vagabundu, kdyz sem zakempil v lese. :) Tak uvidime co se z toho vyvine.