@Guldy (16.02.2019 14:17): Tak to potom není zase tak extra náročné.

@valcik (16.02.2019 14:05): To jsou ale ty minimální požadavky, kterými se moc řídit nechci :-) Ale Guldy tvrdí, že mu to 1060 rozjíždí v klidu. A co píše, tak by to šlo asi i na extreme hrát, ale nevím, jaké tam jsou přesně rozdíly. To bych se už musel podívat na ty benchmarky na netu.
@Charllize (16.02.2019 16:35): Grafika je důležitá součást atmosféry :) Pro mě byl hajp hlavně v tom, že dle všech pre-release informací se ve 4A rozhodli udělat spiritual successor Stalkera, protože no offense, ale ani jedno z předchozích Meter se Stalkerům nevyrovná, a Exodus snad jo (až na tu mute idiocii).

@Bursoft (16.02.2019 16:42): nvidia to provařila a i přecenila ochotu hráčů platit ty nastavený ceny. Je to škoda, protože technologie je to skvělá a doufám že AMD to do Navi a nextgen konzolí narve taky.
@Paul (16.02.2019 16:30): Jé, něco pro Charlieho, může se podívat, jak ta hra na konzoli nikdy vypadat nebude :D

Vypadá to fakt dobře s RT, možná kdyby nVidia postavila celej marketing trošku jinak, nesneslo by se na ně tolik hejtu s RTX kartama. Včera jsem koukal pár hodin na Stream, kde to borec jel na 1080ti ve 4k, ale takto dobře to určitě nevypadalo. Snad se RT rozjede ve větším ve hrách..
Digital Foundry PC analýza. 14:20 začíná srovnání RTX a nonRTX a mám jasno, bez raytracingu to hrát nechci :)

@M.a.t.t. (16.02.2019 16:23): open world od toho čekal jen ignorant, však tvrdili že to budou otevřenější levely ve stylu stalkera. Ale jinak hodně lidí čekalo že to bude pro 4A "witcher 3"-like záležitost, protože delší doba vývoje, větší marketing s Xbox E3 prezentací, třetí hra v sérii..
A já furt čekám že to (aspoň pro mě) bude fantastický, jen by bylo supr kdyby se vyvarovali těch dementních bugů, crashů a problémů s tak základními aspekty jako je senska controlleru :)
@Charllize (16.02.2019 00:32): Exodus hlavne nemal byť nikdy open world, ale nakoľko i marketing neustále zdôrazňoval o niečo otvorenosť, niet divu, že to viedlo k mylným predstavám o hre.

Celkovo mám dojem, že ľudia očakávali v istom slova zmysle kvality tretieho Witchera a možno až revolučnú open world strieľačku. Exodus pritom nie je ani open world, ani revolučný titul a vlastne to nie je ani tak úplne AAA záležitosť. Je to proste len ďalšie kvalitné Metro, od ktorého som nič viac nečakal a osobne mi aj sadlo z doterajších dielov najviac. No ako píše Bodkin, ľudia si vysnili úplne inú hru a z tohto pohľadu narazili.
@Korbitch (16.02.2019 15:10): To jsem tam dopisoval kvůli kulerovi, který si vysnil jinou hru...

Ale těší mě, že mi to s AMD ještě ani nespadlo, ani náznak nějakého problému, zatímco NVIDIA bitches s tím mají potíže (i přes ty NVIDIA nálepky na začátku) - takže předpokládám nějaké potíže v těch NVIDIA bullšitech.
@Bodkin (16.02.2019 12:26): Neříkej :-D Já tu mluvím o všeobecném očekávání. Hype kolem Exodus je mnohem větší, než u předchozích dílů dohromady. Sám to zatím hodnotit nemůžu. Včera jen instal, hodina hraní, dva crashe a dnes celý den školit.... Takže se k tomu dostanu tak v neděli ...
Co tak čtu, tak je to solidně zabugovaný a spoustě lidem to crashuje na PC i na konzolích. A nebo třeba tenhle vtipnej bug
https://www.resetera.com/threads/metro-e ... age-20#post-17970492

Mě to zatím jednou hard resetově zamrzlo a jednou hodilo BSOD (takže taky hard reset), ale pak jsem to dal na DX11 a zatím to vypadá ok. Ale vzhledem k tý zkurvený sensitivitě míření mě jaksi nebaví to hrát, paráda :D Fakt by mě nenapadlo, že po 15 letech od uvedení X360 controlleru se najdou AAA hry co s tím maj problém.

@CrocoRay (16.02.2019 13:15): tu oblast co testovali ingame je stejná jako v benchi. Nevim proč je ten bench tak dementně náročnej, ale prostě nereflektuje hru.
@Paul (16.02.2019 12:55): Není to tak, že záměrně bere ty úplně nejnáročnější pasáže a proto taky udává horší výkon? Jen se ptám, jinak jsem se o to nezajímal a vlastně ani nevím, jak by mi hra měla jet na mé GTX 1060. Ale vzhledem k Epicu to seru a koupím si to za pár let, až vyjde nová 3000 řada a dal bych to na 3070ce. I když možná nakonec to bude jako u Evil Within, který jsem rozjel kdysi na GTX 650 :-D
Podařilo se někomu na volze najít benzín? Je tam zbrojnice za locknutýma dveřma a bez benzínu to nejede...

Pár tipů - Při rozhlížení dalekohledem v něm pípá a když zastavíte na tom pípnutí, tak to začne bzučet a Arťom si pak tu zajímavou lokaci zakreslí do mapy, takže je fakt užitečné čumět po okolí.

Nebojte se zahodit kvér který máte rádi, ale nemáte do něj munici. Pak se vám odemkne možnost v Auroře, dát na dva sloty libovolný kvér, který jste už někde našli.

Když ten kvér zahodíte, tak z něj nezapomeňte sebrat vylepšení!

Třetí slot je vždy pro pneu zbraň, která tady funguje jako záloha, do ní jde munice kraftit kdykoliv a kdekoliv, od střelných zbraní je to většinou jen v safehousech na craft stolech.

Skoro každé místo má nějaké kraftící věci nebo zbraň se součástkama, vhodnou na oholení.

Bojím se vody.

Je tu dost vostrý respawn.

Edit: Jste troubové. Bylo vždycky jasně vidět, že to bude další Metro s tím dobrým a zlým (debilní save pointy jsou možná ještě debilnější).
@Korbitch (16.02.2019 11:42): Bohužel no ... od vydání posledního metra je to cca 5 let a mezitím vyšlo spousty super her - W3, RDR 2, Uncharted atd .. kde je laťka dost vysoko.
Jenže metro jede furt ve stejných kolejích ... Dneska u takového hry fakt bije do očí, když týpek na tebe vyjekne .. tyvole to byla snad velryba ! O 1 s později už na tebe mluví s úplně jinou intonací hlasu. O tom debilovi, který neumí říct ani slovo ani nemluvím ... to mě fakt extrémně baví, stejně jako třeba postava, které tě vidí poprvé a hned ví, kdo je tvoje manželka a kdo vůbec si ... nedává to dost často vůbec smysl.
Podle mě je ve hře i moc akce ... já bych chtěl prostě obrovskej, hnusnej a temnej open world, kde bude soubojů jen nutné minimum a každý takový střet si člověk bude užívat Viz třeba simulátor jízdy na koni RDR2 ... pro mě byl i po 30 hodinách stále zážitek se jen tak projíždět krásnými lokacemi a kochat se ... :)
Tohle bude prostě fakt další dobré metro se vším špatným a dobrým ... já bohužel očekával 90 - 95 masterpiece :) ... Těch 80 - 85 na metacritic odpovídá.
Je to dobrý. Lepší než (strašný) Last Light. Ale hned v té první velké lokaci asi zapomněli dát nějakou bariéru, tak jsem šlapal po kolejích na zpět až do míst, kde se opravdu děly věci a nakonec jsem propadl do nekonečna :)
@M.a.t.t. (16.02.2019 00:28): Tak Metra obecne nikdy nebyli spicka, takze nechapu proc se neco ocekavalo..asi ta pekna grafika udelala svoje. To jim jde asi nejlip. I na Exodusu je porad videt takova ta rusko/ukrajinska neohrabanost a tvrdohlavost. Ostatne jako u skoro vsech her z te oblasti kam pocitam i nas a slovaky. Jediny polaci se nejak z toho sevreni dokazali vymanit, pac W3 je hra ktera tu obcasnou tupost a neohrabanost a probleskujici amaterstinu neobsahuje.

Zatim co jsem videl a zkousel prijde mi to jako krute naskriptovanej falesnej open world. Prostor pro nejaky experimentovani skoro nula, coz by asi bylo i v pohode kdyby Artik zustal pod zemi v tech klaustrofobnich tunelech:) Sam sobe se musim vysmat ale novej Far Cry mi prijde zabavnejsi.

Konzole test.
Škoda, že nejde hodnotit i samotné vývojáře/distributory/launchery :)) hra sama o sobě špatná není
Jo, no, a kdyz si clovek koupil Diablo 3, tak mu neslo na 10 let starym klientovi vubec spustit. What a shame.

Metro nejvic hyped hra 2019 a na metacritics od lidi 5,3/10. FeelsBadMan
To je dalsi vyhoda treba PS4. Hra co ma vyjit 15.2 tak je k dispozici presne v 0:00 a ne treba v sest rano a je jedno o jake jde casove pasmo a nestava se aby stahovani neco brzdilo. Preloady vetsich her jsou samozrejmost. Proste poradek a spolehlivost.
Rozhodně oceňuju, jak vzali 2035 a zprznili to natolik, aby to bylo docela zábavné. A vzhledem k tomu, jak jsem nesnášel Arťoma v knize, hlavně kvůli těm jeho blbým řečem, tak to, jak tady drží hubu, mě docela potěšilo :D
@Walome (15.02.2019 23:11): Jako mě nejde o to že si to dneska nezahraju. Do zítra klidně vydržím a vydržel bych aj do toho pondělí, ale jde mi o to že vlastně všechno klapne jak jsem si představoval a pak epic to pokazí tím že má omezenou rychlost stahovaní, s čímž má očividně víc lidí problém co jsme četl na netu. Prostě ta jejich platforma je nekvalitní a působí na mě dost amatérsky.
Tak jsem pěkně nasraný a to je mírně řečeno. Koupil jsem si krabicovku a tak nějak jsem překousl, že bude na epic launcheru, který mám kvůli The Walking Dead. Doufal jsem že mi Metro pošťák doručí do 13:00 tedy než se vydám na odpolední do práce, abych nemusel čekat do pondělí než bych si pro to mohl zajít na poštu. Pošťák přišel v 12:40 a já byl spokojený že si ještě hru dám stahovat, než odejdu do práce, abych pěkně večer mohl hrát. Před půl hodinou jsem dojel z práce a hra stažená na 42 % s tím že prostě ten posraný epic stahuje omezenou rychlostí, který nejde nikde v nastavení upravit. Na netu jsem viděl ještě ten pofel s nálepkama na krabičkách, takže poslední hra co dávám na epic. Jako ze začátku mě fakt až tak netankovalo to, že hra bude na epicu, ale když vidím co předvádí tak už si na něj žádnou hru prostě nepořídím. Nejsem Steam fan boy, ale tohle je vyloženě nekvalita a omezovaní ze strany epic platformy.