@Paul (19.02.2019 20:35): Co zas nechapes? Proste kdyz nekdo hraje na konzolich 20 let tak snad neni divny ze si podobnych veci nevsima jsou mu jedno. Ja takovy lidi povazuju za stastny. Neresit fps. input lag a dalsi veci je dar z nebes. Kolega v praci nepozna jestli hra jede 20 nebo 60 fps, je mu to jedno. Strasne me s tim sere ale vzasade stastnej clovek:)
@montana (19.02.2019 20:21): fakt mě fascinuje 5 let dělat na hře a pak všechno tak dojebat :D Prostě to je stupidita a nekompetentnost až to bolí. Nicméně na PCT fóru mi někdo odpověděl:

"Ted jsem na to koukal. Pokud v EpicFailu ve Store kliknu na Metro Exodus, zobrazi se Standard Edition a Gold Edition (se season pasem), a u obou mam Owned."

Takže aspoň že tak..
A viděl jsem na twitteru že váš šéf to rozjel taky na ps4..já vás nechápu :)
@Paul (19.02.2019 11:53): Maj to dosraný. Na PS4 dali u hodně kusů 2x kód na téma místo Expansion Passu. Na Epic Storu je to možná správně, ale jen to neumí zobrazit (podobně jako artbook a soundtrack). Nemáme k tomu žádný info. nikdo moc nekomunikuje.
Deep Silver má spustit nějakou stránku, kde půjde získat správný kód, ale netuším jestli to bude i pro PC.

A ovládání na konzoli je peklo. Fakt nejhůř ovladatelná FPS od Killzone 2. Teď to střídám s Apexem a to je nebe a dudy :/
To špinění zbraní mi přijde trochu přehnaný. Takový kalach je právě konstruován pro takové podmínky, ta zbraň je skoro bezúdržbová. Alespoň že to čištění nestojí moc surovin...
Většina postav má hroznej dabing v ruštině i angličtině a nějaký lip sync tady taky neexistuje. Celkově je to co se týče postav, jejich animací a skriptů hodně retro. A ty jejich pětiminutové monology jsou taky docela zvláštní, věřím že spousta hráčů na ně tak dlouho koukat nevydrží a nedozví se nic :)

Za sebe raději hraju v angličtině, protože se pak tolik nemusím soustředit na titulky a můžu se věnovat hraní. V ruštině je musím otrocky číst, protože rozumím akorát cyka blyat.
mimochodem, má tady někdo tu aurora edition na PC? Je tam jen jeden kód, ale přitom tam má být i ten expansion pass, tak ten je jako zahrnut v tom jednom kódu nebo jak to je?
Zdar hoši, kdy bude crack, abych si to mohl zahrát v 720p na 20 fps?
@Bodkin (18.02.2019 16:06): Já to hrál (budu hrát) v ruštině, tohle bylo odjinud. Jinak teda taky dobrej příklad no :(

Btw jsou tady už otitulkovaný i ty dialogy ostatních postav mezi sebou, např. banditů a tak? Nebo zase ne? (jako v předchozích dílech, který jsem kvůli tomuhle hrál s english VO)
@Paul (18.02.2019 16:00): Právě pochopila, že z tebe nic nedostane, tak tě poslala za tchánem.

A přepni si to na ruštinu, je to lepší.

Nejlepší bylo: Arťome, přemluvl Melnika, ať s náma jedou dál! Prosím!

Arťom si sedne na židli vedle Melnika.

Melnik: Přece s náma nemůžou jen tak jet, ne? No ale dobrá, tak ať jedou, ale...

Z toho jsem šel fakt do kolen. :D
"How are you doing my love?"

.........

"Anyways, Miller wants to talk you"

Great emotional bonding with my wife there.
Ja jsem asi prvnich deset hodin nenarazil na zadnej crash ani zavaznej bug, spis jenom nejaky major veci okolo clipovani nepratel apod. Veci, ktery se daly prejit a vyrazne nenarusovaly pozitek ze hry. Prvni showstopper nastal az na konci prvni openworld mapy, kde je pasaz, pri ktery se jede vytahem (jde o tu cast, kdy lodi jedete ke kultu). Hra v tento moment udela autosave a pokud po tom umrete, vrati vas to do vytahu, ktery uz nejede a neda se z toho dostat (jelikoz pravidelne savuji sam, muj save byl taky v teto casti). Takze pozor na to.

Ted jsem o dalsich 10 hodin dal a hra me dost bavi. Zacatek hry byl ale slabsi, pak se to rozjelo, ukazalo, odemklo, hodne zlepsilo.
@kuler91 (17.02.2019 17:43): No možná je, ale zase můžu říct že jsem po dlouhé době propařil celý víkend :D Ale i tak jsem si udělal hodinku a půl čas na hospodu :D Do které mě vytáhla přítelkyně, což se stává málo kdy, ale asi chtěla abych už odsednul od Metra :D
@M.a.t.t. (17.02.2019 17:01): No včera jsem u toho seděl celý den a dneska půl dne :D A ani bych neřekl že bych toho nějak moc vynechal. Jako asi sem nevlezl do každé budovy, ale většinu toho jsem prošmejdil :)
Tak, včera (dnes) jsem tomu dal tři hodiny. Na dx11 už žádný pád nenastal a já mohl nerušeně načerpat první dojmy. Co mě okamžitě trochu míchlo, byla absolutní slepota nepřátel. A to i na hardcore. Tam snad o ně musíte vyloženě brknout. Neustálé komandování od Anny taky celkem leze krkem, a proto jsem ji hned v první lokaci poslal k šípku a vydal se z trucu na druhou stranu. Exploring může začít.
Za mě zatím celkem spokojenost. Nenechal jsem se unést hype vlnou a celkem si to užívám. Jsem už někde řekl bych v pozdější fázi hry, podle mě určitě za polovinou a zatím žádné problémy. Hra mě jede plynule, ani jednou nespadla, ale je fakt že pro jistotu hraju s DX 11. Ale celkem dost se setkávám s různýma menšíma bugama. Sice mě nepřekáží v hraní, ale vypadá blbě když mě trefují protivníci přes zeď a nebo já je dokážu omráčit přes stěnu. Často se mi stalo že se nepřátelé zasekávaly atd. Prostě spousty takových dost blbě vypadajících bugů, ale zatím jsem nenarazil na nic co by mě překáželo v postupu hrou. Musím přiznat že mě nejvíc baví části hry, které se odehrávají v koridorech jako v předchozích hrách. Ten open world tu sice je a celkem funguje, ale lokace nejsou nijak zvlášť velké. Příběh a postavy jsou fajn, ale to že Artyom nemluví tu bije do očí víc něž kdy předtím. Je to opravdu potřetí to samé a proto doufám že je to poslední díl a že to tvůrci zamýšleli jako trilogii, protože nevím jestli by tohle mohlo fungovat i napočtvrté. Myslím si že lidi co si chtějí počkat rok na ten Steam tak jim nic moc neuteče, ale zároveň je to fajn hra, který má své kvality. Co jsem zatím hrál tak bych ji dal tak 70 %.
@Paul (17.02.2019 00:59): Myslíš se všema DLC ? Jinak .. já už mám taky v košíku 2080 ... Ještě řeším monitor, stačí mi 1440p, 60-75 fps + = HZ, nic dražšího kupovat teď nechci, když sestava bude docela pálka :) ... Nechal jsem se trochu zlanařit.
Bacha na Volze, když zůstanete s těma volama u zaříkávání elektrického ďábla (kulového blesku), tak vám přestane hra savovat průchod... tak jen pro jistotu.
@CrocoRay (16.02.2019 19:05): na extreme to ani nebudu zkouset a udajne s nim ma problemy i high end. Ale casto byva graf. nastaveni spatne odstupnovany a to nejvyssi pak dela paseku. Jinak samozrejme moje vyjadreni plati jak pro otevreny plane, tak koridory. Novy ovladace, zadne procesy, w7, ssd, chlazeni. Ono zalezi i na vic vecech nez jen mit podobnej nebo stejnej rig.

Samozrejme konec nastava uz jen kvuli tomu, ze mas verzi 1060 s 3 misto 6 gb. Ultra nastaveni mi zere 4k.
@kuler91 (16.02.2019 21:53): Před pár hodinami jsem za 29K objednal RTX2080Ti :) Když už mám ten ryzen, tak ať má co krmit. Ale samozřejmě Metro nerozehraju dokud neopraví tu controller sensitivitu :)
@Paul (16.02.2019 16:30): Ale jo no ... ten rozdíl je vidět teda dost :) ... Achjo .. mě se to teď taky hrát nechce bez pořádné mašiny :) ... A jak to teda vyřešíš ? Půjdeš do nové GPU ? :) ...
Jinak ještě zpětně ... no taková naivky jsem fakt nebyl, abych si myslel, že exodus bude Witcher v Černobylu :) ...
Spíš jak to hraju na 14 palcovém nb, tak to stojí za prd a nebaví mě to tolik ...
Asi budu muset pořídit zase novou mašinu ... bez toho PC to asi fakt nepůjde, už bych si to mohl přiznat ... :D
@CrocoRay (16.02.2019 19:05): Mě to taky jelo v klidu a pak jsem přišel do obří otevřené lokace plné enemáku a nedávalo to ani na 30... A teď jsem někam spadl a Last checkpoint 25 minut. Gah Fuck that.