@Kuba1911 (16.01.2018 12:41): je tu dneska pro podobné hry vůbec prostor? I tehdy byl Max Payne zjevení, natož dneska, kdy herní žebříčky válcují barevné hopsačky a indie craft festy.

Na druhou stranu forma fanouškovského modu zní fajn.
Souhlasím s Kwokym. Dneska by se tam hodil blur, odlesky, rádoby fyzika (vzpomeňme na krkolomné eskapády z trojky) a pro jistotu by tam dali autoheal, aby to neodradilo mladé (ačkoli všímám si, že od autohealu se pomalu začíná ustupovat). Zahrát si dnes jedničku mě neuráží, dá se na to koukat a koule to má furt.
Já myslím, že Kwoky má pravdu. Zrovna u MP bych se bál, že remasterem by se mohla vytratit ta původní atmosféra, což by byla škoda.
Dle mého názoru by si Max určitě zasloužil remaster. Dneska se remasterují hry dva tři roky staré, tak proč nezremasterovat hru, která má skoro sedmnáct let... :)
@Kwoky (25.12.2017 20:32): jojo tehdy jsem byl z bullet timeu děsně vyplesklej, dneska mě spíš otravuje. Ale i tak platí, že Max Payne ho má zvládnutý nejlépe, hlavně dvojka. Lépe než Matrix hry.
@Crash (komentář): Chápu tvoji "chladnost" k bullet time. Hra vyšla v době "Matrix boomu", když každý chtěl být jako Matrix. A lidi to tehdy žrali. Existovaly i mody, kdy jsi měl nekonečný bullet time :) Dneska už to tolik parády nenadělá.

Pokud jsi čerstvě po dohrání, začti se tady. Až pořádné proklikání Wikie mi otevřelo oči a zjistil jsem, jak je ten příběh promakaný. Doporučuji zejména hesla jako B.B., Alfred Woden, Nicole Horne a Valkyr.
@mvp23 (18.09.2017 19:51): Pokud to řadíš ještě v jednotlivých sériích, tak v tom už mám jasno.

-Mafia 1, Mafia 2, Mafia 3
-MP1, MP2, MP3
-San Andreas, Vice City, trojka

Dívám se tak, že u prvních dvou to jde od jedničky k poslednímu a u GTA série to je přesně naopak od nejnovějšího k nejstaršímu.
@John Mirra (18.09.2017 18:16): To jako vážně? Kdy jsi hrál Vice City naposledy? Smím-li být tak smělý a otázat se? Protože pokud nejsi masochista, tak není možné, aby jsi si tu hru užil stejně jako před lety :)
Mafii jsem, když jsem byl malý pívo, minul, a když se to snažím rozehrát teď (relativně nedávno jsem to zase zkoušel), tak mě to prostě nebaví :(

U GTA mě nejvíc baví Vice City, toho se prostě nemůžu nabažit... pak trojka, pak jednička, pak dlooouho nic, a nakonec San Andreas :) Jiné díly jsem nehrál.

U Maxe s přehledem vyhrává dvojka (viz můj avatar :D), v těsném závěsu jednička, pak opět dlooooouho nic, a nakonec trojka :D
@mvp23 (18.09.2017 12:19): To je dost těžké, protože tam jsou velké skoky mezi jednotlivými díly.

U mě Mafia 1 s Max Paynem 1 jako jediné dostaly 100%, takže ten souboj o první místo by se měl vést mezi těmi to sériemi. A zbytek dílů mě u obou sérií také bavil, i když Mafia 3 u mě dostala 80% a Max Payne 3 mi přišel lepší a dostal 90%. Ale možná s odstupem času bych dával na první místo z určitých důvodů i tu Mafii.

Na druhou stranu GTA mě bavily všechny díly tak nějak stejně. Teď je otázka, zda se bere jen trilogie těch starších nebo se tu počítá i čtyřka a pětka. Pokud jen ta trilogie, tak GTA 3 mě moc nebralo, tak je jasně GTA na třetím místě :-)

Pokud by se počítaly i ty nové, tak by to bylo těžké, ale asi bych to též dal na 3. místo. Přece jen první díly předchozích dvou sérií jako jediné dostaly ode mě 100%.

Takže:

1.) Mafia
2.) Max Payne
3.) GTA
Max payne 1,2 a Mafia 1 jsou dnes narozdíl od GTA 3, vice city, SA hratelný.......a koukatelný.
@mvp23 (18.09.2017 12:19): Mafia 1 je u mě lepší hra než všechny GTA i Maxové, takže ikdyž dvojka je trochu slabší a trojka ještě víc, stejně bych jí řadil na první místo.
Pak GTA (hlavně trojka, Vice City a pětka) a nakonec Max, ale i Maxe považuju za klasiku a užil jsem si všechny díly. A hned bych koupil (kvalitní) čtyřku.
@Kwoky (18.09.2017 10:51): A jak by jste tyto trilogie seřadili?

1. MP 1-3 (s odřenýma ušima, ale hlavně díky dvojce, které jsem zatím jako jediné hře neváhal dát 100%).

2. Série GTA - 3, VC a SA (dost lidí nebude souhlasit, ale i přes velké kvality vidím z této trilogie SA jako nejslabší).

3. Mafia 1-3 (první dva díly velmi dobré, avšak kvalit výše zmíněných titulů dle mého nedosahují. Ze všech zde jmenovaných jsem nehrál akorát třetí díl, který také sklidil nejvíc kritiky).
@CrocoRay (18.09.2017 00:48): MaxFX engine byl dobře optimalizovanej. Nějak tý integrovaný grafice sednul, ale když jsem na ní pak chtěl hrát AvP2 tak jsem byl smutnej a běžel pro Geforcku.
GTA3 jsem se taky nahrál spoustu, ale bylo graficky mnohem slabší, o to víc mě pak ohromila Mafie, když měla grafiku srovnatelnou s Maxem (a např. co se tváří a lipsyncu týče, ještě mnohem lepší) a přitom byla open world a celkově mnohem rozsáhlejší než Max.
To mně jednička tehdy šlapala, upgradoval jsem až kvůli dvojce a to jen proto, aby měl bullet time žlutý filtr. Mimochodem dodneška nejlépe zpracované zpomalení času.
@Red (18.09.2017 01:04): Mě právě HL 2 nějak dokázal zabavit i v dnešní době a graficky byl asi nejpovedenější a tím grafickým stylem šel vlastně po vzoru Payneho a Mafie, kde se snažil působit více reálněji než kresleně.

Jinak GTA 3 mě taky moc nechytlo, ale Vice City a San Andreas jsem žral. Ono to bylo možná i tím, že ke trojce jsem se dostal až po Vice City a spousta věcí mi tam chyběla a navíc Vice City bylo hezké město, kde byla spousta barev, zatímco New York mi tam přišel takový nudný šedivý a nevýrazný.

Ale k Maxovi sedl perfektně a tu atmosféru udělali opravdu jedinečnou. Pro mě spolu s Mafii jediné dvě hry, které dostaly stovku, ale uznávám, že něco na tom bude mít ten věk, kdy jsem to hrál. Tehdy jsem to prožíval ještě o to více intenzivněji a skoro jsem v těch hrách byl :-))
@CrocoRay (18.09.2017 00:53): Jasně, mně přišel MP taky vizuálně lepší...vlastně GTA 3 mě vůbec nechytlo a nejvíc času jsem strávil u dvojky a potom až zpětně jsem docenil San Andreas:) Tebou jmenovaný hry šly úplně mimo mě, nikdy jsem je nehrál. HL2 jsem teda něco času dal cca před rokem s tím že mě to už dnes nebaví.
@Red (18.09.2017 00:50): GTA 3 mi přišlo hodně kreslený. Max Payne měl podle mě hodně fotorealistické textury a spíše bych ho přirovnal k první Mafii. Ale jo, v těch letech 2001-2003 se nejvíce řešilo GTA 3, Max Payne a Mafia. Pak tuším, že to bylo trio Far Cry 4, Doom 3 a Half Life 2. A pak přišel F.E.A.R.
@Paul (18.09.2017 00:15): Já si pamatuju svýho kamaráda jak popisoval GTA 3....grafika jak Max Payne akorát můžeš běhat po celým městě:D Jinak Max Payne je pořád dokonalá hra, jen je oproti dvojce docela záhul to rozjet s orig texturama a popravdě ty nebojový (snový pasáže) na podruhý už spíš otravujou. BTW dvojku jsem hrál poprvé před cca 5 roky a zrovna k nám přišel někdo z UPC připojovat internet, uviděl to na ploše a dobře jsme si pokecali:)
@Paul (18.09.2017 00:15): To s tou matkou jsem nevěděl. Ale díky tvému příspěvku jsem si taky zavzpomínal, ale mně to tehdy ještě v roce 2002 koupil tata AMD Duron 950, geforce 2 64 MB VRAM a operační paměť 128 MB RAM.

Ale divím se, že ta grafika tedy zvládala jen Payna. Ten byl totiž docela náročný a v rozlišení 1024x768 tuším, že jak jsem dal vyhlazování a všechno, tak měla geforce 2 docela solidní problémy. Mně nepřišel méně náročný než jiné hry z té doby. Ale je fakt, že když jsem dal dolů to vyhlazování, tak mi běžel naprosto hladce.

Ale rok na to už ta karta hry moc nespouštěla. Přišly první shadery a to už geforce 2 nepodporovala. Jsem pak přešel až na 9800 GT a docela skok :-)) Pak GTX 650 a teď nakonec GTX 1060.

Ale tehdy kolem toho roku 2002 procesory a grafiky hodně stárly. Teď mám core i5 4460 3,2 GHz skoro tři roky a pořád stíhá. I když si říkám, že by se to mohlo vyměnit za i7-7700K, ale zatím to kašlu :-)
16 let výročí..si pamatuju jak jsem v roce 2001 kupoval PC přes inzerát, a rozhodnutí zda ho koupit nebo ne bylo rozhodnuto jedinou věcí - zvládne hratelně demo Maxe Paynea?
Zvládlo, takže Duron 800 s integrovanou grafikou SiS 730 byl doma. Problém byl, že ta grafika kromě maxe nic moc dalšího neutáhla, takže jsem musel o měsíc později do místního Losanu pro Geforce 2 MX :)
Tady je moc pěkná retrospektiva
Věděli jste že hlavní záporačku hrála Sam Lakeova mamka ? :D
@Gordon (27.01.2017 02:08): Do ingramů bych chápal, že bude nedostatek munice, pokud je používáš častěji. Ale pistole a samopaly, tam se celkem divím. Já používal vesměs dvě beretty a munice bylo furt dost. Když jsem věděl, že je úroveň, kde jsou dost ozbrojení samopaly, tak jsem používal samopaly, protože jsem věděl, že ani tam nebude nedostatek munice. Ale já míval vesměs vždycky všeho dostatek. Ale dohrál jsem to tak 15x, takže je fakt, že jsem to znal i nazpaměť a věděl, jak to hrát.

Ale vím, že jak byly mise, kde jsem věděl, že přijdu o všechny zbraně, tak jsem vždycky všechno vystřílel do mrtvol. Teda hlavně ve dvojce, kde se fajně hýbaly a já krví zasral celou chodbu a posouval je tím střílením. V jedničce byly ztuhlé a nic s nimi nehlo, tak to nebyla taková sranda.