CD Projekt ma casto najlepsie vybavene "obycajne" edicie hier, co nemoze povedat ziaden distributor hier u nas.
Memphis: Aha, cenu jsem v úvahu nebral. Ale 1150,- za Galactic Edition na Funstore mi co do vybavenosti a vzhledu přijde jako ještě lepší koupě.
Ajantis: montana spíš myslel cenové porovnání s Mass Effectem a je pravda, že za 899,- to byl u Xzone parádní nákup.

A jinak jak tak nějak kolektivně nadáváte na CD Projekt, já s ním mám vesměs velmi dobré zkušenosti - většinou mají pěkně udělanou krabičku, rozšířili cenovou politiku 899,- , lokalizace pomocí titulků (řekl bych docela kvalitní, ale chápu že to každému nemusí sednout) - z českých distributorů je mám nejraději.
montana: Však to je optimální stav: k dostání je "běžná" edice v klasické DVD krabičce a o 100,- dražší "sběratelská" edice. Nevím, co bys po EA ("těch, kteří by to u nás vydali v obyčejné krabičce") chtěl víc (CDP často nedělá ani to).
Galactic Edition mam, jenze to je specialni/sberatelska edice za 1299,- (doporucena cena 1399,- tusim). Videl jsi obycejne baleni Spore? Skoda mluvit. To se neda srovnavat.

Ja si pro krabicku byl (jako pro vsechno z Xzone) na prodejne :))
montana: EA u nás vydává např. Spore a jejich Galactic Edition je mnohem hezčí (o vybavenosti nemluvě) než ta plechová krabička Mass Effect. Tu bych vzhledově označil za "průměrnou", faktem však je, že většinou nedostane kupující ani to.

A samozřejmě mi přišla Českou poštou řádně promáčknutá.
Tohle ma vymazlene CDP. Autori a EA s tim nic nemaji :) Kdyby to u nas vydavalo EA, tak to mame v obycejne DVD krabicce :)

A plechovou krabicku sem cekal trosku lepci, tak ale je to zadarmo ze :)
Jo, byla to pouze jednorázová akce pro předobjednávky na xzone. Jinak krabice to je celkem pěkná. Na většinu pořádných sběratelských krabic sice nemá, ale i tak se mezi ostatními hrami neztratí (při správném umístění).

Každopádně i samotný obal ME je prvotřídní, žádný obyčejný DVD obal s obyčejným bookletem, tohle mají autoři (nebo možná EA) vymazlené.
Plechovku ME já bohužel nevlastním(závist), ale i tak je obal od CDP více než hezký,krásně lisovaný-opravdu se na to hezky dívá. A je to dobrá hra.
fak: Díky za potvrzení! Hmm, takže dotaz na vlastníky plechové krabičky (^^;) - vážně je tak hezká, jak se o ní proslýchá? :-)) (tedy, je mi jasné, že není ideální objednávat ji přes českou poštu...)
fak: Jde čistě o to, aby se text dobře četl (nejde zas tak moc o diakritiku či pravopis, ale o typografii - odstavce (aby příspěvek nebyl jeden blok souvislého textu), řádkování a mezery.

Jinak bych řekl, že diskuse na EA fóru je dobrý nápad, rozhodně ne na škodu. Ostatně (tedy, přece to nikomu nemohlo uniknout, ne?) EA DRM aktivity jsou ve světě docela dost propírané (pro ty, kterým to uniklo - mrkněte se na zákaznické hodnocení Spore na Amazonu). A zdá se, že na některé věci opravdu EA dokáže zareagovat (viz partyzánské hodnocení Spore 0/5 (čili Ebbova metoda není úplně originální .-) ).
Ajantis: Pokusím se. Vím o tomhle nešvaru, ale zapomínám na něj. Ikdyž mě tato vítka docela překvapila, už jsem viděl hodně komentů ohledně špatného psaní na různých fórech, ale tohle ještě ne...:-) Osobně pochybuji, že zrovna tohle popouzí nějakou větší část herní obce zde. Ale díky za upozornění, skusím si na to dát pozor. Snažím se psát správně česky-češtinu mám rád.
Ajantis: Taky je mi to nepříjemné a takové věci spíše jen projíždím očima. (I když se nemůžu rozhodnout, zda je horší tohle, nebo to populární vynechávání diakritiky)
fak: Nemohl bys dělat za interpunkčními znaménky mezery? Mně osobně třeba tento zlozvyk znemožňuje tvé příspěvky vůbec číst, a nedivil bych se, kdyby takových jedinců bylo víc.
(Nejde z mé strany o výtku, ale pouze radu, kdybych náhodou chtěl rozšířit okruh lidí, kteří tvé příspěvky čtou.)
MCZ: Než se od něčeho začně ustupovat, je třeba aby k tomu autoři dostali podnět. Kdyby ochrana nějakým zázrakem nebyla prolomena hackery + kdyby si lidé nestěžovali a kvitovali to jako snahu o "ochránění vlastních investic", pak by nikoho nenapadlo od něčeho ustupovat.

Já taky nemám rád "rozzuřený dav" - viz. novinky.cz a podobné ""diskuze""... Pokud se ozve pár nespokojenců, zůstane vše na 99% při starém. Pokud se neozve nikdo, zůstane to tak na 100%:). Chápu, kam míříš: Několik příspěvků, česká pobočka.. to nejsou zrovna ty nejlepší páky na mamuta typu EA. Já si však nepředstavuju, že změním svět či co - buď se k tomu, co napíšu, přidají další a bude to mít aspoň teoretický smysl, anebo zůstanu sám, leč s pocitem, že jsem si aspoň nenechal nečinně srát na hlavu (třebaže se mi na tu hlavu bude s největší pravděpodoností kálet dál:D)
MCZ:Pro mě je lepší alternativa vůbec DRM nepřipustit,než ČEKAT,až se od toho bude "ustupovat".Nechci být v tomto pasivní.Pochop,těšil jsem se na Warhead rok a týden před vydáním jsem se dozvěděl o aplikovaném DRM,které beru jako obyčejnou šikanu od distributora a nehodlám ji akceptovat.Stáhnutí samozřejmě řeší daný problém.Já to ani nastáhl.Proto jsem založil fórum(mimochodem nejvíc příspěvků ze všech fór na EA) a vyjadřuju svůj nesouhlas.Slušně,podloženě,normálně.

Mimochodem nejsem žádný agitátor-teď když se koukám na svůj první post níže,opravdu to tak vyznívá :-),to máš pravdu.Nikdy jsem nic takového nikam nepsal.Toto ale už přesahuje určitou mez.
fak: pokud stále nechápeš, nech to raději být...

Jestli bych danou hru chtěl skutečně hrát a stála by mi za koupi (Mirror's Edge), tak bych asi neměl na vybranou (a dle agresivity ochrany bych si případně stáhl i verzi bez).

Jinak, kdybys prvními.)sledoval akutální dění, věděl bys, že v případě hudby i filmů se od DRM začíná pomalu ale jistě ustupovat. Předpokládám, že hry budou následovat taky (i když třeba EA nebude mezi
Ano,napsal jsi "DRM je řádné svinstvo".V tom případě nechápu tvůj postoj.Pokud ti ochrana přide jako svinstvo,tak budeš taktně mlčet?Zvláštní.Může tě uspokojit,že bys nebyl první(nebo jediný),kdo se ozval.Pokud by každý jednal jako ty,máme tu stále komunismus.(neber to tak doslova,ale smysl určitě chápeš).A to že se s tím nic neudělá je myslím trochu scestné.Náš trh není tak velký,takže když si tady tisíc lidí nekoupí hru za 1000,- tak to na EAczech pobočce bude sakra znát,tomu věř.pokud k tomu připočteš vlnu nesouhlasu s ochranou na fóru EA-kam jistě patří,tak už pak situace vyznívá poněkud jinak,nemyslíš?Ještě dotaz-ty si koupíš hry s tímto "svinstvem"?
fak:

1. k DRM jsem se celkem jasně vyjádřil na začátku této diskuse (ohledně Ebbova hodnocení)...
2. tvé pobýzení zde rozhodně "mírumilovně neznělo"; asi tak, že celému tomu příspěvku už jen chyběl avatar s pochodní.
3. diskusi jsem letmo prolétl už dříve, možnost vznést protest rozhodně nikomu neupírám, ale znovu - pláčete na špatném hrobě.
Ebbe:Ty nadávky nebyly na tebe-špatně jsem to napsal,omluva....
Já taky ne,nejsem impulzivní jedinec jako třeba Ebb,nelámu dvd a neplivu sprosté nadávky všude okolo sebe.Evidentně jsi se na tu diskusi na EA ani nepodíval,že?Protože kdyby ano,tak zjistíš,že debata se nese ve velmi slušném duchu,žádné křečovité a sprosté komenty tam nenajdeš......Souhlasíš tedy s ochranou od EA nebo ne?
fak: zaprvé nemám rád politku "rozzuřeného plebsu". Zadruhé by těch lidí muselo být řádově více než tisíc a především - někde trochu jinde; EA Czech je jen taková pobočka; nejsem si jistý, nakolik mohou v těchto věcech smlouvat s headquarters v US (ale řekl bych, že moc ne).
7c-Ano,u české verze ME si můžeš při instalaci zvolit jazyk,takže i CZ titulky,nebo plně ENG verzi.Mám doma originál-vím to...
MCZ:Tvůj komnet mě dost překvapil-ano,na CZ verzi ME nebyla tato DRM,ale to byla zřejmě vyjímka,jelikož se to aplikovalo na Crysis:Warhead(proto jsem nekoupil),URČITĚ bude u Dead Space,Mirrors Edge,Red Allert3,NBA,NFS atd. atd.Pokud si to nepochopil příteli,tenhle problém se týká nás všech-tzn i tebe,pokud nejsi stahovač a legal verze tě tím pádem nezajímají.Já založil na EAczech diskusi na téma DRM-protože mi toto zacházení není lhostejné a myslím si,že pokud nebudeme s tímto problémem dělat nic,tak to může jednou skončit třeba "ochranou 1x a dost",chápeš??Mrzí mě,že se stavíš spíš na stranu těch sviní z EA a mě se směješ za to,že mám koule jim říct do xichtu,co si o té jejich ochraně myslím.A věř tomu,že pokud by tam napsalo tisíc lidí,tak by se tím prostě zabývat MUSELI..Krásně to vystihuje jeden citát:"K vítězství zla stačí jen nečinost těch dobrých."
Jj, CD Projekt zdá se razí politiku minimálního DRM. Ale jak to tedy je s ME a češtinou? Je tu možnost nainstalovat/použít volitelně české texty a jinak je vše v angličtině?

Ptám se opakovaně proto, že mám v tomhle směru s českým CDP jen ty nejhorší zkušenosti (obvykle byla ve hrách čeština "natvrdo" - a i v případě, že jsem někde sehnal třeba anglické texty, tak tam pořád zůstávaly třeba videa (dabing nebo český hardsub)).
sevencreature: CD projekt má smlouvu na vydání ME minimálně v CZ a SK (asi i polsko apod., tak dalece jsem to nezkoumal) a EA ukecali, ať mohou použít alternativní způsob ochrany. Nevýhodou ale je, že musíme čekat na stále odkládaný patch a ten mini přídavek, dokud ho CD projekt neupraví i pro naši verzi hry...
MickTheMage: Díky za info. Takže je tu volitelná možnost nainstalovat české titulky? To zní dobře. Až překvapivě (takže to není hra od CD Projektu? :).
Kupil som si album. Ked som si ho chcel pustit vo vezi, zistil som, ze vobec nejde nacitat. Tak som sa nasral a zlomil ho. Poviem vam, ta hudba na nom je vazne priserna!
7c - v Cechach a na Slovensku distribuovana verzia je s ceskymi titulkami - ked si ju tak nainstalujes, ale rovnako ide nainstalovat aj komplet neprelozena anglicky (tak som ju hral ja). Cize mas aj cesky aj anglicky, pricom cesky su aj tak len titulky a nie dabing. A samozrejme neobsahuje onu otrocku DRM, ale to vie kazdy kto si o tej hre aspon nieco v nasich video-hernych mediach precital :)
MCZ: Mno, tyhle diskuse se neprohledávají/čtou zrovna snadno...

Jak to tedy je? Ta "česká" verze bez DRM je tedy jen od českého distributora? Tj. není kompletně v češtině?

Jediná věc, kterou jsem ochotný tolerovat je český manuál a český popis krabice. V nejhorším případě ještě český instalátor.
7c: No, co já jsem zaslechl (vyčetl) na různých fórech a diskuzích, plánuje EA aplikovat DRM i na další svoje hry... co je na tom pravdy, netuším. Je-li tomu tak, pak můžeme jen tleskat.. s ironickým úsměvem, samozřejmě.
7c: :doh: kdybys četl (nejen) tuhle diskusi pořádně, tak bys zjistil, že i ta česká verze obsahuje originální verzi (i Ajantis mi to tuším potvrzoval).
No díky, to jste mě tedy potěšili... Takže vidím, že na výběr mám ze dvou možností - buď koupím verzi hry zprasenou češtinou, nebo pro změnu verzi hry zprasenou DRM :-D Ještě štěstí, že jde jen o Mass Effect, snad podobná situace nepotrefí i nějakou potenciálně dobrou hru...
MCZ: česká verze Mass Effectu DRM vážně neobsahovala (mám ji). Ale nejde jen o tento konkrétní titul. Tobě a dalším připadá FAKova snaha možná naivní (možná ne), ale ať už to bude mít jakýkoliv dopad, myslím, že je daleko lepší se ozvat, i kdybys měl být jen "sám voják v poli". Třeba se přidají další, ti ostýchavější, třeba tě příznivci ochran vypískají - já jsem raději pro aktivitu, protože jestli bude marná nebo ne, ukáže až čas. A pokud bys skutečně vůbec nepochodil: Snad se, pokud nejsi tvrdohlavé arogantní prase (pardon), dozvíš argumenty druhé strany a pochopíš jejich důvody.. a přidáš se k nim:))

To arogantní prase nebylo směřováno na nikoho specifického, neurážejte se nikdo, ok?
Konecne je to v spravnych kolajach. Bolo by dost divne ak by administrator isiel proti svojim memberom.
Ebb: Musím tě zklamat, souhlasil jsem (kdesi dávno dole) s MCZ, který psal, že by se měl hodnotit především obsah - tedy samotná hra), možná jsem to napsal nechtěně trochu dvojsmyslně. S tím za jakých podmínek jsi hru hodnotil nesouhlasím ať už bys jí dal 100 nebo 0%, protože jsi nehodnotil hru, ale distribuční politiku vydavatele, který se rozhodl vydat hru s touhle "ochranou". A protože nejsme databáze distribučních politik vydavatelů, nesmíš se divit, že s tvým přístupem tolik lidí zde nesouhlasí. Nicméně na své hodnocení máš nárok. Tím bych rád i tuhle diskuzi ukončil, řešilo se to dost, kdo nevěděl, jak je Mass Effect chráněn, už to zajisté ví, takže účel byl splněn...:)
"MCZ asi ta nenapadlo, ze tam mozno bojuju za to aby EA CZ nepriniesla tu ochranu aj sem kedze to ocividne k tomu smeruje?"
JJ, taky jsem slyšel, že EA chce zasílat ochranu poštou na dodatečném CD.
MCZ: Tedy tohle hodnocení je vypovídající až až. :-) Myslel jsem to tak, že by stálo na pevnějších základech.
MCZ: Myslím, že i takové hodnocení by bylo více vypovídající než tohle.
Zatial jediny clovek co tu so mnou suhlasil a povedal ze by taka vec mala zohladnovat v hodnoteni bol administrator Memphis.

*v EA Czech už si určitě strachy před vaší invazí zatloukají okna....
fak: co to zase blbneš? Česká verze tu DRM neobsahovala... ale hlavně, že máte za co bojovat...

Ajantis: myslím, že není daleko chvíle, kdy si Ebb obhájí hodnocení na základě zpracování krabičky/obalu/manuálu :-).
Ja si nemozem pomoct, ale pre mna si ta hra zasluzi 0%. Ratam s tym, ze ludia si tu kupuju originalky a zaujimaju sa o tom v akom stave dostanu cely balik. Takto si to mozno vsimne aspon jeden clovek a rozmysli si s kupovanim anglickej verzie kde je tento limit.
LOL, tak tentokrát Ebb ještě překonal má očekávání. Říkám si, kam až to zajde...
Milý Ebbe,naprostou souhlasím s tvým rozhořčením-NAPROSTO!!!!Ale hodnocení hry jako obsahu byl přehmat,to snad uznáš.Na nadávky se vykašli,ten kdo někoho označí "picou" je picou sám.(nic proti tobě LJ,myslím to všeobecně)..Zvu tě do diskuse na EAczech,kde jsem založil debatu přesně na toto téma-čili DRM-teror od EA.Prosím připoj se k nám,kteří zásadně nesouhlasí s tímto zacházením se zákazníky a řekni to těm,kterým to patří-tzn. EA!!!Čím více nás bude,tím líp.Vyzývám zde všechny.Pokud vám tedy není lhostejné chování mamutích společností k nám,"malým zákazníčkům"(tupému davu,ze kterého je třeba vytřískat peníze)-jak oni to dozajista berou.Hlavně mi vyrazilo dech,že tuto "maličkost" zapomněli EA vůbec zveřejnit!!!!Okamžitá reklamace,dvd bych nelámal,ale chápu tě-nasral bych se nehorázně..Dnes už tu nebudu,musím do školy,těším se,že si zítra přečtu tvé(nejen tvé) rozhořčení na fóru EA-zde odkaz...http://forums.electronicarts.cz/t/313.aspx.Předem díky všem za účast,myslím si že tohle je pro nás-hráče důležité.
Ebb: holt zvykni si, čo už keĎ takéto počínanie nemám rád a mimochodom, ja nemám problém povedať do očí čo si myslím. :)
Tak tak, ke koupi ME mě právě zlákal bonus "elegantní plechové krabice" (později notně upravené českou poštou :-D) a faktem, že naše verze nefungovala na principu 3x a dost. EA by se měla inspirovat u východních kolegů. Teda ne zas moc východních, aby se nedostali až ke Starforce...
Myslim si, ze akekolvek obmedzovanie zakaznika je momentalne v case ked drviva vacsina ludi stahuju piratske kopie, nie tak uplne na mieste. Riesia predaj cez bazar namiestoho toho aby sa napriklad zamerali na obsah boxu (ci uz tucnym manualom, alebo roznymi prkotinami). To je ta cesta ako si ziskat zakaznika a nie ho dusit limitom moznych instalacii.