Nejsem si jisty vyznamem slova "naplo" v otazce, takze s odpovedi pockam :) (Nicmene porad bych za ty prachy nejmin tyden celkem slusne zral a to ze to dvd patrilo tobe znamena jen tolik, ze k blbovi nepribude navic hodnost vytrznika :) Navic tim davas najevo, ze zrovna tebe nejake tri instalace na placku palit vubec nemusi, kdyz je muzes prave tak klidne zahodit.)

FP mozes si mysliet ze som provokater a svojim komentarom som sa snazil nastvat co najvacsiu skupinu ludi. Je mi to dost jedno. Ak s tym nesuhlasis, posli mail nejakemu adminovi nech mi to vynuluju, zmazu account a bannu ip adresu.
Fajnova debata, fajnova. V najlepsom prestat sa hovori mam taky dojem. I ked tom som uz asi presvihol ked flowerpot mi tu opravoval gramaticku chybu inou gramatickou chybou. Ale hamster tvoj prinos bol tiez slusny klobuk dole.
"porovnavat svoje nazory s ostatnymi usermi?"
Podľa mňa si teraz prvý krát trafil klinec po hlavičke, aj keď vlastne nechtiac... Dovoľ mi jednu otázku- keď si kupoval Mass Effect, predpokladám, že už si mal za sebou KotOR-y a pravdepodobne si vedel, že Mass Effect je založený na rovnakom systéme- čiže mohol si celkom spoľahlivo predpovedať, že sa nestane Tvojou srdcovkou ani hrou, ktorú si budeš chceš zahrať po rokoch... Čo Ťa teda tak rozladilo na "len" troch inštaláciach, keď tú hru pravdepodobne budeš hrať len raz? Sorry, ale obetovať zážitok (nech už pozitívny alebo negatívny - keďže si si hru kúpil, tak si si ju asi zahrať) v mene nejakých pochybných princípov a navyše to všetko okorenené drámou "zlomeného média", to ide naprosto mimo môjho chápania...
A keby ta z tej torty naplo hned po prvom kusku? Tiez by si ju odlozil?
Že Memphis výslovně napsal, že s tvým přístupem k hodnocení nesouhlasí, ti jako udání záměru tohoto webu nestačí? Pokud ne, tak čí vyjádření bys rád? Předsedy vlády? Nebo Jackieho Chana?
Pipboy toto fakt zle dopadne. To ze ty mas problem zahodit nieco za co si dal par stoviek mi skor pripomina si kupit tortu a celu ju zozrat aj keby si sa mal sto krat pogrcat lebo si za to uz zaplatil. Ja nemam problem zahodit/zlomit cokolvek co ma rozculi a je mi jedno kolko som za to dal. Nemam financne problemi. Blbom mozes nazyvat tak svojho fotra, ktory ta vychoval k tomu aby si sa aj udavil niecim za co si uz raz zaplatil.
Tato stranka je snad o tom, ze mozno potencialny zakaznik ked sa rozhoduje tak ma moznost si pozriet aj user reviews na jednej prehladnej stranke a nemusi ich hladat po desiatkach inych strankach. O com je pre teba tato stranka? Aby si sa mohol seba realizovat a porovnavat svoje nazory s ostatnymi usermi?

Predpokladam, ze ano. To je urcite pripad vsetkych co sem chodia a komentuju, ale zaroven ma ta stranka sluzit aj ako zhluk nazorov a hodnoteni beznych ludi pod jednou strechou. Ak to tak nie je tak nech je to tu presne napisane a ja poctivo zmazem kazdy svoj komentar.

Nic take sa nestalo a zatial tu na mna len steka tucet tinedzerov s plnymi hubami urazok.
Toz kdyz v hodnoceni neceho(A) neco(x) zohlednuju, porad plati, ze hodnotim ono neco(A). Tede ze ono hodnoceni je v zasade hodnoceni neceho(A), posunute o nejake bodiky nahoru ci dolu umerne k dulezitosti neceho(x). Tys ovsem neco(A) ani jednou nespustil, cili nedisponujes hodnocenim, ktere by mohlo podstoupit proces zohlednovani neceho(x). Tedy omezeny pocet isntalaci nezohlednujes v hodnoceni hry, alebrz primo hodnotis.

Kdyby tito takhle delalo problem pobrat, pak vez ze jen blbec zhodnoti hru, kterou ani jednou nespustil a jen opravdu sebevedomy blbec je schopny takove svoje pocinani jeste odhodlane hajit. (O lamani placek za ktere vyhodil nekolik stovek nemluve, ale to uz si chci jen kopnout.)

Slovem absolutni tady podtrhuju, kdyz si to teda uz nezvladnes domyslet.
Hallelujah, kde je napisane, ze na tejto stranke sa nemaju zohladnovat podobne veci ked este aj to iste zohladnuju samotni recenzanti v casopisoch? V com sa to lisi. Pre koho je tato stranka? Koho ovplyvnuje obsah tejto stranky? O com sa tu kurva bavime. Citaj poriadne co pisem ak uz na to reagujes, alebo sa opytaj ako som to myslel v pripade ze si to nepochopil.
Není potřeba aby na ty recenze někdo reagoval, protože jak jsem psal ve svém posledním postu, sevencreature se k otázce recenzí vyjádřil už ve svém předposledním postu, tudíž 5 postů před tím, než ty jsi to samé vytáhl jako smrtící argument. Opakuji se, ale čti co ostatní píší, ať ze sebe neděláš vola. Tohle už je fakt do nebe volající...
Fajn tak ked mi to budes vysvetlovat, tak mi vysvetli prosim ta aj rozdiel medzi nechapanim a absolutnym nechapanim.
Vsak oboji muzes klidne brat jako ekvivalnet k "nerozumny" :)

Jinak myslim ze absolutne nechapes vyznam slova "zohlednovat" :)
Hamster tak ako ja ignorujem vase argumenty tak vy ignorujete moje. Nikto mi nereagoval na to, preco recenzanti zohladnuju crashe na desktop a modre obrazovky do celkoveho hodnotenia a preco zohladnuju secuRom? Ak je to v poriadku preco by sa nemal zohladnovat aj limit na pocet instalacii?
Pipboy len sa prosim ta neznas teraz potom ako si ma nazval picou a dementom tu nieco slusne pisat. Tomu by si snad ani sam neveril.
Ja bych to nazval spis komntovanim reality. Kazdopadne trvam na tom, ze bez ohledu na to, co by kdo napsal, ty si najdes neco, co ti tu tvou nulu "ospravedlni," bo bys to oznacil bud za vnucovani pristupu jednotlivce, nebo za nedostatecne vymezene a prilis relativni.
Ebb: Argumentů tu padla řada, ale ty jsi se očividně rozhodl většinu z nich ignorovat. Ono by možná prospělo kdyby jsi nejen méně přehlížel (protože pak by jsi se vyhnul takovým kiksům, jako že motáš dohromady recenze a hodnocení, přestože k tomu, jak je to s recenzemi, se ve svém předposledním postu vyjadřoval 7c), ale kdyby jsi i lépe četl to, na co se reagovat uráčíš, protože by jsi si pak nemusel například plést "služby" a "zboží". Ona celá takhle diskuze už nabrala dost absurdních obrátek...
Tak to ma ranilo pipboy. Seriozne, co ocakavas ked pises jednu urazku za druhou? Fakt by som ta rad chcel vidiet v realy a pocuvat tvoje koktave ospravedlnenia, ze to za teba pisal maly bracek.
Problem je ze definice nejakeho "spravneho" pristupu k hodnoceni by docela urcite vyzadovala slovo rozumny a to se te holt tak nejak netyka, no.
Problem je asi v tom, ze nikto z vas tu este nepovedal solidny argument. Ja stale neviem co spada do samotnej hry. Spadaju do toho aj bugy typu BSOD ci CTD? Asi ano pretoze tie byvaju vzdy zohladene v recenziach a v ich hodnoteniach. Spada do toho SecuRom? Ano spada, pretoze prave ten je zohladovany v novych recenziach na Civilization: Colonization a to dost vyrazne. SecuRom je totiz pomaly az spyware, ktory sa automaticky nainstaluje bez upozornenia pocas instalacie colonization a ktory moze sposobovat rozne softwarove problemi s pocitacom. Uz tento fakt je zohladovany v recenziach. Staci si precitat IGN.com

Tak ja sa ta pytam, aky je rozdiel medzi tym, ze hra ma limitovany pocet instalacii, alebo tym ze hra pada do modrej obrazovky alebo tym ze nejaky SecuRom sposobuje naslednu paseku na pocitaci. Vsetko su to sucastnou softwaroveho baliku, ktory clovek dostane ked si kupi hru. Bavite sa tu o piratoch co si stahuju hry, a ktorych sa mozny limit na instalacie netyka? Ja riesim hru, ktoru si clovek kupi mimo sk/cz.

Teraz na odlahcene, moje hodnotenie celej zasielky by sa dalo vyjadrit asi takto =

(krabica + manual + samotna hra + bugy) * (x - 3) * (y)

kde X je pocet moznych instalacii a y = 1 v pripade ze Securom nie je pritomy a 0 v pripade ze je. Som rad, ze sme si to vyjasnili
A nebo by mohl Memphis sestavit nějaký jednoduchý guidelines ve stylu "Na této databázi hodnoťte samotné HRY, ne jejich ochrany, krabice,manuály atd..".Osobně taky nesouhlasím s tím, aby tady Ebb snižoval celkem dobrý hře skóre jenom proto, že nesouhlasí s politikou EA..
Tohle bude ještě na dlouho... 7C: Souhlas. Ale pokud si Ebb myslí, že by měl i po zvážení všech argumentů, co tu padly, hodnotit tak jak hodnotil, myslím, že ho nepřesvědčíš. Tady totiž nejde o to někomu natlouct do palice fakt, že 1 + 1 se OPRAVDU rovná dvěma, ale čistě o věc názoru... Kdosi to tady už před drahnou dobou navrhl: Což takhle zakopat válečnou sekeru? Vždyť to už nikam nepovede - maximálně k nadávkám apod.
Lidé na Amazonu v tomhle případě (obvykle - samozřejmě, že jsou lidé, co ohodnotí Spore jednou hvězdičkou, protože ji považují za špatnou hru apod.) bojují proti nepříjemné DRM ochraně produktu, za který platí, nehodnotí samotnou kvalitu hry (to si doufám nemyslí nikdo - tedy možná kromě náhodných návštěvníků, kteří o situaci kolem Spore nic neví :-)

"Bugy jsou součást hry, ale instalace není". Ehm, už samotná věta nedává moc smysl, ne (proč asi)? A konkrétně k ME - nejde snad nainstalovat? Jde. Tobě vadí, že není možné legálně aktivovat hru zakoupenou od zahraničního distributora více než 3x bez toho, aniž bys volal na EA? Je tohle chyba hry či instalace?

Jaká pravidla a hranice? Pokud vím, tak na databaze-her.cz nic takového není :-) Tj. můžeš si psát a hodnotit jak chceš, to ti přece niko neupírá? A já rozhodně nejsem nějaký strážce toho co je správné či špatné (maximálně toho, co se mi líbí a co ne :) - jen poukazuji na věci, které mi přijdou podivné, toť vše.

Když už jednou dáš hře takhle "kontroverzní" hodnocení a komentář, tak přece nemůžeš čekat nudné plácání po ramenou :-) Nečekal jsi ho, doufám? .-)
7c: Nie mne ale tebe unikla dolezita podstata. Ludia na amazone nehodnotia sluzby amazonu. Oni hodnotia hru, ktora im prisla v stave v akom sa predava po celom svete. Instalacia je sucast hry. Ak mi zabugovana hra bude hadzat BSOD kazdu chvilu tiez na to nebudem moct picovat, pretoze to nie je sucast hry? Ale pockaj, bugy su sucast hry ale instalacia nie? Kde je ta hranica, ukaz mi pravidla a najma hod mi link kde je to specifikovane na tejto stranke co sa ma hodnotit a co nie.
Ebb: Rozdíl mezi databází her či jiných děl a obchodem je v tom, že v obchodě hodnotíš zboží, které kupuješ. Tj. když se ti nelíbí balení, rychlost dodání, záruční lhůta a vše další, co s koupí souvisí, patří k věci to zmínit.

V databázi her hodnotíš samotná díla, nesouvisí to už se způsobem získání. Hry/filmy/knihy můžeš hrát/vidět/číst i bez toho, abys "absolvoval" proces nakupování. Video, televize, knihovna, knihkupectví (heh, lidé si občas pletou Dům Knihy se studovnou :-), kino, půjčení od kamaráda a podobně. Nemluvě samozřejmě o tom, že tu hodnotíme i díla někdy z počátků PC herní historie - těžko budeš Zorku dávat 0% za to, že podpora autorů je dost mizerná.

Doufám, že jsem to napsal srozumitelně. DRM neDRM, se samotnou hratelností a kvalitou hry to nemá nic společného.

Může to ovšem mít vliv na hodnocení recenze hry - kde recenzent hodnotí hru jakožto zboží pro potenciálního kupce. Od recenzenta je vhodné to zmínit a obzvlášť pokud to ovlivní jeho výsledné hodnocení hry. Nebavím se teď o někých uměleckých/literárních kvalitách recenzí, ale o hlavním důvodu jejich existence.
Ebb: Nemôžem si proste pomôcť, ale nezoskratuj si klávesnicu tými slinami, čo ti tečú od úst :)
Hamster: A ty? Co nam ty povies k tematu. Ja som povedal co si myslim s tymi linkami na amazon.

Flower: Ja som reagoval na tvoj najdolezitejsi bod. Hadam si necakal ze ti budem vyvaracat co si ja myslim ze je logicke a co nie. Na tom bola totiz zalozena tvoja "argumentacia"
Ebb: Máš ještě co říct k tématu, nebo už jsi schopný jen spamovat řešením irelevantních nesmyslů?
Flower : Hahaha uz dost. Preklep? Jak pozeram na klavesnicu, tak pozeram. Pismenka E a Y su od seba minimalne 5 centimetrov. Jedine, ze by si mal kvapku nadvahu v prstoch eh.
Má nějaký smysl očekávat uznání přehmatu od monstrózního ješity? Obávám se, že nemá.
Haha to si zle pochopil. Ja pisem takmer vsetko v afekte s tym, ze prave jedna z mala vynimiek je moj komentar k ME :))
Hlavne ze si reagoval na najdolezitejsiu cast prispevku... :)

(mmch., on je trochu rozdiel medzi preklepom a opakovanou chybou - kazdopadne, nie vacsi nez medzi amazonom a databazou hier, takze... nevermind :) )
Flowerpot: blabla... "ucel databazY nie databaze." Fajn, ze mi opravujes gramatiku ked tam mas sam chyby.
Pipboy: Nech sa paci, ak ti to administrator povoli tak sa navazaj kolko sa chces. Vies co sa hovori o tych co sa radi hadaju na forach a picuju do vsetkeho?
1) RecenzEnt, nie recenzAnt, preboha. Nauc sa to konecne pisat.
2) Tebe zo sarkazmu naskakuju vyrazky, alebo co? Keby som sa ja chytal na kazdy tvojej prejav arogancie ako ty na 7c, zachvilu by na databazi nic ine nebolo.
3) Sevencreaturov prispevok je absolutne logicky a pokial ti nedochadza rozdiel medzi amazonom a databazou, tak to tu budes asi jediny... ;)
4) Ked si spominam na herny zazitok, nerozplyvam sa nad sledovanim instalacie, zadavanim cesty priecinka, cestou do obchodu, rozhovorom s predavacom... Rovnako ani na filmoch ma nijak nefascinuje vkladanie kazety do videa a stlacanie tlacitiek na ovladaci... To je len cesta, ako si ten zazitok sprostredkovat... A v komentari k filmu sa nebudem stazovat na to, ze uvadzac v kine bol na mna zly- pretoze to jednoducho s danym dielom nema nic spolocne. A pevne verim, ze primarny ucel databaze je zdielat zazitky z hier, nie tej omacky okolo.
Cenzuruje tu snad nekdo ty tvoje vylevy? Jestli si myslis, ze kdyz mas pravo na vlastni nazor, tak se ti do nej nikdo nesmi navazet, myslis si to spatne.
To mam rad tychto velkohubych mudrlantov co cely den pozorne sleduju a citaju kazdy komentar, aby na neho mohli skocit ak sa im nieco nepozdava. Pritom tato stranka je o nazoroch NIE O SUPER OBJEKTIVNYCH RECENZIACH. 7c, pipboy, lastjedi a vam podobni by si to uz konecne mali uvedomit.
7c: Ty si snad zase dodal kvapku sarkazmu do toho. Neni inak mozne, ze to co pises myslis vazne.

Povazujes sa za nejakeho pseudo-recenzanta lebo si si povedal, ze hodnotis kvalitu hier a nie kvalitu "zbozi"? Kde je to tu napisane co sa ma hodnotit a co nie, to mi najdi. A este mi vysvetli, aky je v tom rozdiel. Ja si totiz myslim, ze sposob instalacie je sucast kvality hry. VYVRAT MI tento nazor alebo si radsej zavri hubu.
Hamster: Zde si toho vydavatel určitě nevšimne... Tady to můžou zaznamenat jen uživatelé (při vší úctě k dh, zatím jen velmi omezené množství uživatelů).

No prostě a jednoduše, komentář = ok, hodnocení = minela.
Nevím, mně to přijde naprosto jasné:

Máme hru BlaBla, vyrobilo ji studio jménem Hry.cz... Má své přednosti, má své nedostatky. V Německu Blabla vyjde bez jakékoliv ochrany, vydal jí tam distributor A. V USA ji vydá distributor B, s prudérní ochranou.. V Británii BlaBla vychází pod hlavičkou distributora C, s soundtrackem a různými bonusy (třeba)..... Přece nemůžeš trestat výrobce Hry.cz (v našem případě Bioware - adios, Bioware) a jejich dílo BlaBla za to, že DISTRIBUTOR zvolil určitou cestu. Ano, plij a kálej na distributora B, pochval Céčko.. Ale hra je přece stejná, ve všech případech (A,B,C). Komentuj a upozorňuj na to, že v Béčku sedí blbci, ale hru hodnoť jako produkt výrobce, ne distributora... hmm, asi tak, no.
Mezi Amazonem a DBH je imo trochu menší rozdíl. Amazon je 36. nejnavštěvovanější web na světě a to, že tam lidé hru cíleně a masově strhávají je smysluplný protest, jelikož je tam naprosto reálná šance, že to bude vydavateli zaznamenáno. Tady ale oproti tomu ze sebe děláš pouze vola - asi jako kdyby jsi přišel na narozeninovou oslavu s transparentem proti globálnímu oteplování. Pokud chceš tu hru strhat kvůli vydavatelské politice, tak se jdi přidat k ostatním na amazon a podobně a nešaškuj tady.
Já jsem ti mínus nedal, ale rozhodoval jsem se teda dlouho... Kdyby to šlo, dal bych záporný ohlas za hodnocení hry a kladný za koment samotný. Od začátku tvrdím, že vyjádřit se o DRM a upozornit na něj v komentáři má smysl. Nad tvým hodnocením můžeme diskutovat, ale i kdyby tě deset lidí nazvalo jakkoliv, zasloužil ses o to, aby se, možná, o DRM dozvěděli i občasnější nebo méně informovaní hráči.

K tomu, že do hodnocení samotné hry někde započítávali DRM a někde ne: Myslím, že to je věc názoru. Na jiných serverech to neberou v potaz.. tak kdo má pravdu? = Nikdo, každý, že.. Já si myslím, že se to počítat nemá, ale zároveň by se na to mělo upozornit (mluvíme-li o webech, pak třeba formou komentáře).
Ebb: Obávám se, že jsi přehlédl jeden maličký detail (a rozdíl). Amazon je internetový obchod a hodnotí se na něm kvalita "zboží".

Databáze her je herní server a hodnotí se na něm kvalita her. Hádám, že na imdb se taky film nehodnotí 0%, když ho vidíš (nebo vlastně nevidíš) na poškrábané VHS.

Jinak řečeno (jak doufám vyplynulo z mého komentáře o Spore a Amazonu tady) - pláčeš hezky, ale bohužel na špatném hrobě.
A len dodam. User Review na hru spore ktory to zdrbal len kvoli DRM a dal tomu 1/5 (hned prvy review) dostal od ludi hlasovanie:

"7,246 of 7,865 people found the following review helpful"

Ja som tu dostal 0 z 8 ak tie minuska mozeme k tomu prirovnat. K tomu som bol som nazvany picou, jebom, a dementom. Je to tu solidny vykvet.
Tak sa na to pozrime. Zdrbali ste ma tu za to ze neni normalne hodnotit hru len na zaklade limitu instalacii & DRM. Amazon.com user reviews na hru spore:
http://www.amazon.com/Spore-Mac/dp/B000F ... id=1223555787&sr=1-1
na mass effect:
http://www.amazon.com/Mass-Effect-Pc/dp/ ... id=1223555809&sr=1-2

Minimalne polovica userov dala len kvoli tomu najnizsie mozne hodnotenie (1/5). Ocividne to nie je az take nenormalne co som urobil a skor je nenormalna vasa infantilna reakcia na kritiku.
S CDP mám taky pozitivní zkušenosti.. Chápu ale, že ne všem musí vyhovovat lokalizace dabingu, často natvrdo (bez možnosti změny na originální). To popravdě někdy nesedí ani mně, doufám, že se poučí a volitelný dabing/titulky budou samozřejmostí (a nemusí to být jako u Zaklínače v EEdition v tolika jazycích, stačí CZ + originál).