Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mass Effect 2: Genesis

Mass Effect 2: Genesis - Interactive Backstory Comic

43
21 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > interaktivní film *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
18.01.2011 PS3
17.05.2011 PCX360
Vývojáři:
Narozdíl od ostatních DLC k Mass Effect 2 je Genesis interaktivním komiksem, ve kterém se hráč během 10 minut dozví o dění předchozího dílu. Bude mít na výběr ze 6 klíčových rozhodnutí, pokud začne novou hru bez importované uložené pozice. V opačném případě budou volby přeskakovány a zachovají se původní rozhodnutí z importu. Komiks je od prestižní společnosti Dark Horse.

Verze komiksu jsou dvě, protože i zde záleží, jestli hráč hraje za mužský či ženský charakter Sheparda.

Rozšířená verze tohoto interaktivního komiksu byla později vydána jako singleplayerové DLC k Mass Effect 3.


Poslední diskuzní příspěvek

Kubulus: Je to možné, ostatně je to k tomu určené. Ale... Voleb je pouze 6, DLC je drahé (raději stáhni když už) a i tak bych raději sáhnul po…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 20
• Zajímavý nápad, jak hráčům nabídnout alternativní náhled k dění prvního dílu a ještě navíc udělat klíčová rozhodnutí, která se dál odrazí při hraní ME2 a ME3.

∙ Oceňuji snahu implementovat do 3rd akce s RPG prvky čistě interaktivní komiks, ale to by musel být technicky o dost lépe zpracovaný.
∙ Výtvarný projev těžce průměrný a neoriginální.

◦ Děsně nastříhané (to snad klukům v BioWare došly licence na Photoshop nebo při práci tvrdě pili).
◦ EA prezentuje dostupnost s českou lokalizací, při instalaci se ale člověk dozví, že to tak není a ještě mileji je překvapen, když pak samotné spuštění DLC po startu nové hry ukáže černou obrazovku a titulek "Shpeard: NON-TLK".
Řešením je ve složce Mass Effect 2/BioGame/DLC/DLC_DHME1/CookedPC najít soubor DLC_40_CZE.tlk a smazat ho. Tím pádem se problém vyřeší a DLC zůstane v EN verzi.
◦ Cena. Opravdu vyhozené peníze. Pro úpravu importovaných pozic raději komplexní Gibbed's Save Editor, který je zadarmo a navíc 100% funkční.

Pro: Dobrý nápad

Proti: Technická stránka hodná odpadu

+8(10-2)
  • PC 10
Myslím, že by ME2:Genesis s přehledem vyhrál anketu o nejzbytečnější DLC. Popravdě komiksová rekapitulace předchozího dílu není špatná, možnost volby předchozích událostí a to s novou postavou, také dobré.

No jo ale ve výsledku toto DLC už nic jiného nemá. Pokud člověk netouží po kompletních sériích se všemi doplňky, proč by to měl kupovat? Obsah této hry měl být dávno pevnou součástí ME2, stejně jako možnost upravit si historii nové postavy.

10% - opravdová zbytečnost
+7