Mass Effect 3: Genesis 2

18.11.2012
02.04.2013
14.05.2021

rozšíření

Mass Effect 3: Genesis 2 je rozšířená verze interaktivního komiksu Mass Effect 2: Genesis vytvořená kvůli vydání Mass Effect 3 na platformu Nintendo Wii U prostému předchozích dvou dílů. Časem byl představen i na zbylé verze, kde byl šířen jako singleplayerové DLC. Komiks, který se začne promítat pouze při spuštění nové hry s neimportovaným charakterem, v několika desítkách minut představí, jaké události Shepard(-ová) v předchozích dvou dílech zažil(-a) a jakým významným rozhodnutím musel(-a) čelit.

K prvnímu dílu jsou připravena rozhodnutí: Navázal(-a) Shepard(-ová) s někým intimní vztah? Přežila královna Rachni a Urdnot Wrex? Kdo byl obětován na Virmire? Co se stalo s radou během bitvy o Citadelu? Jak skončil Anderson a Udina? A místo nutnosti odehrání druhého dílu si hráči mohou zvolit: Kolik společníků Shepard(-ová) najal(-a)? Jak dopadly jejich rozepře? Navázal(-a) Shepard(-ová) nový intimní vztah nebo zachoval(-a) věrnost společníkovi z prvního dílu? Odcestoval(-a) Sherpard(-ová) zachránit unesenou posádku Normandie při první příležitosti, nebo až po vylepšení obranných a zbraňových systémů lodi? A co se stalo se základnou kolektorů?

Druhý Genesis mě také nepotěšil a popravdě i trochu vytočil.

Copak nám přináší?

Takže tu uvidíme zkopírovaný "Genesis 1", na jehož komiksové zpracování prvního dílu, naváže komiks o dílu druhém. Samotná grafická stránka není z nejhorších a nutno dodat, že takovéto rychlé proletnutí děje, pro neznalého nováčka, nemusí být na škodu. Ačkoli nehrát tuto sérii od začátku je podle mě jedna z největších chyb, kterou lze na herním poli udělat.

No jo, ale komiksový přídavek o "ME2" je o kousek kratší (oproti cca. 14ti minutové ME1 části, má nový přídavek pouze sekvenci cca. 8 minut). Podstatná část momentů tam jen tak proletí, bez nějakých vyraznějších detailů. A některé fakty jsou zkomolené nebo plně vynechané Takový detail jakým je Legion, není zanedbatelný. A také tento Genesis 2 moc nepočítá s jinými DLC k ME2 Pokud se nepletu, tak Lair of Shadow Broker, jednoznačně odpovídá, že Liara o Shepardovi věděla od začátku a dokonce ho objevila jako první, takže proč ji házet do stejného pytle, jako naštvaného Kaidana/Ashley.. Všechno to působí, jako narychlo poslepované se snahou co nejdříve vydělat - "Přece se nebudeme zbytečně otravovat s přehnanou přesností, fanoušci to koupí tak, jako tak".

A tím se dostávám k té, podle mě nejpříšernější věci. A to, že toto DLC stojí 320 bioware bodů. Jelikož se dnes už moc kuponových (výhodnějších) karet sehnat nedá, tak to v překladu znamená 4 eura. Genesis "jednička" stojí stejně. Takže vedle původního Genesisu, když si zakoupím i dvojku, tak si připlácím pouze kousek obsahu, který rozšíří jedničku jen zhruba o třetinu.

5% - komerčnost tohoto DLC, je černou skvrnou na celé sérii.