Lust from Beyond: Scarlet

15.10.2020

freeware

Pro adventuru Lust from Beyond vyšel ještě před jejím vydáním freeware prolog Scarlet. Jedná se o samostatnou hru, která má hráče uvést do celého univerza a seznámit ho se všemi mechanikami, ale zároveň nevyzradí žádné příběhové zvraty. Vypráví příhodu mladíka Alana, který stejně jako protagonista hlavní hry trpí nočními můrami, ve nichž se mu zjevuje tajemné místo plné utrpení. Jednoho dne ho osloví dívka Rhea, která si s ním chce dát rande v opuštěném divadle. Sexuálně neukojený Alan se tam i přes své pochybnosti vydá, nicméně Rhea má s Alanem i jiné plány.

Hra obsahuje explicitní erotické scény, včetně několika nepovinných sexuálních miniher, které ji posouvají na hranici pornografie. I kvůli nim si může hráč kdykoliv během hry zvolit cenzurování, kdy se kontroverzní obsah rozpixeluje.

Druhá upoutávka na hru Lust from Beyond mě příjemně překvapila. Samozřejmě se nejedná úplně o hru, která stojí sama za sebe, a tak budu v rámci hodnocení brát Lust from Beyond: Scarlet jako to, čím je. V zásadě totiž představuje mechaniky, které první ochutnávka nestihla.

Největším pozitivem oproti Lust from Beyond: Prologue je to, že Scarlet vlastně funguje dost dobře, i pokud jste hráli Lust for Darkness, a to především díky představení nové frakce, o které v první hře nebyla ani zmínka. Za mě ale obsahuje také zajímavější hádanky než Prologue a celkově to o něco lépe odsýpá. Více se mi zamlouvá také retrospektivní styl vyprávění a jakási ucelenost celého toho mini příběhu. Vše to na mě tak trochu působí jako kazetové záznamy z Resident Evil 7: Biohazard, kde zkrátka vidíte jen jeden příběh z mnoha.

Scarlet také více poukazuje na posun oproti Lust for Darkness, tím pádem i lépe prodává plnou hru. Plížení rozhodně působí záživněji a mám z něj pocit, že má smysl se o něj snažit. Stíny tu jsou zkrátka kamarádi a díky situacím, kde po vás občas jde více osob, není útěk vždy tím nejlepším řešením. S tím je spojené i finále, kde rozhodně beru jako pozitivum, že ho můžete vyřešit odlišnými způsoby.

Scarlet jako takové, ač se nejedná o nic úplně převratného, je za mě velmi fungujícím lákadlem na koupi Lust from Beyond a mohu s čistým svědomím říct, že jsem si jeho průchod užil. Opravdu mám po něm náladu si plnou hru zahrát a Wolfenstein II: The New Colossus se svým The Freedom Chronicles – Episode Zero (i když tam se jednalo o navnadění na DLC) by se měl pořádně podívat, jak se to správně dělá.

Pro: představení mechanik hry, nová frakce, příjemné logické hádanky, ukázka různých přístupů k situacím, funkčnost i po dohrání Lust for Darkness

Proti: spíše neschopnost titulu stát sám za sebe (není to ani záměrem), ve výsledku se nejedná o nic převraného