Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.
 1. Novinky z domova
 2. Cesta do středu země
 3. Ticho jako v hrobě
 4. Zvířecí instinkt
 5. Na vážkách
  Pilgrims Datum dohrání a hodnocení: 7.1.2022, Průměrné hodnocení: 76 %
 6. Svaz spokojeného hraní
 7. Hippokratova přísaha
 8. Rodina nadevše
 9. Vzkaz ze záhrobí
 10. Vzhůru do oblak

Profil

Vzhledem ke skutečnosti, že pamatuji časy vzniku Excaliburu, dovoluji si tvrdit, že patřím mezi herní veterány české scény :-). Nicméně popořádku: poprvé jsem se setkal s PC někdy kolem roku 1990 a bylo to vskutku osudové setkání, jehož následky přetrvávají dodnes. Tehdy se jednalo o parádní simulátor Test Drive, nad kterým jsem u souseda trávil maximum možného času. První vlastní PC přišlo v roce 1994 a byla to sestava 386 DX40, 4 MB RAM. Od této doby se střídala období, kdy jsem měl na hraní více času (střední škola) a méně času (soukromé záležitosti), kdy mě hry bavily více a kdy zase méně, no a v neposlední řadě, kdy aktuální "mašina" byla zastaralá (dříve, nebyly zdroje) a kdy je v rámci možností vyhovující. V současné době se dostanu maximálně ke dvou titulům za měsíc, nicméně bohužel nedokážu odolat výprodejům a různým akčním nabídkám eshopů, navíc v případě zajímavé fullky kupuji i časopisy, takže jsem letmým odhadem zjistil, že mám nakoupeny hry na pět let dopředu :-)

Od her očekávám především silnou atmosféru, kvalitní příběh a pořádné tempo; grafické orgie považuji za druhořadé. Z tohoto důvodu se i v dnešní době vracím k věcem x let starým, které mne tehdy minuly. Za své určité specifikum považuji skutečnost, že pokud se nejedná o skutečně hloupou hru, snažím se jí vždy dohrát do konce, dávám jí šanci :-).

Žánrově preferuji adventury, akční hry a vlastně i RPG. Pokud bych měl jmenoval hry, které se mi za ta léta nejvíce vryly do paměti a považuji je za skutečné herní klenoty, určitě bych neopomenul Terminator: Future Shock, Mafii či Deus Ex. Kvalitních adventur jsem dohrál poměrně velké množství, žádná však nevyčnívá jako výše uvedené tituly.

A poslední určitá kuriozita: až do konce roku 2012 jsem byl zarytý "krabicofil" a nepřítel digitální distribuce. Nicméně slevám na Steamu jsem již nedokázal déle odolávat a v současné době (září 2014) je v mé knihovně již 121 titulů (EDIT: 12/2021 = 955 titulů na Steamu plus EPIC plus GOG plus UBI). Ukázkový názorový kotrmelec :-)