Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Profil

Vzhledem ke skutečnosti, že pamatuji časy vzniku Excaliburu, dovoluji si tvrdit, že patřím mezi herní veterány české scény :-). Nicméně popořádku: poprvé jsem se setkal s PC někdy kolem roku 1990 a bylo to vskutku osudové setkání, jehož následky přetrvávají dodnes. Tehdy se jednalo o parádní simulátor Test Drive, nad kterým jsem u souseda trávil maximum možného času. První vlastní PC přišlo v roce 1994 a byla to sestava 386 DX40, 4 MB RAM. Od této doby se střídala období, kdy jsem měl na hraní více času (střední škola) a méně času (soukromé záležitosti), kdy mě hry bavily více a kdy zase méně, no a v neposlední řadě, kdy aktuální "mašina" byla zastaralá (dříve, nebyly zdroje) a kdy je v rámci možností vyhovující. V současné době se dostanu maximálně ke dvou titulům za měsíc, nicméně bohužel nedokážu odolat výprodejům a různým akčním nabídkám eshopů, navíc v případě zajímavé fullky kupuji i časopisy, takže jsem letmým odhadem zjistil, že mám nakoupeny hry na pět let dopředu :-)

Od her očekávám především silnou atmosféru, kvalitní příběh a pořádné tempo; grafické orgie považuji za druhořadé. Z tohoto důvodu se i v dnešní době vracím k věcem x let starým, které mne tehdy minuly. Za své určité specifikum považuji skutečnost, že pokud se nejedná o skutečně hloupou hru, snažím se jí vždy dohrát do konce, dávám jí šanci :-).

Žánrově preferuji adventury, akční hry a vlastně i RPG. Pokud bych měl jmenoval hry, které se mi za ta léta nejvíce vryly do paměti a považuji je za skutečné herní klenoty, určitě bych neopomenul Terminator: Future Shock, Mafii či Deus Ex. Kvalitních adventur jsem dohrál poměrně velké množství, žádná však nevyčnívá jako výše uvedené tituly.

A poslední určitá kuriozita: až do konce roku 2012 jsem byl zarytý "krabicofil" a nepřítel digitální distribuce. Nicméně slevám na Steamu jsem již nedokázal déle odolávat a v současné době (září 2014) je v mé knihovně již 121 titulů (EDIT: 12/2021 = 955 titulů na Steamu plus EPIC plus GOG plus UBI). Ukázkový názorový kotrmelec :-)