Wolfenstein II: The Freedom Chronicles – Episode Zero

30.10.2017
07.11.2017

rozšíření

Episode Zero je první příběhové rozšíření ze čtyř do základní hry Wolfenstein II: The New Colossus, které je dostupné pouze jako součást předplatného (Season Pass).

Děj se odehrává po událostech, kdy B.J. Blazkowicz a jeho spojenci obsadí obrovskou létající pevnost zvanou Deratizátor (Ausmerzer), původně určenou k eliminaci odboje bojujícímu proti nacistickému režimu. Tímto aktem se odstartuje zároveň druhá válka o nezávislost na Americkém kontinentě a tím také začíná děj všech epizod.

Nultá epizoda vás seznámí s novými postavami a hrdiny zbylých tří rozšíření Josephem Stallionem (The Adventures of Gunslinger Joe), Jessicou Valiant (The Diaries of Agent Silent Death) a Geraldem Wilkinsem (The Deeds of Captain Wilkins), kteří se snaží přežít v okupovaném území a využívají u toho neobvyklého zbraňového arzenálu.

Epizoda nula nás zoznámi s postavami DLCčiek The Freedom chronicles. Epizóda sama o sebe je veľmi krátka. Do hodiny by ju človek mal mať prejdenú.

Prvého je nám predstavení Joe, bývalý hráč amerického futbalu. V jeho prípade si zahráme krátku sekciu v sklade panzerhundov. Ďalšou na rade bude takzvaná agentka tichá smrť a jej prehľadávanie nacistického bunkru. Predpokladám že som mal túto krátku misiu, vzhľadom na to že sa agentke prezýva tichá smrť, prejsť v tichosti ale nejako som na to nemal chuť. A hra so streľbou nemala žiadny problém. No a nakoniec nám hra predstaví kapitána Wilkinsa a jeho misiu za zničením ničivej nacistickej zbrane. Prakticky ste sa len prestrielali cez 10 minút krátku pasáž.

Táto epizóda nás možno mala uviesť do deja ale myslím si že je úplne zbytočná. Jediné čo sa mi tu páčilo, bolo to, že každá postava mala jedno zo super vylepšení zo základnej hry.