Wolfenstein II: The Freedom Chronicles – Episode 3

Wolfenstein II: The Deeds of Captain Wilkins

12.03.2018

rozšíření

V přídavku The Deeds of Captain Wilkins, třetím ze tří DLC balíčků dostupných v rámci kolekce Wolfenstein II: The Freedom Chronicles rozšiřující původní hru Wolfenstein II: The New Colossus, se zhostíte role Geralda Wilkinse, kapitána armády Spojených států amerických.

Vaším úkolem je zneškodnit nacistickou operaci na opevněném aljašském ostrově Kodiak v rámci tří krátkých misí. K dispozici máte bojové chůdy známé z původní hry, které vám pomohou dostat se na vyvýšená místa a získat převahu nad nepřítelem.

Protože jsou jednotlivé epizody z kolekce The Freedom Chronicles krátké a co lze vytknout jedné, vytknete i druhé, jedná se o shrnující komentář ke všem třem.

Jedním slovem zklamání, dvěma slovy velké zklamání. Výtečné cutscény nahradily jakoby komiksové koláže a celý obsah víceméně sestává z assetů použitých v původní hře. Nečekejte nic jiného než pár fádních lokací poskládaných z toho, co jste už viděli, a strohých příběhů, ve kterých se budete jen stěží emocionálně angažovat.

Vypíchnout můžu jen druhou epizodu za to, že mi připomněla, že bych si zase někdy měl zahrát No One Lives Forever, a že hlavní hrdince propůjčila hlas Claudia Black (Chloe Frazer z Uncharted), což mě potěšilo. Smutnou pravdou ale je, že po těchto přídavcích ani panzerhund neštěkne.
Jelikož jsou všechny 3 dodatky veskrze stejné, napíšu spíše shrnující komentář než hodnotit všechny odděleně. Pro všechny tři platí, že mají jistý potenciál, který ale zůstává nevyužitý - americký fotbalista, tichá agentka a válečný veterán si jdou každý svým způsobem podat kopu nácků. Takhle to zní fajn, jenom kdyby to všechno okolo nebylo tak fádní. Lokace? Recyklace. Postavy? Nudné. Příběh? Kde? Hratelnost? Nudná. Inovace? Kde? A takhle bych mohl pokračovat. Bohužel ani jeden ze 3 dodatků se nikterak vysloveně nepovedl a narozdíl od původní hry zde není nic, co bych mohl vysloveně pochválit. A to je škoda, protože ten potenciál tam byl.

Pro: Rozšíření původního příběhu? (zmínka americké revoluce), ucházející hratelnost, odlišné styly hraní, technický stav

Proti: Délka, lokace, recyklace, komiksové cutscény, postavy, příběh, nelogičnosti, žádné inovace

Třetí DLC v kůži veterána je zase spíše akčnější, s možností používat mechanické nohy. Tentokrát už se autoři vytáhli s novými lokacemi, které jsou sice hodně podobné původní hře, nejedná se ale o jejich copy-past kopírku. Potěšilo pár legračních prupovídek, ale ten děj... to je opravdu TTC.

Totální Trapácká Céčkovina...

Herní doba: 2hod
V tretej a poslednej epizóde DLCčka pre Wolfenstein II, The Freedom Chronicles si zahráme za Kapitána Wilkinsa. V prvej časti nás čaká útek z námornej základne a pritom nájdenie informácii o operácii Čierne Slnko. Prvá polovica išla prebehnúť v tichosti ale v druhej som dostal chuť si zastrieľať.
Ďalej sa presunieme na ostrov Kodiak, kde dostaneme za úlohu zničiť superdelá. Prechádzali sme celkom pekným komplexom, ktorý má možno v sebe pár okopírovaných častí, ale inak je celkom pekný a originálny. Akcie bolo tiež dosť, čiže sa nie je na čo sťažovať.
V poslednej časti sa dostaneme na nacistickú ponorku za cieľom konečne zničiť slnečné delo. V tichosti si prejsť ponorku nemá zmysel a preto som hneď od začiatku strieľal. Akcie bolo dosť len to bolo celé akosi príliš jednoduché. Posledná sekvencia pre finálnym záporákom ma dosť sklamala. Po dizajnovej stránke nie je ponorka taktiež nič nové.

K celkovému hodnoteniu asi toľko že: posledné DLC série The Freedom Chronicles pre Wolfenstein II. Mňa osobne táto epizóda bavila najviac, bola najakčnejšia a najdlhšia. Narozdiel od predošlých sa tu objavilo pár noviniek, aj čo sa dizajnu lokácii týka, a nie len to že hráme za inú postavu. Za plnú cenu nedoporučujem ani posledné DLC.

DLC séria The Freedom Chronicles je sklamanie. Za mňa kvôli dĺžke jednotlivých epizód, ich náročnosti, recyklovaniu obsahu z hlavnej hry. Postavy sú na prvý pohľad sympatické ale nemá zmysel si k ním vytvárať nejaký vzťah, kedže ich už nestretneme.

HODNOTENIE: 50/100%