LEGO Batman 3: Beyond Gotham

V pořadí již třetí díl Lego Batmana z komiksového DC univerza, který příběhově navazuje na události z předchozího dílu. Tentokrát ovšem není hlavním záporákem odvěký Batmanův rival Joker, ale mimozemský android Brainiac, který chce zničit planetu Zemi, respektive ji zmenšit do své kolekce miniatur. Batman a ostatní hrdinové se tak musí spojit i se zloduchy a společně se vydat do vesmíru, protože jedinou možností, jak zastavit šílený plán Brainiaca, je cestovat mezi různými světy a získávat prsteny síly od Lanternů.

Hra se příliš neliší od ostatních Lego her od Traveller's Tales, hráč tedy opět ničí různé lego objekty, sbírá kostičky a zachraňuje jiné bytosti nacházející se v ohrožení. Ve hře se vyskytuje více než 150 hratelných postaviček, včetně všech členů Ligy spravedlnosti (Justice League). Hráč může kromě cestování vesmírem také zavítat do Batmanovy jeskyně, do věže Ligy spravedlivých nebo do útrob Batmanova počítače, kde se nachází několik virtuálních výzev v podobě závodů, bitev apod.

Hra vychází kromě PC platformy také na PS3, PS4, Xbox One, X360, Wii U. Trochu změněná mobilní verze hry vyšla na PS Vita, 3DS, Android a iOS.

Jako fanoušek lego her jsem nemohl nezkusit zatím posledního Batmana. Ten se příběhově odehrává tak nějak všude - Země, vesmír, planety jiných hrdinů - ,což je v misích fajn, ale potom v tom je hrozný bordel. Mise po dohrání nejsou seřazeny chronologicky, máte možnost navštívit 3 základny, které jsou k tomu ještě nepřehledné, což velmi usnadňuje hledání obchodů pro červené kostky a podobně. Jakoby se z lega snažili dělat open world rpg, avšak to je blbost. Lego má být jednoduché.

Herně to jednoduché naštěstí je. Batman, Robin a další mají vícero obleků, které se tentokrát samy připomenou, pokud se postavíte k objektu, který vyžaduje právě onen oblek. Je to příjemná vychytávka, ale mohli ji vývojáři dotáhnout do konce, protože u stříbrných objektů vám to oblek s bombičkami nenabídne. Škoda. Jinak jde stále o zábavnou lego hru, které střídání prostředí misí prospívá, je barevná a můžete ji hrát i s kámošem či přítelkyní (rozdělení obrazovky není zrovna šikovně vyřešeno). Kdo je posedlý sbíráním penízků, kompletováním sbírek všeho druhu, určitě si zde najde své.

Herní výzva 2018 - Nerozbalený dárek

Pro: Barevnost, rozmanitost misí, Batman

Proti: Nepřehledné základny, otravný soundtrack u lítání s Wonder Woman a Supermana.

Byla dobrá hra, velice podobná LEGO Batman 2: DC Super Heroes . Batman je prostěnej.
Teď ke hře - jako vždy to bylo pro mě zábavné. Překvapily mě nové obleky u Batmana a Robina a vybírání oblečků. Podle mě dobrý pokrok a chtěl bych další lego Batman.
Grafika a Zpracování byly pěkné jako u každé LEGO hry, které jsem hrál.

Těšil jsem se na tu hru, škoda jsem to nedohrál.
Briniac velmi dobrá postava, android, šílenec=dobrá kombinace pro hlavního záporáka hry.
Trošičku mě rozčiilovalo ovládání Flashe, třeba na schodech.

Pro: Vtipnost, Grafika a zpracování, postavy, vybírání obleků, příběh

Proti: V nějakých chvíli ovládání Flashe

Tretí lego Batman za mnou a z DC lego hier zatiaľ najlepší, aj keď mu trochu škrípe príbeh, keďže sa nevie rozhodnúť či sa chce venovať Brainiacovi alebo rôznym Lanternom, tak tam je od každého trošku a ani jedno nie je využité naplno. Vďaka tomu preskúmame kopec svetov a lokalít a plejáda postav je tam ako vo väčšine lego superhrdniských hrách možno až trochu cez čiaru. Ak si v takejto hre nenájdete svoju obľúbenú postavu, v takom prípade je asi len vaša obľúbená :D

Pro: veľa postáv, veľa lokalít

Proti: príbeh