Knock-Knock

10.09.2015
23.02.2016
23.08.2017
31.10.2018

V dvourozměrné hororové hříčce Knock-Knock se vžijete do postavy hocha se smrtelně bílým obličejem a ohromnými kruhy pod očima od věčné nevyspalosti. Má mrtvolný výraz a v ruce drží lucernu na svíčky. Jako příbytek mu slouží opuštěný dřevěný domek, situovaný v lokalitě u hrůzu nahánějícího lesa.

Příčinou chlapcových "očních pytlů" jsou noční nájezdy příšer, které po setmění ožívají a podmaňují si prostory onoho osamělého obydlí. "Nespavec" dohání probdělý čas v noci ulehnutím za bílého dne, kdy střádá energii na večerní stráž.

Úkol je jasný, udržet se naživu pod hvězdami ozářeným nočním nebem až do prvních zlatavých paprsků ranního slunce. Musíte být neustále v pohybu s rozsvícenou lucernou a vyvarovat se střetu s nezvanými "hosty". Současně je při obchůzkách potřeba domek průběžně opravovat, přestavovat a postupně získávat předměty odhalující nitro zápletky.

@IcePickLodger (18.10.2013 23:23): Ohledně najití všech zápisků zřejmě musíme v tu noc prošmejdit všechny pokoje, né se jenom zdržovat "v kruhu" tří/čtyř místností. Vzhledem k přítomným přízrakům to nebude procházka růžovým sadem.

Ty výlety taktéž nepobírám, ono když se jdem projít, tak nás stejnak les navede zpátky do baráku.. V těch útržcích z diáře se psalo něco o paktu s duchama z lesa, něco s noční hostinou, s hrou na schovávanou, která stále trvá.. Něco v tom smyslu, si to nepamatuju xD. A hoch se tomu upsal.. O-o

Ice-Pick Lodge si na tyto wtf, mindfuck způsoby zakládá. :D Nechávají to na naší představivosti. Jak se s tím popasujeme, si to vyložíme, je jen na nás. (:

• Android 40
Výtvarný styl je velmi povedený. Bohužel to stejné neplatí pro herní mechaniky.

Hra je příliš plytká a příliš závislá na štěstí. Vše se generuje náhodně, včetně počtu hodinových strojů a podobně. Takže jednou je skoro nemožné misi dokončit, a podruhé je naopak extrémně jednoduchá. Brzy vám to začne lézt na nervy. Vyhýbání se duchům je teoreticky zábavné, ale většinou se bohužel nacházíte někde v koutě a nemáte kam utéct a kde se schovat. Herní mechaniky (jako je např. uzavírání trhlin) obecně nejsou dobře vysvětlené, takže budete muset zřejmě pátrat v online herních návodech. Některé části hry, jako je les či chodba, jsou příliš dlouhé a příliš prázdné. Nic si z toho neodnesete, jen si přejete, aby už to proboha skončilo. Mumlání hlavní postavy je na začátku zajímavé, ale v pozdějších úrovních je hodně otravné, protože se při něm pozastaví hra a vy tento moment nemůžete hned přeskočit.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2014 v angličtině na Steamu).