Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom Rush

Ironhide Game Studio •  Apportable (Android)
28.07.2011
19.12.2011
16.05.2013
06.01.2014
77
35 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Původně prohlížečová hříčka Kingdom Rush (2011) se po pár letech dosoukala na PC. Kreslená 2D tower defense strategie nabízí zápolení dobra se zlem v klasickém fantasy prostředí. Dočkáváme se zde tedy trpaslíků, elfů, trollů, nemrtvých a podobné havěti. Cílem každé z 26 misí je bránit východ z úrovně, ke kterému po cestičkách přicházejí vlny nepřátelských jednotek.

Nejpodstatnější úlohu při obraně hrají správně rozmístěné věže, jež kladete podél tras. Můžete vybírat ze čtyř základních typů a později je specializovat. Další pomoc získáte od udatných hrdinů a obětavé domobrany. Za každou splněnou misi dostáváte hvězdy na vylepšování věží a kouzel.

V roce 2016 vyšlo pokračování Kingdom Rush Frontiers.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Kingdom Rush opět dokazuje, jak jednoduchý nápad tower defense hry lze provést ve slušnou návykovku, která vydrží mnoho hodin než hráč projde vše co nabízí.

K dispozici jsou čtyři druhy věží, ale ty se po vylepšení jenže větví do různých variant, které mají různé vlastnosti a rozdílné statistiky a schopnosti. Vždy je potřeba trochu experimentovat a zkoušet jaká správná kombinace věží se bude hodit. Záleží taky na druhu nepřátel v určité úrovni, někteří mají i imunity proti některým útokům, na létající potvory zas nestřílí některý typ věží apod...

Příjemná kampaň která ze začátku ukáže jednoduchý koncept a jak hrát, aby později předvedla solidní výzvy, kdy má hráč už za úkol udržet tři možné cesty a valí se protivníci z několika stran, plus se v průběhu mise může objevit najednou nová cesta, kde není zrovna obrana. Zvlášť po dohrání základní kampaně se otevřou nové mise, které jsou ještě těžší a s novými potvorami.

Věže sice drží hlavní tíhu bitvy, ale jsou tu i další faktory které mohou přiklonit misky vah na Vaši stranu. Tím prvním je hrdina, lze si vybrat z mnoha odlišných postav kdy každá bojuje trochu jinak, má jiné schopnosti, ale hlavně se liší rychlostí, silou a útokem buď z dálky nebo na blízko. V některých misí je volba hrdiny klíčová, aby dokázal zastavit nepřátele a rychle zasahovat tam, kde ještě není obrana vybudována.

Druhá podpora jsou dvě schopnosti, a to déšť meteoritů a přivolání dočasně dvou vojáků kteří na krátký moment dokáží zadržet nepřítele. Tyto dvě schopnosti lze navíc i vylepšovat, zlepšit sílu a oblast pádů meteoritů, stejně tak výdrž a zbraně vojáků. Vylepšování je i u věží za získané hvězdy po splnění misí, kdy se snižuje jejich cena, zvyšuje dosah a síla atd...

Na tak zdánlivě malou hru toho Kingdom Rush nabízí hodně, a pro fandy tower defense her je jak stvořený.
+12