Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom Rush

77
35 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > real-time strategie *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.07.2011 Browser
19.12.2011 iOS
16.05.2013 Android
06.01.2014 PC
Vývojáři:
Ironhide Game Studio, Apportable (Android verze)
Oficiální stránky:
http://www.kingdomrush.com/
Původně prohlížečová hříčka Kingdom Rush (2011) se po pár letech dosoukala na PC. Kreslená 2D tower defense strategie nabízí zápolení dobra se zlem v klasickém fantasy prostředí. Dočkáváme se zde tedy trpaslíků, elfů, trollů, nemrtvých a podobné havěti. Cílem každé z 26 misí je bránit východ z úrovně, ke kterému po cestičkách přicházejí vlny nepřátelských jednotek.

Nejpodstatnější úlohu při obraně hrají správně rozmístěné věže, jež kladete podél tras. Můžete vybírat ze čtyř základních typů a později je specializovat. Další pomoc získáte od udatných hrdinů a obětavé domobrany. Za každou splněnou misi dostáváte hvězdy na vylepšování věží a kouzel.

V roce 2016 vyšlo pokračování Kingdom Rush Frontiers.


Poslední diskuzní příspěvek

tloucihlavouostul: Premium content pridával presne tie isté misie aj do browsera.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Kingdom Rush opět dokazuje, jak jednoduchý nápad tower defense hry lze provést ve slušnou návykovku, která vydrží mnoho hodin než hráč projde vše co nabízí.

K dispozici jsou čtyři druhy věží, ale ty se po vylepšení jenže větví do různých variant, které mají různé vlastnosti a rozdílné statistiky a schopnosti. Vždy je potřeba trochu experimentovat a zkoušet jaká správná kombinace věží se bude hodit. Záleží taky na druhu nepřátel v určité úrovni, někteří mají i imunity proti některým útokům, na létající potvory zas nestřílí některý typ věží apod...

Příjemná kampaň která ze začátku ukáže jednoduchý koncept a jak hrát, aby později předvedla solidní výzvy, kdy má hráč už za úkol udržet tři možné cesty a valí se protivníci z několika stran, plus se v průběhu mise může objevit najednou nová cesta, kde není zrovna obrana. Zvlášť po dohrání základní kampaně se otevřou nové mise, které jsou ještě těžší a s novými potvorami.

Věže sice drží hlavní tíhu bitvy, ale jsou tu i další faktory které mohou přiklonit misky vah na Vaši stranu. Tím prvním je hrdina, lze si vybrat z mnoha odlišných postav kdy každá bojuje trochu jinak, má jiné schopnosti, ale hlavně se liší rychlostí, silou a útokem buď z dálky nebo na blízko. V některých misí je volba hrdiny klíčová, aby dokázal zastavit nepřátele a rychle zasahovat tam, kde ještě není obrana vybudována.

Druhá podpora jsou dvě schopnosti, a to déšť meteoritů a přivolání dočasně dvou vojáků kteří na krátký moment dokáží zadržet nepřítele. Tyto dvě schopnosti lze navíc i vylepšovat, zlepšit sílu a oblast pádů meteoritů, stejně tak výdrž a zbraně vojáků. Vylepšování je i u věží za získané hvězdy po splnění misí, kdy se snižuje jejich cena, zvyšuje dosah a síla atd...

Na tak zdánlivě malou hru toho Kingdom Rush nabízí hodně, a pro fandy tower defense her je jak stvořený.
+12