Logicky bych čekal, že "ženské" DLC bude krátká příběhová linie, ve které se bude hrát za Terezu a bude se to odehrávat v době vypálení Skalice + těch pár dní, kdy byl Jindra v bezvědomí v mlýně...
@pajmič (04.04.2018 20:04): Já bych si to představoval spíše jako nějaké DLC kde budeš hrát za ženu nějakou spešl story linku vražedkyňě, nebo něco takového, pokud to bude jako možnost místo henryho hrát za ženský protějšek, pak je to podle mě ústupek a naprostá zhovadilost, navíc by to asi tak úplně nesedělo do Story, vzhledem k tomu že tam budeš i součástí kláštera ne? (mužského)
@Gordon (04.04.2018 13:46): Což je u hry jejíž hlavní důvod existence je dát hráči co největší volnost konání docela zásadní problém. Nicméně není to zrovna pravda, rozbíjí se i když hraješ co nejpřímočařeji, byť méně - spíš mám pocit že je to o štěstí hráče, někomu se prostě nerozpadá skoro vůbec i když hraje stejně jako jiní.

@JendaF (03.04.2018 20:27): Ne, je to výsměch.
@Paul (04.04.2018 09:44): Před hodnocením jsem chtěl dohrát hru znovu jiným způsobem, resp. s jinak zaměřenou postavou, volit jiné způsoby řešení questů a dokončit vše, co mi při prvním hraní uniklo. Pak ohodnotím. Prozradit ale určitě můžu, že jsem ze hry nadšený :).
Hrál jsem od druhého dne, co hra vyšla. Dohrál jsem ji během tří velkých patchů a kvůli těm slavným bugům jsem loadoval jen dvakrát. Přitom jsem přišel dohromady o asi 10 minutový postup ve hře, kterou jsem hrál kolem 70 hodin. Jestli je tohle cejch rozbité hry, tak se musím smát. Těším se na druhé dohrání.
@Tarhiel (03.04.2018 01:55): Tak možno si ho budeš môcť dokúpiť za 10€ ako DLC :-D
Touto diskusiou ste práve vytvorili medzeru na trhu....

Som zvedavý, kedy sa v diskusii dočítam posty ako "fičí to ako švajčiarske hodinky" alebo "už 20 hodín som nenarazil na žiadny bug" a podobne, potom sa k tomu vrátim a rozohrám cez New Game. Zatiaľ je to pre mňa nehrateľné.
@ještěr (03.04.2018 01:49): Posledného žijúceho pratura v Európe zabil Matej Korvín (1443 - 1490), hra sa odohráva v roku 1403, teda teoreticky sa tam mohol niekde potulovať :)

Ako easter egg by to bolo fajn :)
Tak to je dobre v riti, odpoledne na krku a ja jak curak beham s kosem a resim posledniho nezvestneho slavika v dobe, kdy mam stat nekde na strazi. Primo v bode mapy nejsou vubec zadny fogli.

Nektere fleky na ty slavici lokalite, jako jsou otevrene borovicove skalnate lestostepi nad kanonem reky, vypadaji neuveritelne verohodne a propracovane. Akorat by je teda v tech mistech melo neco spasat nebot ve stredoevropskych podminkach nejsou bez pastvy v tomto stavu udrzitelne.

Divim se ze jim nekdo placeny za faunisticky realie nedoporucil do hry nacpat divoky kone, pratury ci zubry. Hledat jednoho z poslednich praturu nekde hluboko daleko mimo osidleni by bylo cool, asi jako hledat neexistujiciho Elvise ve Falloutu:) Tohle divny rohaty zvire by melo v nocnim lese cool punc strasidelnosti. Akorat uz byl tou dobou asi vymlaceny no, ale to by nejspis nikdo nekritizoval bo to stejne neni prokazatelne. V nejake budouci imaginarni hre bych rad lovil za soumraku s pytlaky na panskem tohle zviratko.

Skoda ze u nas se takove plochy uz skoro nevidi, mozna vyjma umele udrzovanych enklav v Povltavi, ale nedavno jsem byl v Hondurasu a v 1200 m n m to tam vypadalo dost podobne, jako na slavicich v KCD :)

Jinak mne v lese srny skacou pres skaly takovou divnou animaci a leti dale nez kone na Taxisu. Srny jsou holt vseho schopny zvirata.

Jeste mne tam chybi takovy ty stary babky z kycovitych vychodoevropskych starych pohadek jak chodi do lesa na klesti :) s takovou tou pletenou krosnou na zadech. Nevim jestli uz tyhle veci tehdy byly. Ale kdysi jsme nasli jednu po prababe a jeste fungovala :) Myslim ze se tomu rikalo sotorka, nebo loktuše podle velikosti a typu. Teda alespon v Podbeskydi.
sem ten quest s vězněm v Mrchojedech nakonec udělal tak, že jsem ho hned na začátku propíchnul a vzal si od něj dopis. sice jsem tím porušil svůj klaďácký přístup, ale čekat na opravu se mi nechtělo. takže pokud se tam taky zaseknete a chcete hrát hned dál, zkuste to stejně :-)
Já včera na cestě zažil pop-up jak cyp, vyrenderovala se srna ze tmy a pak málem proletěla texturou mého auta, ale nakonec se někam propadla. Bohužel jsem si uvědomoval, že nejsem v NFS.

Apropo, kde můžu efektivně čorknout koňa? Zn. Rataje a okolí. Nerad bych kradl nějaký panský ohastrošený. Původního mně šlohla jedna z cutscén (kurva, v KDC je ale cutscén).

včera jsem jel po dálnici a vedle se pásly krávy. první co mě napadlo je "žádný pop-up, to je dobrý LOD!". paxem si uvědomil, že nejsem v KCD.
@J_K (01.04.2018 18:41): je pravděpodobné, že bys ještě nějakou dobu mohl hrát bez padání i na 1.4.1, ale nakonec se stejně sekneš v jednom místě, dokud to WH neopraví. pokud máš tedy save ještě z verze 1.3.4, asi bych u něj zůstal a dál nehrál... pokud ne, je to stejně jedno :-)
@J_K (01.04.2018 18:41): Ono to každému jede jinak, někomu to něco rozdrbalo a jiným to zas něco spravilo. Četl jsem hodně pozitivních komentářů ohledně menší náročnosti na HW, ale třeba já měl naopak po posledním patchi znatelný pokles FPS.
Co zas rozdrbal ten patch 1.4.1? Říkáte radši nehrát? (Mám před s sebou main quest v Sázavě....)
@Gordon (31.03.2018 22:28): ne. jiní to dohráli ještě před tím, než WH rozbil hru dalšími patchi. prakticky to teď padá všem na stejném místě hlavního questu + na spoustě jiných míst.
Taky si rikam ze to odlozim na podzim. Nabavi me s kazdym patchem zkouset jestli uz je opraveny bug, jeste kdyz kvuli tomu pokazdy opakuju kus prologu.
Jak to tak tady čtu, tak jsem rád, že se mi to povedlo dohrát na původní "zabugované" verzi než to začali "opravovat".
no, taxem taky skončil. main quest crash...

pánové z WH jsou zřejmě nejhorší patcheři v herní historii. takhle to rozsekat chce opravdu dávku řádného amatérismu. a teď čekat, že možná vyjde fix na 1.4.1. nebo možná další patch za 14 dní, který možná opraví danou chybu. a možná nám opět autoři doporučí nepoužívat savy z verze 1.4.1., protože mohou být taky pokažené... cítím se jako ten panák na coveru.
Tak bohuzel quest krest ohnem stale neopraven (prilis mnoho muzu zemrelo). Na to, kolikaty patch uz vysel a ze se jedna o story misi, tak to povazuji za hodne velkou tragedii.
Každý další patch mi to jen zlepšuje a zlepšuje. Sice to ještě nemám dohráno (ani to nechci dohrát), ale už to taky ohodnotím.

Jako čekal jsem to horší, ale fakt to vypadá dobře, hraje se to dobře a stále se na tom pracuje, za sebe jsem rád.
Jelikoz jsem tu videl navolno pobihat developery tak se zeptam: je nejaky znamy bug, ze nejde zvysit (nebo asi i snížit - nezkousel jsem) uroven detailu bez cavyku? Vzdycky mne to hodi do cerny obrazovky s loadingem loga KDC vpravo dole a to je asi tak všechno (nekdy vyjimecne se setting ulozi pote co restartnu cely Steam). Jednou se mne nejak podarilo prepnout na chvili do ultra high detailu ale to je asi tak všechno.

Nijak vyznamne mne to netankuje ale chtěl jsem to videt fakt na ultra s nejdelšími moznymi vyhledy apod, vypadalo to ze to karta celkem zvladne a ted na stredni se vse drzi na maximalni merene hodnote 60 fps. S rozlisenim si mohu delat co chci tedy menit v plne skale, ale detaily vůbec ne. Je to jediny bug který prozatím resim nebo jsem mozna moc netrpelivy, ale prijde mne divny, aby se setting na masine ukladal cele minuty když ten komp se tvari asi tak klidne jak bych zapl malovani.

Btw jsou ve hre i nejaci další motyli nez babocka pavi oko a něco jako zlutasek resetlakovy a existuje moznost, ze se opravou v dalším patchi zacnou vyskytovat na mistech lepe odpovídajících realite? :) :)
tak už vím, proč ty zvuky byly tak nahlas a hlasy ne - on se mi totiž automaticky nainstaloval jen HD sound pack, ale HD textures a HD voiceovers ne... aby to člověk rozchodil, musí v Steam shopu najít dané DLC, dát "instalovat", což logicky spustí hru, z té vyjet ven a poté teprve nainstalovat daný HD pack. po nainstalování HD voiceover packu už se hlasitost srovnala. ale rozdíl jsem nepoznal.

zato HD textures je viditelný progress, těžko říct, jestli k lepšímu. mám pocit, že např. xichty se tak nějak divně "roztékají" a působí to rušivě. nevím, jestli za to může HD textures, ale předtím to nedělalo.

mimochodem, tohle je balzám... ten déšť mě opravdu sejří. je hlasitý, azuro neznamená, že nemůže pršet a počasí se řídí totální nahodilostí, takže při quitsavu mi šajní slunce jako kráva a když tu pozici loadnu, dva dny chčije... nehledě na to, že postavy na to nijak nereagují, takže si vklidu žerou na zahrádce nebo leží na zemi.
Poslední patch (1.4.1) mně hru dojebal natolik, že už mi došly nervy a odinstaloval jsem to. V Ratajích mi zmizel obchodník s brněním a jeho barák je pořád zamklý, při pokusu o páčení předního nebo zadního zámku se hráčova postava zasekne o futra. Do vyššího patra baráku se nejde dostat, protože je tam nějaká neviditelná překážka. Jo a taky se mi 2x po sobě stalo, že když mě někdo napadne a sedím zrovna na koni, tak mě to nějak katapultuje na koně a nemohu nic dělat, pouze zemřít nebo load... Opravdu super hra, ale já už na to nemám nervy. Už ten hnůj letí z disku, nevím kdy naposled jsem si u nějaké hry řekl, že těch X hodin (v tomto případě 85) byl totálně promrdaný čas.
hmm, když při vyšetřování moru v Mrchojedech zajdu do jednoho z baráků, ztmavne obrazovka a zřejmě se má přehrát animace, ale hra mi spadne. vzhledem k tomu, že 1.4 patch potřeboval opět fix a autoři doporučují hrát se savy z poslední verze 1.3.4., mám takové podezření, jestli to nerozbil právě ten patch. dosud mi hra ani jednou nespadla... náhoda?

sorry jako, ale pracují na HD grafice a zvucích, ale hra je dobitá jak cikánské hračky. nehledě na to, že ty nové HD zvuky mi akorát zesílily hlasitost např. otevírání inventáře tak, že se klepou kachličky ve dvanáctém patře, ale hlas řeči je potichu, ačkoli jsou oba slidery ve stejné úrovni....

edit: ah, tak na Steamu jsou další se stejném problémem... tyhle patche spravující hromady "major bugs", ale přidávající další super-majory, jsou neskutečně otravné.
@Kotoktok (30.03.2018 03:13): jo jsem. Kdyz tvrdnu tak zdejsi omladina s*re magi v kostkach :)

A co ten KCD, jeste jsem od doby co to vyslo nemel chut to hrat, mozna to je skoda, ted pres ty velikonoce se to mohlo poradne prubnout.