A neví někdo kdy bude ten making of od WH? Trvá to nějak podezřele dlouho
@Paul (07.04.2018 15:59): Dobře, že si zmínil framerate, protože KC mi běží lépe, než obě tebou zmíněné hry :D

Ale co se toho chování AI týče. Máš pravdu, AC ani Witcher 3 NPC nemají podobný režim - Oblivion, Skyrim, Witcher 2 měli něco podobnýho. AI ve všech těchto hrách, to včetně KC je mírně debilní, problém bych spíš viděl v tom, jak to naprogramovat, aby to nevypadalo blbě :)
@pajmič (07.04.2018 13:45): Tak ale rozdíl je právě v tý AI, Unity má tisícový davy autogenerovanejch neautonomních panáků bez AI, ve Witcherovi taky choděj lidi sem a tam a nemá tam každý NPC vlastní daynight cycle a behavior tree...už teď má KCD trochu problém držet framerate v Ratajích protože tam je koncentrace AI nejvyšší, ve městě rozsahu Prahy už by konzolový jaguary asi shořely :)
@Paul (07.04.2018 10:06): Ona by ta Praha šla udělat i dneska. Podívej se na Assasins Creed Unity....eh :) Jen ten potenciál pro bugy co tam je. To samé Novigrad z Witchera. Nejzabugovanější část mapy, zejména vykřičený dům :)

8. Kterou hru z těch, které už existují, byste toužil sám udělat?
Spíš bych řekl, že mě mrzí, že jsem dělal hry, které nevyšly, a nebyl jsem to tedy já, kdo je nakonec udělal. To se mi stalo dvakrát. Jednou jsme vyvíjeli něco jako Assassin's Creed, několik let předtím, než vyšel Assassin's Creed. Odehrávalo se to v Praze a byly tam třeba použité prvky parkourového běhu a skoků, které tehdy nikdo neznal. Lezl jste po střechách, skákal a vraždil lidi. Tehdy jsme na to nesehnali peníze, všichni nám říkali, že by to nešlo udělat, nebylo by to úspěšné a tak. A pak vyšel Assassin's Creed, a ať si každý posoudí, zda byl, nebo nebyl úspěšný.
----------------

Chjo. Tak snad ta Praha vyjde aspoň do pokračování Kingdom Come :) Ikdyž to bude chtít novou generaci konzolí.
To video od Vortextu je ten "making of" dokument pro backery nebo je to něco jiného?
@Garret (06.04.2018 22:16): Mě víc dostalo jak mluvil o tý dokonalosti a mezitím si tu všeci stežují na gamebreaking bugy. :D

@Garret (06.04.2018 22:16): Jo já se zas nervoval, když jsem stavěl komp, že mi nefunguje HDD (předtím jsem si zas lámal halvu nad tím proč nevídím SSD (špatně zapojený/nedopojený), nakonec jsem zjistil že některé slody jsou vadné, naštěstí je jich tam 6... Stane se.

@ntz (06.04.2018 22:04): Na střední dáš.
@Garret (06.04.2018 22:16): jenom jsem psal to co sama říkala, že s jinými hrami nepoznala problém. Jasně, může to být tím že nehrála nic tak náročnýho.

Nj tak o pár měsíců víc :p
@Paul (06.04.2018 21:17): já bych neřekl, že všechny ostatní hry budou v pohodě, spíše to nestálo na výkonu. ona se totiž zmiňovala, že jí nefungovaly větráky v 980GTX (chladila to jen průvanem :-), takže koupila 1070Ti a z videí bylo vidět, že je sama zaskočená, jak jí to furt jede mizerně. jenže když tu 980GTX hodila do starého kompu, větráky se najednou rozjely. má vadnej slot na MB, KCD je v tom nevinně :-)

@Paul (06.04.2018 21:42): "potřebovali bysme další měsíc, aby to bylo dokonalý..." my ass
Našel jsem kuchlou ženskou na cestě, náhle se zjeví chlap a snaží se to hodit na mě. Řeknu mu, že chytám Kumány, tak řekne "ok asi si to opravdu neudělal". Na to mu řeknu přiznej se! A on se hned přiznal, že ji zabil, protože mám vysoký speech skill lol. Těd přede mnou pořád zdrhá a pokaždé, když ho majznu po makovici, na chvilku se vypne, pak vstane a začne zdrhat znova. Můžu tu vraždu někde nahlásit? Nemůžu ho dát na koně a někam ho odvést. Tak co s nim? Zabít ho?
@Eleanor (05.04.2018 03:33): baby odedavna chodily po tomto svete, aby po vecerech tahaly vlivny chlapy v posteli za ocasy, a kdo muze na ocas, taha take ostatnima nitkama :) Samozrejme zdaleka ne jen v nejvyssich vrstvach.

U nas je treba verejnym tajemstvim ze fojtove nebo pani gruntu (hlava hospodarstvi) bokem vedle manzelky prcali mlade pohledne celedinky (devecky)... No vetsinou mely tyhle neurozeny holky nahovno zivot. Nejaky genderovy kydy, za to by tehda zensky leda dostaly jednu po papuli, nafasovaly kopacku a hura, vysmahni na pole...

Na druhou stranu znam pribeh chudy celedinky, ktera si omotala svobodnyho motivyho chlapa, on pak umrel na souchotiny (pred 100+ lety normalni jev) a ona pak nejakym zpusobem zdedila grunt i s hospodarstvim. Rodina ostrouhala dal to proste ty devecce. Ona si pak vzala myho pra-pra-neco-dedu a dalsi dedictvi tak touto zmenou nabralo uplne novou pokrevni linii. Tolik asi k vyznamu bab :)

Doba KCD nebude jina i kdyz se bavime o jinym miste v jinym case, ale zakladni principy v CR fungovaly stejne po staleti, az nekdy mezi valkami se vse zacalo exponencialni a historii dosud nevidanou rychlosti menit. Proto to nekterym usim bude dnes znit jako scifi. To o cem pisi se stalo v 1870s
Rád bych to hrál dál, ale...
- proč není možné po koupení piva pro otce mu ho hned zanést i když nemám ostatní věci potřebné k úkolu? To je jasné, že za chvilku bude pivo pěkně nechutné.
- proč se mi přeskočila cutscéna po odevzdání hřebíků Tereze a rovnou mě to hodilo s nějakým Maďarem pod hradby?
- když už ujíždím na koni a cutscéna skončí, proč stojím uprostřed pěti Maďarů, kteří mě rovnou rozkuchají?

Vlastně nevím, o kolik cutscén jsem přišel a jestli je něco špatně nebo ne. V tomhle stavu se mi to fakt hrát nechce.
@Eleanor (05.04.2018 03:33): To nepochybně, ještěr to už psal - mohli mít moc pokud byly ve vyšším postavení a uzavřít tak pro sebe nebo rodinu výhodné manželství a v šlechtě určitě taky mohli získat nemalí vliv i třeba intrikami na pozadí. v nižších třídách to bylo už asi horší, ale myslím že se vždycky nějaký podpantoflák pod nadvládou své ženy vždy našel. :)
@Gordon (04.04.2018 22:00): No, tak historii psalo jenom pár chlapů "nahoře", zbytek buď poslouchal rozkazy (vojáci), nebo dřel na poli, v kovárnách, popř. ve městech dělal úředničinu (střední stav) atd., takže bych si zas tak nefandila. :D Je pravda, že ženy tehdy příliš do mocenských záležitostí nezasahovaly, jejich nejdůležitější rolí, za niž získaly alespoň trochu respektu, bylo skutečně hlavně stát se matkou. Ale zas nevěřím, že by žádná žena za zavřenými dveřmi s manželem alespoň trochu neprobírala politiku, obzvlášť, pokud byla třeba příslušnicí šlechtické rodiny a už se jí dostalo alespoň minimálního vzdělání. A věřím dokonce, že pár rozumnějších a míň macho chlapů svou ženu minimálně vyslechlo. Jaký vliv měl jejich názor na manželovo rozhodování už se nedozvíme. Každopádně i přes své mateřství ženy dokázaly formovat dějiny - viz. např. vztah Karla IV. ke jeho matce Elišce Přemyslovně prý formoval rovněž kladný vztah k České části říše, které vládl atd. Chci tím říct, že ta záležitost postavení mužů a žen ve společnosti nebyla ani ve středověku, a dokonce ani u nás, tak černobílá. :)
Apropo, kdyz uz resite ty baby, doufam, ze Henry, pokud na konci deje dosahne urciteho spolecenskeho postaveni, a ja predpokladam, ze ano, kdyz se jedna o RPG, bude mit otevrenou moznost strategicky vyhodne se ozenit s nejakou dobre situovanou babou, ktera donese kousek pudy, nebo aspon bohaty veno :) Jeste moje babka se malem provdala ciste u duvodu "majetkove a pudni optimalizace" (ale postavila si nakonec uspesne hlavu, coz ji podle mne vyslo pouze z toho duvodu, ze se sem mezitim nahrnuly rudy hovada), tak doufam, ze na tento faktor hra pamatuje :) (Prozatim jsem tyhle souvislosti neslysel ve hre nikoho resit :)
@Gordon (04.04.2018 22:00): I ty jeden sexisto, aby si na tebe neposvítíl Polygon :)
Pokud by holka nemohla být kovářkou byla by hospodskou, pradlenou, zlodějkou ačívmetů( ͡° ͜ʖ ͡°) a pokud by nemohla být knězem byla by jeptižkou. Easy pejzy :)
Jo to ja mel taky sen o Vavrovi. nekdy v dobe kdy se pravidelne zacal vyskytovat v podcastech na games cz. tak rok 2010-12. Samozrejme si to tak presne nevybavuju..ale..

Sel jsem na benzince na zachod a tam u dveri toho zachodu sedel na dreveny zidli Vavra a kdyz sem prochazel zacal mi vypravet o tom jakou udela hru. Takova prezentace. Ja zasel na zachod a pri potrebe jsem ho porad slysel jak huhla za tema dverma o ty svoji hre. Skoda ze uz si nevybavuju co rikal. :)

@Gordon (04.04.2018 22:00): az na vyjimky jako Johanka..at uz byla ci nebyla:) A taky problem byl obcas v tom ze dost casto ti muzi psali tu historii kvuli tem zenam..otazka je kdo byl v tomhle problemu dulezitejsi, chytrejsi ci hloupejsi:)
@pajmič (04.04.2018 21:47): No, kdyby se možnosti hrát za ženu měl upravit celej příběh tak aby to bylo akurátní, tak by akorát zdrhla z vesnice a skončila někdě u sporáku, to by bylo asi nudný. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tehdy prostě ženský rodily děti a chlapy psali (většinou) historii.
BTW zdál se mi včera fakt ujetý sen. Šli jsme na oběd s kolegy z práce do nějaké zvláštní hospody (která vypadala spíš jak školní jídelna) a u jednoho stolu tam seděl sám Dan Vávra - pozdravili jsme ho jak jsme šli okolo k jinému stolu... A pak mezitím jak jsme jedli, on vstal od stolu, šel k nám a potichu řekl "pánové, sorry za ty bugy" a odešel pryč :D