@Paul (23.03.2018 21:53): Tak samozrejme by bylo fajn kdyby pokracovali. A je dost mozny ze nakonec to bude svetova serie kterou budou hraci slavnostne na rukach nosit. Me by zatim stacilo kdyby to byla hra kterou bych si mel chut zahrat, coz se zatim nestalo. Treba prvniho Zaklinace jsem hral jeste den predtim nez vysel (vysomroval jsme ho od znamyho novinare:) Ale to uz je samo subjektivni..
@Charllize (23.03.2018 21:49): to už posouváš goal posty. Opravdu nikdo nečekal že to bude tak komerčně velký jako Witcher 3. Ale je to větší než Witcher 1 (ten prodal 600,000 za tři měsíce, KCD dvojnásobek za měsíc) a není důvod proč by KC II či III nemohlo solidně růst, pokud se na to Vávra, Klíma, Bocan aspol nevykašlou. A pro spoustu lidí už KCD 1 kultovka bude, stejně jako ten první Witcher, už díky tý unikátnosti.
@Paul (23.03.2018 21:38): nojo, legenda z toho asi ale nebude. Je to takova vychodni podivnost. Nic jako Zaklinac 3, aby si to svet zapamatoval a utkvelo mu to naveky v hlave. Kdyz se teda bavime o te ,,vychodni,, tvorbe..
@SilentWolf (23.03.2018 21:16): neboj, to byla nadsazka :) Sam mam za nejoblibenejsi rpg recenzetku zenskou, i kdyz uz davno nepise.
Ale obe ty divtky, ktere jsi jmenoval jsou naprosta hruza co se tyce her (viz jejich navsteva v Labuzu nebo jejich jine "aktivity") :)
@Richmond (23.03.2018 20:57): ale je v klidu. Narozdil od Trojanove nebo te Batty. A jina konkurence snad ani neni. Kazdopadne se cte hezky. A je dobře kritická obcas. Cetl jsem myslim vse od ni a neni to ten typ, co popise ty hry jen okrajove.
@Paul (23.03.2018 15:57): A to si vem, že to psala dvacetiletá holka. Loni maturita a dnes už píše recenzi na nejočekávanější hru roku do nejrenomovanějšího herního časopisu v České republice. Od dob AA se tu toho moc nezměnilo :-)
@valcik (23.03.2018 16:15): Jestli jsem pochopil dobře, tak si tam hodili korunou u vybrali nějaký Zvuk Palný. A když jsem se zeptal co doporučují, tak vlezli na nějako německou audiofašo stránku a ukazoval mi tam nějaký krabičky...

Radši bych to utratil za lepší repráky.
@Bodkin (23.03.2018 15:59): Nemohol by si prosím ťa od vašich zvukárov zistiť, prečo odporúčajú SB Zx? Chystám sa kúpiť zvukovú kartu, SB Z je lacnejšia o sto eur a oproti SB Zx jej podľa prospektu chýba len softvér na výrobu efektov, kabeláž a divné externé gizmo s konektormi na slúchadlá. Je tam ukrytý nejaký technologický skok v čipsete alebo D/A prevodníku, ktorý z údajov od predajcu nevidno? (A prípadne aj to, ako si v porovnaní so SB Zx stojí v kvalite zvuku MAYA 44?)
Jaký hodnocení vůbec posbíralo KCD v lokálních časopisech? Score/Level?
@Charllize (22.03.2018 11:14): teď jsem si ten článek přečetl. Napsal to tam naprosto přesně (ikdyž trochu depresivně), ten pocit po dokončení obřího projektu, kdy si člověk uvědomí že se vlastně nic moc nezměnilo a daily grind jede dál.
Počkej na ten rage quit až zjistíš že po téhle prasárně toho správce ani nemůžeš zabít, protože i když se s obtížemi dostaneš až k němu do ložnice, tak ti na něj hra prostě nedovolí zaútočit.
To je na rozbití klávesnice.
@Bodkin (22.03.2018 17:13): šel jsem tam hned, jakmile jsem se o těch lazarech doslechl. ale to mi nevadilo. já jí potom pomohl s těmi nemocnými, paxe spustila animace, jak to toho hospicu vejde ten správce kláštera nebo co to je, aby zase Johanku voptěžoval. taxem se jí zastal, von mě hodil do vězení, aniž bych měl možnost se bránit a po 14ti hodinách jsem šel zpátky k Johance a říkám ji: "ten správce je celkem pitomej, že"... a vona "ani ne, alespoň tady narozdíl od tebe byl"... prostě reakce jak ženská :-)

já šel do mdlob a rage quit
@Gordon (21.03.2018 11:42): bejvávalo. DH parta z Minecraftu se rozpadla, server byl vypnut. Navíc MC boom tu byl v době, kdy nebylo schváleno přidávání EA a hromadně se diskutovalo v nějakém obecném vláknu. Kdyby měl MC profil od začátku, v desítce by se držel dál.
KDC vplula do první desítky nejnavštěvovanějších her na DH. Odnesl to Minecraft.
@Rapier (20.03.2018 21:42): Ne, já mu tu grafiku určitě nezávidím :D

Jen jsem mu dal nějakou radu od boku, je mi jedno co s tím udělá :)
Sestava to určitě špatná není, zahraje si na tom krásně kdeco.
@ještěr (20.03.2018 21:18): to je v pořádku, každý umíme něco jiného a každý máme jiné priority. Oni Ti jenom závidí tu GPU. :) Já taky dodnes jedu na přetaktovaném i5 2400 Sandy Bridge a nemyslím si, že bych zatím byl příliš omezen počtem fps, nedej bože v tak nenáročné hře jako KCD (kam se to hrabe na letecké simulátory). :)

Pro fajnšmejkry jako já, je pochopitelně jen poslední generace CPU (Ryzen 2 co zanedlouho vyjde nebo Coffe Lake) ale pro normálního člověka je docela pochopitelné, že si koupí co výrobce sestaví. Špatná sestava to rozhodně není! Ať slouží.
@Arcee (20.03.2018 20:21): Ty premyslis v jine rovine, v rovine odbornika ktery vyhodnocuje maximalni efektivitu, prumernou sratelnost komponent a pomer cenove inv. k potencialnim reklamacim.

Ja chci mit klid (proto preferuju kombo), nechci cekat (uz jsem se x-krat na to vysral), chci tam vykonnou hi-end grafiku (abych si kvalitne zahral KCD a potencialne i neco tezil, ale k tomu asi nedojde ptze to znamena pracovat) a ostatni (presna cena, presne slozeni komponentu) je pro mne vedlejsi. Ja celim denne investicnim rizikum i riziku, ze mne dodavatele (z nemecka) pojebou na zbozi, jednorazove riziko na nezarukovy kompl o nikterak likvidacni cene umim neresit.

Cokoli v setu co koupim bude pravdepodobne lepsi, nez kdybych si to skladal ja :)

Relativne dulezity je pro mne monitor (ten ale nyni mam a muzu zapojit v pripade nespokojenosti) a ssd/hdd kvuli backupu (ja mam ale svy veci na x mistech a discich - jsem trochu paranoidni - mam dokonce backupy svych veci v sejfu).

Na vyvoj kryptomen ci karet od Nvidie odmitam casove spekulovat ("cekat"), protoze je mne to jedno jelikoz je to pro mne cely takovy ambivalentni. Krom toho, ze mne Nvidie ted doda svoji grafarnu, drzim i nejaky kryptomeny a dokonce i par akcii te firmy, takze cokoli se trzne deje je pro mne dobre i zle zaroven (vyjma situace, ze by Nvidie krachla :)

O terminech jako kaby, skylake, 8600k nebo coffee deska chuja vim a tak je ani nebudu komentovat :) Jinak diky vsem za nazory
Moc mi tam nesedí ta Kaby deska a Skylake procesor. Naopak to nefunguje, pokud to není flashnutý, ale v tomto směru si teda nejsem jistý no. Jinak je to už ale určitě dobrý dva roky starý, bál bych se těch disků hele.. Kingston není bůhví co. SSD jedině od Samsungu, Intelu nebo WD. Minimálně u nás v bohemce se na rozdíl od ostatních značek tady tyto skoro nereklamují.

Chvíli bych počkal. Kryptoměna pomalu praská a nvidia by měla snad možná během jara vypustit novou generaci grafik. Momentálně složíš tady takový herní stroj bez grafiky zhruba za 23000. Počítám teda s i5 8600k a coffee deskou :). Budeš to mít nové a v české záruce.
To je uplne v klidu bo monitor mam. Pri ty cene jsem monitor konkretne ani moc neresil.
Na fotky to opravdu moc nebude, jednak rozlišení na tak velké ploše na práci teda fakt nee, na hry to ale může být OK. Ani typ panelu jsem tam nikde nenašel, zjevně TN, na hry klidně, na foto tak na doma spíš, jinak 1080 si to dá s prstem v nose pak.
@ještěr (19.03.2018 19:28): to je krásný kup. ať slouží!

@Rapier (19.03.2018 18:46): vykopírováno z random článku na netu:
"Na skutečné 4K si hra sáhne snad jen na PC, ale v to jsme na konzolích ani nedoufali. Každopádně na Xbox One X hra poběží v rozlišení 1440p a možná by to šlo i výše, ale tvůrci současně chtějí nabídnout opravdu krásnou grafiku, takže dali přednost lepšímu osvětlení, vylepšeným stínům, větší dohlednost, kvalitnější vykreslování objektů v dálce apod., což je určitě správný krok. K počtu FPS zatím nebylo nic řečeno, ale víme, že na PS4Pro by hra měla běžet v 1080p, zatímco co na původních konzolích, ať už tradiční Xbox One či Xbox One S, si Kingdom Come: Deliverance zahrajete v 900p."
Není nic lepšího, než když uprostřed intenzivního story related combatu zazvoní plynař. Ten kluk div neutek, když viděl ten můj potešený výraz ve tváři :D

A jen tak drobný osobní report k 1.3 patchi. Verze 1.0 neměla pro mě prakticky žádný problém. Nyní se předemnou zjevují občané bez hlavy, LOD je trága a hra padá, ale nadruhou stranu už neproblikávaji stíny v dálce :D

A performance stále dobrý, opravdu se podivuju nad tím, jak to někomu šlape tak blbě.
@Paul (19.03.2018 13:23):
@koudy_cz (19.03.2018 14:48):
Viotek NB32C 32″ Curved LED Monitor
https://www.ebay.de/itm/Gaming-PC-Set-Ge ... D-SATA-/302671785840

Prozessor:
Intel Core i7-6700K 8M Skylake Quad-Core 4.0 GHz LGA 1151 91W BX80662I76700K Desktop Processor Intel HD Graphics 530

Motherboard:
1 x ASUS ROG Maximus IX Hero Z270 LGA1151 DDR4 DP HDMI M.2 USB 3.1 ATX Motherboard

Grafikkarte:
1 x GIGABYTE GeForce GTX 1080 DirectX 12 GV-N1080D5X-8GD 8GB 256-Bit GDDR5X PCI Express 3.0 x16 SLI Support ATX

Arbeitsspeicher:
G.SKILL TridentZ Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 4000 (PC4 32000)

Case:
DEEPCOOL GENOME II

Netzteil:
SAMA Armor 550 550W ATX12V SLI Ready CrossFire Ready 80 PLUS GOLD Certified Full Modular Power Supply

HDDs / Festplatten:
1 x Kingston SSDNow V300 Series 2.5" 240GB SATA III Internal Solid State Drive (SSD)
1 x Seagate Desktop HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive Bare Drive

Windows Betriebssystem:
1 x Windows 10 Home - Full Version (32 & 64-bit) / USB Flash Drive (aktuell vorinstalliert Englische Version)

Weiteres Zubehör:
- HDMI Kabel