@Rapier (14.01.2018 20:29): Chci vidět jak budeš páčkou se snažit v KDC trefit obrněnce do mezery na oči nebo na nekryté/slabé místo zrovna když na tebe bude dělat výpad. TES je naprosto jiná hra, tam bych touchpadem trefoval kraby i na 30 metrů.

A rozlížení: Na hry ze třetí osoby kde není třeba mířit. (Assassin, Mad Max) Je ta plynulost fakt super, na hry z prvního pohledu kde je třeba občas mířit pro mě naprosto nepoužitelné.
@Paul (14.01.2018 19:35): lukostřelba není na gamepadu problém, mluvím teď o své zkušenosti z TES Oblivion na Xbox S. Pravda je trochu těžší zamířit na probíhajícího nepřítele ale je to otázka cviku. Nepůsobí to tak nereálné jako na myši s klávesnicí, kde stŕílíš s lukem jak ďábel.

@Guldy (14.01.2018 19:52): no nemyslím si, že zrovna Xbox One X by trpěl nedostatkem výkonu. GPU odpovídá GTX 1060 6GB!
@Guldy (14.01.2018 19:52):
Nevím, jestli si zaregistroval informaci, že, že klasické herní PC je mi na houno.
A herní NTB, s 1050Ti (což jsem ještě tak ochoten tolerovat) stojí minimálně 30k, a s tím, že bych stejně hrál jen na notebooku s hlučnými větráky a na malém 15,6 monitoru.
Proto jsem šel do nové konzole a mimochodem- nemyslím si, že je Xbox one X takový šrot s několik tříd horší grafikou.

@StriderCZ (14.01.2018 19:46): Dobre, ale kdyz zminujes plynule a prijemne rozhlizeni krajinou na konzoli, kde mas zaroven o nekolik trid nebo stupnu horsi grafiku a zobrazovaci vzdalenosti atd., neni to vlastne takova kontradikce?

@Paul (14.01.2018 19:35): V celku normalne :) ja jsem jenom chtel vyjadrit svuj nazor k rozdilum v ovladani, ktere tam jsou. V mysi je proste vetsi kontrola/potencial, coz neznamena, ze by nejaka z tech variant nedokazala splnit svuj zakladni smysl - hrat a odehrat. :) Navic, coz uz je opravdu detail, gamepad ma omezene mnozstvi cudliku, a ne vzdy se tam musi vsechno zpocatku vejit..
Mně to tedy neláká absolutně vůbec, ale přeju Válečným ořím (nebo jak se to skloňuje) úspěch :)
@Guldy (14.01.2018 19:31): Talky jsem (historicky) více navyklý na kombinaci klávesnice + myš.
Jenže XOX mi nahradil notebook (často cestuji, klasické PC pro mně nemá význam)
A herní NTB taky nechci (poměr cena/výkon, kolega v práci má NTB za necelých 24 tisíc, zrovna včera hrál Far Cry: Primal a čeho jsem si okamžitě všiml bylo hučení větráku....
A to rozhlížení- má něco do sebe, na gamepadu je rozhodně plynulejší a příjemnější na oči.
@Paul (14.01.2018 19:35): Problém je v tom, že jen málo her (z mé zkušenosti) dovede vibrace využít opravdu dobře (napadá mě jen Dragon's Dogma a i tam by by se dalo několik věcí zlepšit). /OT

Ad KCD - paradoxně bych si moc rád zahrál, ale tématika mě vůbec neláká (podobně, jako Mafia...). Alespoň můžu fandit zpoza mantinelů :)
@Guldy (14.01.2018 19:31): ač souhlasím že myš je na mnoho věcí lepší, tak pro mě má gamepad jednu výhodu (když pominu samozřejmě možnost hraní na TV, což je ten hlavní důvod proč ho používám) - při rozhlížení mi stačí jen lehce posunout páčku a obraz se mi hezky rovnoměrně posouvá a můžu se kochat aniž bych musel hýbat sem tam myší :) pak samozřejmě analogový pohyb + vibrace jsou pozitiva.

Jak je to s tou lukostřelbou na gamepadu though?
Za me je rozhodne lepsi K+M, at je to ovladani postavy (roboticky otaceni pres gamepad obecne ve hrach), lockpicking, mireni, combat, dokonce i horseriding. S timto se bude shodovat 9 z 10 lidi, neni to ale vec pouze teto hry jako obecnych skutecnosti/zkusenosti. Samozrejme nekdo se citi komfortneji s packama, ja to respektuji a nekomu se tak asi muze hrat lepe.
@kuler91 (14.01.2018 18:13): mě na gamepadu teď baví Mad Max, ale je pravda že tam se střílí minimálně, hlavně se tam mlátí a jezdí. Osobně si nedokážu představit hrát hru z FP pohledu gamepadem a už vůbec pořizovat konzoli abych si mohl zahrát jen "velké hry".
@StriderCZ (14.01.2018 18:05): Mě ty FPSKa na gamepadu fakt nebaví, poslední jsem hrál Dishonored 2 a neměl jsem teda žádný problém, protože jsem zvyklí, ale po nějaké době jsem si opět pořídil herní PCa znova to projel na PC a užil jsem si to daleko víc.
Uvidíme jak se bude mířit s gamepadem luk, když tam ani není crosshair. Třeba tam bude nějakej auto aim. Ale asi spíš pojedu s mečem.
Moje problémy s hardwarem vyřešil nový Xbox.
Moc se na hru těším, kdyby pro nic jiného, tak procházky českým lesem jsou naprosto úchvatné.
Docela se těším na to, že to nebude další z řady sandboxových RPG s otevřeným (velkým a poměrně nudným) světem.

@Gordon (14.01.2018 17:30): Neříkám, že není použitelná, ale z toho co Bodkin napsal jsme nějak nepochopili, jestli je v KC pro 760 starší i7 cpu limited ... což by bylo dosti špatné i pro mojí Skylake i5 .. :/ já doufám, že se alespoň na 40-45 fps vyhrabu.
@Bodkin (14.01.2018 17:16): To co píšeš bych nebral jako negativum ...
To si nám toho moc neřekl, co se týče optmilizace .. 760 už je hodně out dneska. Mě teda hlavně zajímá, upřímně doufám, že na CPU to nebude stejný záhul jako v Origins ...
Ale teď upřímně, já se obávám, že lidi nejvíce odradí, jak KCD jde proti zaběhnuté herní logice a lidi si na to nebudou chtít zvyknout, nebo jim to vyloženě příjde jako bug či dementní design. A to žádný patch prostě nezachrání.

K zábavnému hraní doporučuju otevřenou mysl, trpělivost a chuť experimentovat a ne jen slepě následovat questmarkery. A tak trochu dávat bacha co lidi říkají ;)
@SilentWolf (12.01.2018 20:41): Pochybuješ o mne?!?! WTF! Máš mít dávno předobjednáno, tvl to jsme kamarádi?!

@Charllize (12.01.2018 21:09): Samo že jsem. Vlajky vlají a bíjte němce! (mmnt, to druhé se mi nepáčí :/) Btw - lolz, Henry ani nemluví česky. Eh, tedy Jindra.

@pajmič (12.01.2018 22:24): Jo sakra!

@Paul (14.01.2018 11:02): 4 roky stará i7 a 760Ti tu šedesátku teda nedávají (30+ +/-; čti třicet plus, plusmínus :D), ale to je release a ne máster a jen má zkušenost a médium a ne ultra.

@HEX (14.01.2018 13:49): hah
Netestoval někdo ve warhorse klasickej 7 let starej i5 2500K? Jestli ještě nakrmí KCD na 60fps? Zatím jsou dvě hry co nezvládne (co jsem zkoušel) - Mafie 3 a AC Origins. Pokud by už nenakrmil ani KCD, tak bych do toho asi konečně šlápnul a v únoru pořídil coffee lake.
Bodkin nemá čas na vybavování s námi sedláky. Ve Warhorse mají crunch time, deadline se jim blíží. Hádám, že více jak 14 dní nemají. Což mě přivádí k již zmíněnému marketingu, který byl...nu, prakticky žádný. Žádné větší promo z E3 či GAMESCOMU, pár trailerů a sestříhaných gejmplay videí. Spíš recenzí než bych se bál toho, jak moc se to bude (ne)prodávat. Ta hra má mimo slabého PR i "unikátní" koncept, který prostě neosloví každého, ale rád bych se samozřejmě mýlil.
Jak dlouho se to vyvíjelo ? No popravdě, čím víc se blíží vydání tím více se těším ...
Recenze typuji 75 - 80 % což by nebylo špatné :) ... Jediné čeho se bojím stále zůstává combat a bugy. No už aby to tady bylo ... :)
I kdyby se to nepovedlo podle představ bylo by fajn, kdyby se to dobře prodalo, je to první velký projekt, věřím, že když bude příště větší budget, tak na další hru nebudeme čekat 6 let.
@Guldy (12.01.2018 20:36): ale přijde mi že ten marketing zatím docela slabota na to že je měsíc před vydáním..doufal jsem že Deep Silver zamaká ale nepřijde mi že by něco dělali.
Ja se bojim, ze to tak dobre nebude. Nelaka me to skoro vubec a videa spis odrazuji. Pritom je to žánrově to, co chci.
Tak uz za mesic bude gold release, zacina to byt zvlastni pocit, ktery se tezko popisuje. Napeti stoupa. Sem tam na ulici slysim kolemjdouci mluvit o KCD, spousty znamych i v pokrocilem veku sleduji, sem tam zmini nejakou zahlidlou reportaz, clanek.. Tesim se na reakce sveta a dojmy lidi. Verim, ze mnoho z vas bude nadsenych a ponorite do hry hodne casu, urcite to za to stoji.
@Bodkin (21.12.2017 12:25): Babiš je Váš! U nás je Penta.
Jedného z USA už doma máme:
https://plus7dni.pluska.sk/Domov/Kiska-p ... -Chcel-sa-stat-Zidom
Hmm, užerník, neplatiteľ daní, falošný filantrop ... nakoniec už ž/Židom je ako Madoff
:D
PS: Viete o tom, že v The Witcher 3: Wild Hunt existoval rozhovor o obriezke a kradnutí? Korektná čeština to časom zmenila na postřižiny, preto to treba hrať v Polštine.