@Garret (19.12.2018 20:44): nerozlisuju lidi na plebs a jine ... rozlisuju lidi na ty, co umi zkompilovat kernel a ty druhe </konec srandy>

me asi utekl nejakej update a proto to musim znovu stahnout uplne cele (63129MB), pac tady je plna hra v te posledni verzi + rozdilovej update z verze

> perl -pe 's/^w+s+//' patch.md5
patch_kingdom_come_deliverance_1.6.2.33_(22452)_to_1.7.0.180D_(24478).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.6.2.33_(22452)_to_1.7.0.180D_(24478)-1.bin
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180D_(24478)_to_1.7.0.180CH_(24514).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180CH_(24514)_to_1.7.1.1001h_(24659).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180CH_(24514)_to_1.7.1.1001h_(24659)-1.bin
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.1.1001h_(24659)_to_1.7.2.1010_(25284).exe

^^ ta sequence tech rozdilovej patchu jde takhle a ja mam v soucasne dobe (pac jsem neinstaloval):

## base installer
setup_kingdom_come_deliverance_1.6_(21752).exe

## + patch
patch_kingdom_come_deliverance_1.6_(21752)_to_1.6_HD_(21801).exe
To už je spíš nějaká paranoia než IT profesionalita, ne? IT lidí znám celkem dost, ale podobnou úchylku nemá nikdo z nich.
@ntz (19.12.2018 17:48): tak proč si ty patche nestáhneš a nezkusíš to? btw, doporučuju stáhnout GOG galaxy, bude se ti to pak aktualizovat automaticky. CDP sice slibovali, že jej nemusíš používat, ale bez něj je to poněkud otrava, stahuje to pomaleji a v těch verzích aby se prase vyznalo. podobný problém jsem řešil s W3, který byl taky rozházený do dvaceti partů. je to šikana, ale když už to máš na GOG, asi nic jiného nezbývá
@Garret (19.12.2018 16:49): viz tenhle screenshot

kdyz jsem si hru koupil a stahl, tak byly ty verze co jsou v cernem okenku, tedka je vse ta verze (to je tech 40 GB a installer splitlej na 13 casti) v tom save-file dialogu z firefoxu (setup_kingdom_come_deliverance_1.7.2.1010_(25284).exe) .. + muzu z GOGU stahnout jeste fajly co se jmenujou takhle:

patch_kingdom_come_deliverance_1.6.2.33_(22452)_to_1.7.0.180D_(24478).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.6.2.33_(22452)_to_1.7.0.180D_(24478)-1.bin
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180D_(24478)_to_1.7.0.180CH_(24514).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180CH_(24514)_to_1.7.1.1001h_(24659).exe
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.0.180CH_(24514)_to_1.7.1.1001h_(24659)-1.bin
patch_kingdom_come_deliverance_1.7.1.1001h_(24659)_to_1.7.2.1010_(25284).exe

chci proste zuapdovat hru co mam nainstalovanou abych dosahl verze 1.7.2.1010_(25284)
Aha, a v tý kategorii kde je ETS2 je i Factorio a Space Engineers, další dvě český hry...škoda že jsou takhle narvaný v jedný.
cau .... mam drobnej technickej problem:

mam nainstalovanou tu verzi v cernym okne ... gog mi nabizi tu verzi v tom ff download okne (to je ke dnesku soucasna) ... to co jsem oznacil s "??" asi nebude nejakej rozdilovej patch, ze ?

strasne me prudi predstava stahovat 40GB z netu, abych to updatoval ... tu hru jsem kupoval v cervnu kdyz byla aktualni ta verze co mam ja (1.6_(21752)) .. mam dve otazky

1) je to co jsem oznacil "??" nejakej rozdilovej patch k ty verzi kdyz jsem to kupoval ?
2) nemam (asi) nainstalovanej ten HD textures pack ... ma to nejakej zasadni dopad na performance (mam nvidia gtx 1050m s 4GB a hraju to celkem v pohode na high s 1600x900)

diky

ps. kua co s tim je ... ma to najednou tech fajlu 1..13 a predtim to melo jen 1..10 o.O
@valcik (11.12.2018 15:12): Však já neargumentuju pro to, aby KCD na steamu nevydávali. Samozřejmě ať jí vydávají všude včetně GOGu, to je super. Ale přijde mi, že když už bych vyvíjel hru a měl vlastní web a možnost prodeje na vlastním webu s 95% revenue share, tak bych jí tam prodával taky. Samozřejmě bych nečekal, že tam prodám nejvíc kopií, ale třeba lidé co by mě sledovali na twitteru/FB a věděli by o tom, by si to tam mohli koupit aby mě víc podpořili. Stejně tak když si člověk koupí Witchera na GOGu, tak dává CDP cca 98% svých peněz (2% spolkne paypal/visa), zatímco na Steamu dostane CDP jen 70%.

A když by si někdo koupil tu hru na mém webu s 95% revenue share a dostal steam klíč, tak se do těch statistik dostane taky.
@Paul (11.12.2018 10:26): Tipujem, že tam rozhoduje percentuálne pokrytie trhu. Steam má oproti Humble o niekoľko rádov vyšší podiel užívateľov a každá predaná kópia tam predstavuje okrem zisku aj reklamu v podobe verejných štatistík, ktoré hru ďalej zviditeľňujú.
@Gordon (11.12.2018 14:40): Jé děkuji za zopakování toho co tu píšeme :) Samozřejmě je to možné, ale bylo by to zvláštní - pokud vím, Warhorse mají digitální PC distribuci pod svým palcem, vůbec se tam s deep silverem nedělí - ten má na starost jen retail. Tak mi přijde zvláštní, že když to mají na steamu, gogu, humble atd, tak by nemohli mít prodej i na vlastním webu.
@M.a.t.t. (11.12.2018 14:19): ne, takhle to gordon nemyslel, viz jeho další post. A přesně proto co píšeš, jsem se ptal in the first place. Zajímalo mě, proč to tam Warhorse takhle nenabízí, jestli je to kvůli nějakým legal issues či dohodám, nebo je to třeba nenapadlo (staly se horší věci).

@Gordon (11.12.2018 14:21): To se právě pleteš. Přečti si ten link na steamworks.

we ask that partners use the service judiciously. - catch!

Ne, to není catch. Je to jen aby zamezili vyloženě podvodnému jednání. Pro Warhorse tohle žádný problém neznamená.
@Gordon (11.12.2018 14:06): To je hezké, ale já vím, že to takhle funguje :)
Tady to máš i detailně popsané

Steam keys are meant to be a convenient tool for game developers to sell their game on other stores and at retail. Steam keys are free and can be activated by customers on Steam to grant a license to a product.

Valve provides the same free bandwidth and services to customers activating a Steam key that it provides to customers buying a license on Steam. We ask you to treat Steam customers no worse than customers buying Steam keys outside of Steam. While there is no fee to generate keys on Steam, we ask that partners use the service judiciously.
@Gordon (11.12.2018 13:28): to právě nemuseli, prodávali by přes ten widget normálně steam klíč co aktivuješ ve steamu...developer si je může generovat zadarmo aniž by si Valve bralo podíl.
Dotaz, proč vlastně na ofic. stránkách kingdomcomerpg.com a warhorsestudios.cz Warhorse neprodávaj KCD napřímo např. přes humble widget? Tzn když tam kliknu na "get the game", tak to po mě chce vybrat platformu a pak mě to odkáže na steam/gog/gmg atd - všechno shopy, kde developerovi jde kolem 70%.
Zatímco kdyby tam byl i ten humble widget a hra šla koupit přes něj, tak jde warhorse 95%.
Já jsem opravdu čekal zabugovanýho křížence TES a prvního zaklínače a ono je to na úplně jiný úrovni. Nějak mi to nadšení neupadá (60h). Zatímco u jiných her si říkám co bych vše udělal jinak tak tady kromě toho dabingu a možná nějaký minihry na omračování jsem překvapenej co všecho dobře vymysleli.
Už si dávám lapky, v turnaji je to ale nějak těžší. Když udělám tu kombinaci tak je to tak 50:50 že ji uspěšně udělám anebo krutě pohořím...:)
Tak ten střelecký turnaj v Ratajích jsem taky projel. Mělo mě varovat, že po jednom zajícovi jsem sbíral x šípů okolo:D
@Red (02.12.2018 11:56): trénování alchymie je lepší si kupovat, než se to snažit vylepšit aktivně. je s tím strašnýho sraní a nakonec budeš mít stejně hromady nevyužitelných peněz.
Tak jsem dvě hodiny lovil, potom jsem všechno uvařil a u apatykáře vyměnil vařený maso za 6500k za alchymistické recepty. Nevím co s tím bude dělat, snad má jako apatykář nějaký středověký mrazivý box:D...potom jsem nějakou dobu sbíral kytky a teď zase pořád dělám tak hodinu lektvary. :D

Jak jde nejlépe trénovat plížení? Stačí když se plížím jen tak, nebo musím za někým, nebo dokonce musím za nepřítelem?

Jak si zvýšit reputaci třeba u vojáků?
Proč nejde mluvit z Ptáčkem na konci hry
Hru jsem dohrál ale nedokončil jsem epilog
Půjde s nim mluvit když si zakoupím dlc Děkuji za odpověď
Mně nějak nejde ostření zbraně. Vždycky si ji akorát rozbiju. Umí to někdo a poradí? :)

A okrádání mě právě baví, jen je opravdu jednodušší postavu omráčit a obrat.
@Red (01.12.2018 18:24): Okrádání je dost nahovno, to jsem použil snad jen jednou kvůli questu.

Na lektvary musíš najít alchymistickou laboratoř, jedna je třeba u kláštera.
@musa (01.12.2018 17:20): No a kde mám vařit a co? :)

Jinak jsem narazil v tý bitvě. Maj se zlikvidovat lučišníci ale nějak každej na ně peče a já to nedám. Na to bzch musel mít plnou plátovou zbroj nebo něco takovýho.

BTW chápu správně že je snažší člověka omráčit a obrat než ho jen okrást? :D