24h, 6 zabitých nepřátel, 2 dny v opilosti:D Slavně jsem začal číst, ale je to finančně náročný koníček. Chtěl bych lovit, ale jak jsem od jednoho y Kumánu ukořistil luk tak jsem se zbavil toho starého abych zjistil že ten nový ani pořádně nenatáhnu a musím trénovat obratnost. Zatím neukládám sejvovicí ani nechodím rychlomapou. Žádný bug, pokud nepočítám zaseklýho zajíce o pařez či prolínající se oblečení.

Jak si zvýšit alchymii?
Nice

Meanwhile, Koch Media’s Deep Silver has had recent success with Kingdom Come: Deliverance and of course there’s Metro Exodus coming early next year.

Speaking on Kingdom Come: Deliverance, which was launched earlier this year, Kundratitiz is happy to tell us that “it exceeded [their] expectations,” though it wasn’t without its issues, being a huge and ambitious title for Warhorse Studios, its Czech-based developer.

“Critically speaking, we could have launched it in a better state than we did, but the community was briefed about the situation. We just said to the community, very honestly and clearly: ‘Guys, this is an amazing product, bear with us’, and they were very kind to us, which doesn’t happen always.”

https://www.mcvuk.com/business/25-years- ... ion-for-the-industry
@Walome (30.11.2018 05:33): No chybí mi tam logika. Ten Jindra putuje kilometry na hrad s Ptáčkem na ramenou, potom tam čumí ztrápeně na postel a potom tam málem chlastá. Místo toho aby dostal možnost si dát sebe a věci do pořádku.
@Red (30.11.2018 02:10): no a? :) Proste se stala nepredvidatelna situace. Jinak mne se stalo to samy a prislo mi to prave super, ze ta hra na me neceka a nepise mi obrim pismem OPOUSTIS LOKACI, VYBER SI TRUHLU!
Tak jeden minus, a to není žádný bug ale gamedesign. Při lovení zajíců s Ptáčkem jsem si vzal většinu vybavení do lovecký bedny (bo je zaječina pěkně těžká). Po zajících další lov. Po cutscéně zmizí Ptáček, zachráním ho, získám haldu pro mě v dané chvíli velmi cenných předmětů, další cutscéna zabírající pravděpodobně hodiny času kdy by si Jindra mohl dáchnout, opravit, prodat, dojet si pro věci atd. Objevím se ale na hradě s původním vybavením v té truhle kilometry vzdálené. S novým vybavením zcela rozbitým...přetížený a zbědovaný, A hned mě ženou na koně někam na další misi. Sice jde přes atmosféru stresu ve městě nakoupit a opravit, ale řekne mi to že jsem misi dostavit se failnul a mám jet teda na místo s tím že mě zpucují. To mohlo někoho trknout, že s tím hráč může mít problém.
Tak zatím (7h) je to na stovku, to se mi naposledy stalo u Psychonauts že jsem byl tak nadšen.
Osobně mne mrzí, že KC.D není ani nominované na RPG roku. Když jsem viděl co se tam dostalo, jako pardon, ale KC.D přináší i pár nových věcí a celý je to zajímavý i jako koncept a v tom to posouvá dále hranice her obecně. Ty hry co tam jsou nominované jsou řemeslné standardy, ale v ničem moc nevybočují.
@Paul (16.11.2018 17:48): To mi připomíná že Subnauticu si už dlouho chci zahrát.

Každopádně letos prostě jinak ani nebylo moc z čeho vybírat, PoE2 je o dost lepší hra než KCD, ale ani tomu bych nějaké velké ceny nedával. A parádní PREY: Mooncrash je jen datadisk.
Kingdom Come skončilo na golden joystick v kategorii PC hra roku na druhém místě za subnauticou - o 17 (slovy sedmnáct) hlasů :)
Děkuji Ebbovi za darované plusko. Dnešní nehostinný, mlžný den je rozjasněn. Opravdu jsem to nečekal. :)
@M.a.t.t. (14.11.2018 13:34): subjektivně jasně. Ale obecněji dle všeobecných hodnocení ostatních tam KCD klidně někde mohlo být...a to byl můj point. Jinak jasně, už aby to dodělali a mohl jsem to profrčet a zjistit, že je to vlastně sračka co si zaslouží 2/10...nebo parádní RPG co si zaslouží goty :p
@Paul (14.11.2018 13:28): Samozrejme, že všetko je subjektívne. :) Ale kým si to sám nezahráš a nedohráš, len ťažko môžeš subjektívne posúdiť, či jeho vynechanie zaslúžené, alebo nie.
@Paul (14.11.2018 13:12): Môže ti prísť subjektívne ako zaujímavejšia hra, ale zaujímavejšia nerovná sa automaticky lepšia. Ja som to dohral celé a popravde skutočne netuším, do ktorých kategórií by som ho napasoval, ak by som som sa na neho pozrel z objektívneho pohľadu. Možno najlepší indie debut :D, no inak nemám pocit, že vyložene vyniká v jednotlivých aspektoch. Ja z tých hier nerobím nejaké zázraky, ale to nie je ani Kingdom Come.
@M.a.t.t. (14.11.2018 12:19): zase bych z těch her nedělal nějaký zázraky - když kouknu na MC, KCD má 76/80, Ni No Kuni 2 83/76, Octopath 83/88...jo, maj o pár procent víc., ale že by to byl nějak zásadní rozdíl? Rozhodně bych netvrdil že se tam KCD nedalo reálně očekávat. Mě to mrzí, protože mi přijde KCD mnohem zajímavější ve všech směrech, i přes ty bugy co to mělo.
@Paul (14.11.2018 10:32): Imho, ten RPG výber je podľa všetkého skutočne výber toho najlepšieho čo tento rok vzniklo, lebo toľko kvalitných nejaponských RPG sa počas neho skutočne neurodilo. Kingdom Come sa tam reálne ani nedal očakávať a nemá cenu riešiť, či je to kvôli nejakej diskriminácii, či nadržovaniu ázijskej tvorbe... to je skrátka nezmysel, ide o hry, ktoré vo svete zbierali najväčšie ovácie.
@Tarhiel (14.11.2018 10:07): Geoff se tím dost "proslavil" :)
Ale Game Awards je jinak docela dobrá akce, ikdyž je to místy čistá reklama a ubercringe. Škoda, že jediný nejaponský rpg je tam deadfire.
@Walome (14.11.2018 09:08): No vim, že je to hlavní linka, captain Obvious. Jde u tuto část konkrétně - vyšetřování Neuhofu. Točím se v ní už nevim kolik dní. Když člověk hraje 2-4hod.týdně, je to na facku.
KCD nedostalo jedinou nominaci na Doritopope Awards, pročpak to tak asi bude.
Ta Neuhofská linie je fakt nekonečná. Našel jsem Smraďocha a bum, princess is in another castle... achjo:-/.

A scénáristicky si umím představit objevnější. Každý nalezený doslova čeká na můj příchod a takhle už 3x po sobě. Chtělo by to trochu víc invence.
@Garret (07.11.2018 15:45): Nepsal. Chápu. Jen drobný hint Ptáček má v bedně kde se máš svléct klíč, který ti otevře všechny dveře až k vínu a dokonce tě vykecá i od strážnýho, takže si to můžeš udělat super přímočarý.
@Bodkin (07.11.2018 14:34): snad si ho nepsal ty :-) né že by mě přímo nebavil dějově, byl vtipný a dodíval jsem se na něj na youtube, ale byl blbě provedený po stránce hratelnosti. stealthovat ve městě s tak mizerným frameratem, navíc jsem vůbec neuměl nic páčit a ještě k tomu venku svítilo slunko, takže jsem viděl úplný hovno. prostě jak mě Ptáček poslal do města, šel jsem spát.
@Garret (06.11.2018 13:40): Milostné dobrodružství je aktivní na konci ptáčkovi linie, pokud s ním normálně hraješ. Pokuds s ním quest failnul (třeba lázně), tak je aktivní rovnou. A pokud jsi ho celou hru ignoroval až do konce, tak už ty staré questy s ním nejdou hrát, ale Milostné dobrodružství ano.
@Bodkin (06.11.2018 13:08): Díky. Musel jsem si to nají na YT, ten quest mi při prvním dohrání úplně ušel. Nicméně mám další dotaz, v aktuální herní linii už mám ten quest s Ptáčkem v lázních za sebou a přijde mi, že quest Raubritter by měl logicky navazovat. To se ale neděje, naposledy jsem s Ptáčkem mluvil o turnaji, který jsem poté vyhrál. Od té doby s ním ale nemohu mluvit. Nebo se ten quest spustí až po dohrání nějaké částí hlavního děje?