Kingdom Come: Deliverance – A Woman's Lot

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl

28.05.2019 PC
11.06.2019 PS4XOne
Warhorse Studios
Kingdom Come: Deliverance - A Woman's Lot je v pořadí čtvrté a poslední rozšíření pro hru Kingdom Come: Deliverance. Ústřední postavou ovšem tentokrát není Jindřich, hlavní představitel základní hry. Tvůrci totiž tímto rozšířením plní sliby z Kickstarterové kampaně a na scénu uvádějí ženskou hrdinku a psího společníka.

Příběh rozšíření se odehrává ve Skalici. Hráč se ujímá postavy dívky Terezy, jedné z vedlejších postav z původní hry. V její kůži hráč může prožít samostatnou úkolovou linii, ve které zjistí, co předcházelo událostem ze začátku základní hry. Ty pak může pozorovat z jiné perspektivy. Dále do hry přibyla nová vedlejší linka, v níž musí Jindřich pomoci Johance s jejími vizemi a zjistit, co za nimi vězí.

Rozšíření taktéž přidává nového psího parťáka Vořecha, který Jindru věrně doprovází na cestách, může mu pomoci v boji, či dokáže vycítit nebezpečí a tím umožnit Jindrovi, aby se vyhl banditům. K Vořechovi se též nerozlučně váže nová vlastnost psovod, jejíž úroveň rozhoduje, jako moc Jindru Vořech poslouchá.

Njn, to je tak, když má někdo celoživotně problém se zapamatováním jmen a ještě napíše hodnocení na mobilu, kde to nejde udělat v klidu a s…

Je to iba DLC, takže adminom to bude stačiť:
Nebola to síce púť až do Kompostely, ale iba do Užic, no vykonal som ju naboso, pešo. Po ceste som pomohol žobráčke, vyhol sa zabitiu a vraždám, zlepšil vzťah so psom, zlepšil plat chudobe a na záver sa pomodlil za mier v kraji. Som hriešnik, ale budujem Boží štát na základe sv. Augustína.
Netřeba dlouhého zamyšlení, poslední DLC ke Kindom Come je také zaručeně nejlepší že všech, a také u tohoto jediného jsem neměl pocit, že jsem vyhodil dvě kila za prachobyčejný quest navíc. Tento datadisk přináší několik zásadních novinek, z nich nejcitelnější je pes, který se neobjeví jen v rozšíření, ale doplní základní hru téměř od začátku (nicméně hráč není nucen si jej vzít k sobě, lze hrát jako doposud). I když u základního příběhu je znát, že je tam ten pes napasován dodatečně. Umí pomoct téměř ve všech situacích, kde se hráč nachází, nicméně okolí s ním neumí moc interagovat. Většinou jen běhá okolo vás a pije z kaluží. Nicméně druhá zásadní novinka je už zajímavější - a to hra za postavu Terezy, která vás nejen na chvíli převtělí do hrdinky, ale projdete si důkladně Stříbrnou Skalici ještě v době plného provozu před zpustošením a v době útoku. Hrdinka má také psa, a je zde mnohem více nápomocen a potřebný než v případě Jindřicha. Navíc u základní hry dostanete pokračování a (skoro) uzavření vztahu mezi Jindřichem a Terezou.

A aby toho nebylo málo, ještě tu (ale zase zpět v těle hrdiny) máte rozsáhlý quest další kamarádky Jindřicha, která pro změnu má náboženská vidění, které ji nakonec přivedou do problémů.

Oba questy jsou velice solidní, přinášejí spoustu novinek a jiný pohled na hru.

Sečteno a podtrženo, lze jen litovat, že podobně originální a zábavné nejsou všechny DLC dostupné je hře. Za mne tento jediný datadisk opravdu stál za sólo koupi a nelituji jediné koruny do něj vložené, protože jsem se opravdu bavil.

Pro: Nové pěkné guesty, hra za novou hrdinku, nový pohled na příběh, pes

Proti: Do příběhu Jindřicha je přeci jen pes napasován trochu uměle