Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Kingdom Come: Deliverance – A Woman's Lot

Kingdom Come: Deliverance – Ženský úděl

86
25 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
rozšíření
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
28.05.2019 PC
11.06.2019 PS4XOne
Vývojáři:
Warhorse Studios
Oficiální stránky:
https://www.kingdomcomerpg.com/
Kingdom Come: Deliverance - A Woman's Lot je v pořadí čtvrté a poslední rozšíření pro hru Kingdom Come: Deliverance. Ústřední postavou ovšem tentokrát není Jindřich, hlavní představitel základní hry. Tvůrci totiž tímto rozšířením plní sliby z Kickstarterové kampaně a na scénu uvádějí ženskou hrdinku a psího společníka.

Příběh rozšíření se odehrává ve Skalici. Hráč se ujímá postavy dívky Terezy, jedné z vedlejších postav z původní hry. V její kůži hráč může prožít samostatnou úkolovou linii, ve které zjistí, co předcházelo událostem ze začátku základní hry. Ty pak může pozorovat z jiné perspektivy. Dále do hry přibyla nová vedlejší linka, v níž musí Jindřich pomoci Johance s jejími vizemi a zjistit, co za nimi vězí.

Rozšíření taktéž přidává nového psího parťáka Vořecha, který Jindru věrně doprovází na cestách, může mu pomoci v boji, či dokáže vycítit nebezpečí a tím umožnit Jindrovi, aby se vyhl banditům. K Vořechovi se též nerozlučně váže nová vlastnost psovod, jejíž úroveň rozhoduje, jako moc Jindru Vořech poslouchá.


Poslední diskuzní příspěvek

Njn, to je tak, když má někdo celoživotně problém se zapamatováním jmen a ještě napíše hodnocení na mobilu, kde to nejde udělat v klidu a s…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
Je to iba DLC, takže adminom to bude stačiť:
Nebola to síce púť až do Kompostely, ale iba do Užic, no vykonal som ju naboso, pešo. Po ceste som pomohol žobráčke, vyhol sa zabitiu a vraždám, zlepšil vzťah so psom, zlepšil plat chudobe a na záver sa pomodlil za mier v kraji. Som hriešnik, ale budujem Boží štát na základe sv. Augustína.
+17 +18 −1
  • PC 80
Netřeba dlouhého zamyšlení, poslední DLC ke Kindom Come je také zaručeně nejlepší že všech, a také u tohoto jediného jsem neměl pocit, že jsem vyhodil dvě kila za prachobyčejný quest navíc. Tento datadisk přináší několik zásadních novinek, z nich nejcitelnější je pes, který se neobjeví jen v rozšíření, ale doplní základní hru téměř od začátku (nicméně hráč není nucen si jej vzít k sobě, lze hrát jako doposud). I když u základního příběhu je znát, že je tam ten pes napasován dodatečně. Umí pomoct téměř ve všech situacích, kde se hráč nachází, nicméně okolí s ním neumí moc interagovat. Většinou jen běhá okolo vás a pije z kaluží. Nicméně druhá zásadní novinka je už zajímavější - a to hra za postavu Terezy, která vás nejen na chvíli převtělí do hrdinky, ale projdete si důkladně Stříbrnou Skalici ještě v době plného provozu před zpustošením a v době útoku. Hrdinka má také psa, a je zde mnohem více nápomocen a potřebný než v případě Jindřicha. Navíc u základní hry dostanete pokračování a (skoro) uzavření vztahu mezi Jindřichem a Terezou.

A aby toho nebylo málo, ještě tu (ale zase zpět v těle hrdiny) máte rozsáhlý quest další kamarádky Jindřicha, která pro změnu má náboženská vidění, které ji nakonec přivedou do problémů.

Oba questy jsou velice solidní, přinášejí spoustu novinek a jiný pohled na hru.

Sečteno a podtrženo, lze jen litovat, že podobně originální a zábavné nejsou všechny DLC dostupné je hře. Za mne tento jediný datadisk opravdu stál za sólo koupi a nelituji jediné koruny do něj vložené, protože jsem se opravdu bavil.

Pro: Nové pěkné guesty, hra za novou hrdinku, nový pohled na příběh, pes

Proti: Do příběhu Jindřicha je přeci jen pes napasován trochu uměle

+15 +16 −1