@Jumas (14.11.2022 15:15): Překlad hotovej od března?! :-D V tom případě mi o tom zapomněli říct! :-D Já překládám druhej díl, rep. překlad byl dokončenej v srpnu a teď dělám korekci (znovu, protože se vyskytly nějaký technický potíže) a tlačej na mě, aby se to stihlo všechno do Vánoc, což asi nebude, ale budu se snažit. :-)
@Malignus (11.04.2022 21:53): Díky tvé otázce u herní výzvy jsem si vzpomněl, že pracuješ na češtině pro dvojku, tak jsem se chtěl zeptat, jak na tom jsi? Předpokládám, že to děláš pro prekladyher.eu, kde je to pořád ve stádiu "Připravuje se", přitom překlad by měl být již od března hotový a jde jen o korekci a testování.
Já se musím Jacka zastat, možná je to tím že jsem hrál hodně her od Deck 13, kteri jsou známí tím že jejich technická stránka je vždy brutálně zesraná a animace jsou často taky mimo (takže jsem otupěl). Jenže i tak mi Jack přijde vtipnou a příjemnou adventurou, která vám dá nostalgický výlet do dobrodružných příběhů 80s a adventur ve stylu Indiana Jones: Fate of Atlantis.

Ano má to hodně problémů, ale v nitru je to poctivá adventura s kopou sympatických postav a zábavných scén. Takže zkuste si to sami, ja tomu zase dal velký hodnocení. Hlavně to nehrajte s čestinou pls!!!
@Pluto (11.04.2022 13:42): Úplný propadák to není, to je fakt. Samozřejmě využívám celou hodnotící stupnici, takže je pro mě průměr 50 a ne 70. Je to tedy nadprůměr, ale je kupa lepších adventur, které bych doporučil spíše, než Jacka, který prostě má těch chyb až moc. Nemá moc smysl ztrácet čas s něčím, co není tak dobré, i když zase ne úplně špatné, když existuje spousta lepších alternativ.

A navíc je to horší šedesátka. Určitě se ti taky někdy stalo, že jsi hodnotil dvě hry stejně, ale jedna z nich je tě prostě bavila víc. Procenty ten rozdíl však vyjádřit nejde, protože na 55 bych nešel, ale pocitově mě třeba hry jako Among the Sleep, Contract J.A.C.K., Harry Potter: Quidditch World Cup nebo třeba To the Moon, ať neutíkám od adventur, bavily více, ale dal jsem jim stejně. To neznamená, že bych je doporučil, i když možná Among the Sleep ano, protože je to zajímavý zážitek, hrát za batole.

V podstatě jsem chtěl ale jen napsat, že když se Jack Malignusovi nepodaří spustit, zas o tolik nepříjde. Ale samozřejmě jeho by třeba bavil více.
@Jumas (11.04.2022 12:29): Je mi to jasný. Osobně si myslím, že to bude nějaký problém kompatibility s Windows nebo ovladačema grafiky. Druhý díl mi funguje bez problému, jen bylo třeba změnit DPI.
@Malignus (10.04.2022 22:47): No tak to netuším, kompatibilitu jsi zkoušel, tak už ti za sebe víc neporadím. Možná jen to, že Jack Keane za ten čas, který strávíš odstraňováním potíží se spuštěním, podle mě nestojí :)
@Malignus (10.04.2022 16:12): Mě to na desítkách fungovalo, takže by mělo i na sedmičkách. Jeden soubor mi ale Defender blokoval (myslím, že nějaký dll), tak jsem mu musel dát výjimku, aby mi to šlo spustit. Občas mi během hry vyskočila chybová hláška, kterou jsem jen odkliknul a hrál dál. Hodně mi hra taky padala, ale spustit a hrát šla, akorát jsem často ukládal.

EDIT: Ten soubor byl hc.dll, tak se podívej, jestli ho máš ve složce, kde je exe soubour, a pokud ne, zkopíruj si ho z DVD. Nevím, jak je to se Steam verzí.
Funguje tahle hra na Win 7 SP1? Mně se totiž po spuštění jen zobrazí hláška "Program přestal pracovat a bude ukončen." Zkoušle jsem spustit jako správce, v režimu kompatibility s Win XP / Vista, nastavit rozlišení v .ini, ale nic nepomohlo. Narazil někdo na podobný potíže?
Dohráno, mno bijí se ve mně pocity, že to špatné nebylo, ale občas docela utahané, občas nudné rozhovory, jindy vtipné s dobrou narážkou. Pohyby jsou asi to nejhorší, jako kdyby chodil Hurvajs a občasný pixelhunting, to pro mne nej byla složitost hádanek (ne že bych neměl rád složitější, ale zde se tak nějak hodili do konceptu), myšlenka příběhu, i když více méně klasický a hlavně nejsou zde hluché obrazovky, protože se kapitoly rozprostírají na 3-4/5, což jsem vlastně už psal.
Konečně se to rozjíždí i po příběhové stránce (od 6 kapitoly), ale jinak hodně dovolenkové tempo co se puzzlů týče, což beru za plus a také, že jednotlivé kapitoly se rozprostírají na cca 4-5 obrazovkách, což je též fajn, není nutné sáhodlouze cestovat a přemýšlet, kde jsem na co zapomněl.
Vypadá to na veselou hru, ale jak již je zmíněno ten překlad je fakt šílený, ještě že to hlavní rozumím :-)
Sice reaguju na více než rok starej příspěvěk, ale kritiku si neodpustím.

Co se týče překladu: HUMUS. Je to původní text projetej přes nějakej translátor. Ani texty v hlavním menu nedávají smysl, natož celé věty v dialozích přímo ve hře. Vydávat tohle za "profesionální" českou verzi je podvod a zlodějina. FUJ! (Ještě, že jsou ve Score natolik rozumní a na disk hodili i EN instalačku)
Hral to nekdo v cestine? Slysel sem, ze je tam cestina naprosto doprasena a prakticky se to diky ni neda hrat :)