První mise pohoda. druhá mise mi taky bylo hned jasné, co udělat, ale nějak jsem nebyl schopný položit bombu, respektive jsem jí jen tak pohodil na auto, nevěděl jsem, že musím vyloženě otevřít auto a dát dovnitř :)., třetí mise zase na pohodu, akorát jsem netrpělivě začal, než přišel třetí účastník... hrozně se mi líbí ten koncept, jak si člověk musí osahat mapu a vlastně to lze dohrát až na více pokusů, když už člověk ví, co a jak, ale to ovládání je hrozný peklo, jen schovat mrtvolu je pain, to už je jednodušší to celé vystřílet :D
@Paul (06.01.2023 15:18): já si to už přenastavil, ale i tak je to dost toporné, jen přehazování zbraní, ani nevím, jestli se dá skrčit a tak… bude to asi trochu utrpení :D
@S4TW (06.01.2023 14:00): Ovládání si přenastav dle potřeb, dá se na to zvyknout. Ale jsem na tebe zvědavej v jungli a pak hlavně misi Plutonium Runs Loose v Rotterdamu, ani si nejsem jistej jestli jsem jí dohrál legit, nebo podle návodu..
To ovládání je teda slušně cringe :D, úplně jsem si vybavil, proč jsem nikdy neprošel přes druhou misi... no, letos to zkusím konečně hecnout, ale první dojem není úplně nejlepší...
Asi jsem jediný, kdo považuje tento díl celé série z hlediska atmosféry za nejlepší? :P
@Témos (komentář): "Podle mě tyto přestřelky trochu oživují hratelnost a vůbec by mě nevadilo kdyby se v rozumné míře objevovaly v dalších a dalších hitmanech. "

Přesně tak :)
@Walome (14.02.2016 10:39): Ano, přišlo by se na to že to odpálila bomba. Je to stále jen hra. Ale možná novej Hitman bude mít ještě víc možností. V Blood Money jsou ale i nehody kdy žádná bomba nutná není. Např. někoho nenápadně shodit ze schodů...nebo někomu hodit činku na krk..
Střílení v hitmanovi provozuju jen jako relief když můj plán selže..a pak dám reload a jdu znova.
@Paul (14.02.2016 10:08): právěže ty "nehody" jsou největší nesmysl, protože by se velice snadno přišlo na to, že lustr odpálila bomba :D fajn je třeba výměna pistolí v divadelní hře, to jo. A je něco jiného střílet ve fps a v Hitmanovi - Hitman je těžkej, proto mě baví, když se mi podaří to tam povraždit. Zezačátku nenápadně, pak už na mě většinou přijdou a jdou po mně. Hlavně v jedničce je nejlepší gore a střílet do tlusťocha ve sprše je v jedničce mnohem zábavnější než v Contracts :)

@MarezCZE (14.02.2016 10:04): přesně, mise v hotelu a mise alá Kmotr s policejním důstojníkem, ty jsou moje nejoblíbenější. Obě v Contracts a obě dobré i tam.
@Walome (14.02.2016 09:55): mě teda na hitmanovi nejvíc baví příprava a následná bezchybná exekuce dokonalý asasinace, pokud možno vypadající jako nehoda. O tom tahle série (a bohužel žádná jiná) je. Nějaký "Všechny vykropit je nejlepší cesta, je to nejzábavnější a nejakčnější." mi přijde bizarní...stříleček je na trhu spousta a lepších.

@MarezCZE (14.02.2016 10:04): Traditions of the Trade je luxusní mise, z jedničky nejlepší. Ve trojce je remakovaná a taky super. Ale Blood Money je podobných gemů plné.
V jedničce jsem si strašně užil misi v hotelu. Jedna z nej. misí vubec co se Hitmanů týče. Ten šrumec jak tahám mrtvolu z pokoje pře horlivou uklizečkou:D
@Paul (13.02.2016 22:08): Nope, jednička mě v tomhle hrozně bavila, ty další díly mi přišly moc svazující a omezující. Ačkoli volnost tam je, pořád se snažím hry dohrávat co nejlíp to jde a tady jsem cítil děsnou schizofrenii, kdy jsem si chtěl hru užít a zároveň ji "nejlíp" dohrát :) takže Hitman je přesně ta hra, kde jsem každou misi hrál několikrát, ale hlavně mě bavila když jsem mohl nenápadně kuchat jednoho šmejda za druhým :)
@Sasakr (13.02.2016 00:20): V jedničce jsou totiž místa, kde prostě nemáš co dělat a musíš se spoléhat na stealth, nebo to prostě celé vykropit. Přestrojení ti nepomůže.
Bohužel, je to už stará hra a jednoduše nemá tak propracované možnosti, jako další díly. Pro mě osobně ta pravá série Hitman začíná až dvojkou. Neříká se mi to lehko, protože Hitman je jedna z mých srdcovek, ale dneska už ani pořádně nevím, co se v jedničce vlastně dělo.
@Hrdlodus (13.02.2016 17:54): Jasně že můžeš, ale už to není ono, když to děláš "špatně". To je to samý jako třetí Splinter Cell. Zabíjet můžeš, ale na konci mise se dozvíš, že seš lama.

A zrovna u BM je potřeba bejt co nejlepší asasín, abys měl víc peněz. (nebo to byly contracts? Teď nevím).
@Walome (13.02.2016 09:53): Vykropit všechny v dalších dílech můžeš. A jsou přidávány možnosti, jak to udělat, tak je to ještě zábavnější. Blood Money v tom exceluje.
A v čem jsi pocítil penalizaci? Že dostaneš menší skóre?
Hitman je najat, aby udělal svou práci tiše. Agentura pak po něm musí uklízet. Neřekl bych, že je penalizace neoprávněná. A přitom je ta penalizace zakomponována tak ,že hráče neomezuje v tom, aby šel krvavou cestou.
Nebo krátce: Proč zábava mizí?
Všechny vykropit je nejlepší cesta, je to nejzábavnější a nejakčnější. Bohužel další díly tě už za to penalizujou a veškerá zábava z Hitmana mizí.
@Sasakr (13.02.2016 00:20): Jednička je IMHO nejvíce nelogicky naskriptovaná právě ve stylu "najednou po mně všichni pálí".

Další díly mají určitý počet manuálních savů v závislosti na zvolené obtížnosti.

Nejvíce jsem si užil čtverku, vrchol sandbox stealth přístupu a vytváření nenápadných ošklivých nehod nic netušícím NPC.
Jsem holt měkej, ale nějak furt nechápu principy tý hry. Všechno dělám čistě, nikdo se mnou nemá problém. Pak najednou vyjedu někam výtahem a všichni po mně pálej. Čtvrtá mise je totálně přes čáru, nakonec jsem se nasral a všechno to vykropil s Godmodem. Kdyby to aspoň šlo ukládat. Jak jsou na tom další díly, je tam aspoň manuální save? Přemýšlím, že tohle asi přeskočím.
tak jsem to nakonec pořešil jinak, zpojil jsem sít a pak taky flashku a jdu na jistotu. nevím, co máte s tím pohybem, když je tam klávesa pro běh...
v Contracts jsem zrovna v těch legendárních misích z Homg Kongu, takže to nabízí docela zajímavý srovnání.

a tohle se ještě určitě hodí někomu, kdo nemá starou mašinu. ted mi došlo, že stejnej problém dělaly i hry Unreal nebo Star Trek Klingon Honor Guard (stejnej engine).
s winXP není problém, na 7mičkách jsem to nezkoušel.
@vodkasesemtexem (09.09.2014 23:34): No třeba, ale záleží co máš za procesor, film ti procesor zrovna dvakrát nevytíží a hra záleží jak která, podívej se ve správci úloh (ctrl+shift+esc) na kolik máš vytíženej procesor. Já bych to zkoušel až s tak 80 % a výš. Pro úplnou jistotu na těch 100 %.
jo takhle, sice mi to nepomohlo, ale myslím, že vím, o čem mluvíš. třeba si k tomu pustím druhou hru nebo filmec?
díky, bohužel v tom příkazovém řádku mi to nefunguje a tomu s tou kompresí zase nerozumím. ještě to zkusím pustit na Duronovi, třeba to pujde normálně, jinak fakt nevím. na čem to hrajete vy?
@vodkasesemtexem (09.09.2014 01:46): vím, že na to existuje fix (někde na gogu nebo se to dá vygooglit). Možná to zároven přidalo do hry widescreen support (ve skutečnosti stačí najít spravný ini soubor a prdnout si tam svoje rozlišení).
potřebuju píchnout, jednička se mi hejbe moc rychle a nevím, jak to optimalizovat do normálu - patche, nastavení systému, poradte! měli jste s tím podobnou zkušenost? jinak si nemyslím, že to hraju na nějakým dělu P4...
v přestřelkách není šance, takže mě to docela omezue i tímto směrem. je to zrychlený zhruba 2x. hudba jede ok.
@Wolverine (09.08.2014 23:05): Jo tak dvojka je už dovymyšlená hra, jednička je takovej test našich nervů a schopností. Ale furt mě baví teoreticky nejvíc, protože nedostáváš sankci za zabíjení pěšáků - to mě bavilo nejvíc, potají si klestit cestu k cíli a nechávat za sebou mrtvoly, já jim kašlu na nějakýho sillent assassina :)
@Hrdlodus (13.04.2013 18:17): minigun se dal "předtočit" (bug nebo prostě vlastnost enginu)

@ViRus (13.04.2013 19:07): aaah mě se to nechce vypisovat tedkon :D ale týká se to "problému technického rázu", kritizování prvků hry, která vyšla v určitou dobu (hlavně si dávejme superduper "stealth akci" MGS 100% žééé) atd
SA má jeden velkej neduh - příliš mnoho mezi misí, ve který se musíš dostat z bodu A do bodu B - takový předchůdce Absolution :) Prvních pět misí je parádní (Virusi bacha, abys dostal všechny bonosuvé předměty, musíš splnit právě těchto misí na SA) pak se sem tam nějaká najde (Indie, Hong Kong), ale jinak jsou to vyplňovačky herní doby.
SA má podle mě nejlepší atmosféru (5ku jsem nehrál)
a na ten závěr je nejlepší minigun
@ViRus (10.04.2013 12:13): Jo, jo, typický postup. Akorát já místo stolu použil roh vlevo směrem k výtahu. A také jsem si ho chtěl poslechnout. (Měl zajímavý hlas.)
Ale teď Tě čeká úžasný Silent Assassin. Ten rozdíl mezi prvním a druhým dílem je úžasný! Když tomuto jsi dal 75 %, předpokládám, že u dvojky pod 90 nepůjdeš. Ačkoliv je tam nasírací podezření nepřátel. Kvůli tomu je to vážně hardcore. Ale nenech se vyhypovat, abys kvůli mně byl nakonec zklamaný.
18 hodin a 27 minut, ale je to doma, jeden z dlooohých restů, jak tím, že jsem si to chtěl zahrát, tak i tím, že jsem to měl více jak rok rozehrané. Celkově vzato je to podařený úvod k číslu 47 a to hlavně atmosférou a množstvím způsobů, kterými jde vyřešit situace, hra vás nikdy netahá za ručičku ve všem jste sami, což je na dnešní dobu hodně fajn. Obtížnost bych přičetl též ke kladům, co naopak ne je systém ukládání, vzpomínaný dohled, grafika už moc neoslní a některé mise jsou dosti prázdné s malou interakcí, ale jiné jsou fantastické (hard core džungle, hotel aj.).

K závěru to bylo hodně wtf, když jsem ort-meyera neoddělal bo jsem si chtěl poslechnout co říká a on mezi tím přijde s paralyzérem a já skončím v polstrované cele, mno nic zopakoval jsem misi a klony vystřílel systémem schovat se za stůl a po každém zabití sebrat klonu jeho mp5.
@ViRus (09.04.2013 22:43): Některé věci mi splývají napříč sérií. Také neumím dobře anglicky, takže, ač o něčem se již mluvilo či psalo, mnohé věci jsem zjistil zpětně. Mám dojem, že vysvětlení historie 47 je až ve druhém díle. To jsem si neuvědomil, když jsem psal o tom příběhu. Některé drobnosti jsem si domyslel a zbytek vyčetl na Hitman Wiki. Až teď jsem si například uvědomil (tedy domyslel), proč přivedl Ort-Meyer 47 k sobě. Nechápal jsem proč by ho posílal k sobě, když po něm 47 půjde. (Schválně nepíšu zda ho zabije nebo ne, abych nezkazil závěr.) A tak jsem si domyslel to, co jsem napsal.

Nehodnotím žádnou hru. Neumím hodnotit. Když, tak raději napíšu komentář.

Vážně, nechápu, jak někdo mohl napsat: "číslo, jenž".
@ViRus (09.04.2013 18:58): Příběh: V padesátých letech sloužili ve francouzské zahraniční legii Otto Wolfgang Ort-Meyer, Lee Hong, Pablo Ochoa, Franz Fuchs a Arkadij Jegorov (Boris Ivanovich Deruzka). Každý z nich se pak dále profiloval v některém směru a stali se mocnými zločinci.

Profesor Ort-Meyer experimentoval s genetickými úpravami a klonováním. Staří známí z francouzské legie se sešli a dohodli, že vytvoří superzabijáka. Pro něj každý poskytl svou DNA. Profesor Ort-Meyer začal vyvářet klony z těchto DNA. Subjekt č. 47 se konečně podařil k plné spokojenosti. Ovšem bylo potřeba jej otestovat, zda je skutečně tak dobrý, jak se jevil v testech.

Nechal uniknout 47, který se nechal najmout mezinárodní nájemnou agenturou ICA. Ort-Meyer si najal 47, aby zlikvidoval Lee Honga. Zkouška ohněm. Bude lepší originál - zkušený zabiják nebo klon? Postupně tak 47 najal pro likvidaci zbylých členů skupiny. Na jednu stranu se tím osvědčily schopnosti 47, který je tak lepší než ti, podle kterých byl stvořen, na druhou stranu se Ort-Meyer zbavil všech, kteří o 47 věděli něco více a kteří by si jej mohli nárokovat.

Ort-Meyer si zaplatil 47 na poslední zakázku. Zabití doktora Odona Kovacse. Ort-Meyerova spolupracovníka na experimentech s klonováním. Zároveň je to vějička, jak přivést 47 zpět do sanatoria. Nyní se Ort-Meyer potřeboval 47 zbavit a zároveň schovat důkazy - jeho tělo. ICA souhlasila s použitím 47. Diana nic nerozhodovala. Agentura netušila, že na cílové adrese se nachází i zákazník všech velkých akcí. V Rumunsku měl 47 pouze zabít doktora Kovacse. Místo původu probudilo 47 vzpomínky. Teprve nyní si uvědomil, že zde nalezne odpovědi. Ort-Meyer dal 47 do cesty jednotku rychlého nasazení. Když si 47 poradil i s profesionály, čekalo na něj překvapení. Série klonů č. 48. Vylepšené modely, na rozdíl od 47 bez svobodné vůle. 47 měl však hodně zkušeností a dokázal si poradit i s touto, dosud největší hrozbou. Konečně se setkal se svým "otcem".
@Hrdlodus (09.04.2013 17:19): No vidíš, ale myslel jsem si to, díky. Já doufám, že těch pokusů moc nebude....

Co se týče příběhu, pochopil jsem správně, že jej vytvořili jako nejlepší lego, složeninu toho nej z DNA druhých pro společnost. Jako experiment se jako obyčejně vymkl kontrole, ale nějak nechápu, ta co mu zadávala úkoly, i přes nevoli nadřízených, 47 pomáhala a poslala na své stvořitele?
@ViRus (09.04.2013 17:13): Agent Smith, kterého jsi vysvobodil z podzemního vězení Lee Honga. A možná ses s ním setkal ještě v jiné misi, ale tím si nejsem jistý, protože 47 se s ním setkal víckrát, ale nevím, kolikrát ve kterém díle.
V poslední misi, pravděpodobně, zvolíš jistou taktiku, kterou nejspíše zvolila většina hráčů. A pak to na konci, možná zkazíš a začneš od znova, jako, pravděpodobně, většina hráčů.
@Hrdlodus (08.04.2013 14:55): Normálně nevím koho by to mohlo připomínat, vzhledem k tomu, že jsem celého Hitmana rozložil do celého roku nemůžu si vzpomenout 8-)

Konečně poslední level, jsem zvědavý jak dlouho to bude trvat, ale nějak nechápu pro jsem přišel o vestu, když jsem ji měl v tom předposledním...

@Walome (03.02.2013 17:53): A zatím bez cheatu, ale je fakt že občas jsem byl hodně blízko :-D
Ještě takový dotaz, menu hry se mi zobrazuje jako malinkaté okno uprostřed obrazovky a zbytek je okolo černý. Neví někdo co s tím? Hra se pak roztáhne na celou obrazovku jen to menu je tak malé, že bych potřeboval lupu.
Ho ho hoo, začíná mě to pekelně bavit :D První mise se zdála být těžká ale vlastně ani tolik nebyla. Stačilo si najít dobré místo i cestu zpět. Nevím proč jsem v první misi neustále hledal se strunou v postranních uličkách močícího řidiče, když on byl vlastně až v druhé misi. Jo dávno tomu, kdy jsem to naposled viděl kamoše hrát.
@ViRus (08.04.2013 11:51): Půl roku? :) Já se dnes pustil do svého prvního rozehrání a hned v 1. misi vcelku nic snadnýho. Sestřelím cíl, i borce z vrtulníku ale problém je útěk :D Teď už vím že Rambo style nepůjde..
@ViRus (08.04.2013 11:51): Už jen dvě a obě za to stojej, ale myslim, že ta s Plutoniem je nejtěžší z celýho hitmana - fakt gratuluju. A nechápu, že tuhle děsnou misi dali i do Contracts.
Konečně misi Plutonium Runs Loose mám za sebou, ta byla snad ještě horší než ta džungle. Hodiny příprav a pak jedna chybka a byl jsem v loji. Snad půl roku jsem ji hrál, ne že by každý den, ale i tak nejdele trvající level.

Jak daleko to je od konce?
Poslední mise - přesně jak říká Hrdlodus, navíc je uklidňující, že je jich jen 10 nikoli nekonečně mnoho, jak by se mohlo zdát.

Ryba v jedničce? Tak to pardon, tuhle misi jsem pořešil jinak a v kuchyni nebyl...
@MarezCZE (03.02.2013 17:36): Myslíš třetí díl, že? V jedničce se ryby nenachází.
Je potřeba v té poslední misi jít doleva a schovat se za roh za dveře. Odtamtud své bratry po jednom postřílet. Nebo být vážně skvělý střelec, protože fakt jsou moc dobří.
Walome : Já všechny mise bez, až na tu poslední, tam se všichni vystřílet nedali:)