Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Verze hry

Codename 47 je jediná hra zo série, ktorá bola vyvinutá exkluzívne pre PC, všetky ostatné hlavné tituly vyšli aj pre konzoly.

Vývoj

Původně hra umožňovala uložit hru v průběhu jakéhokoliv levelu, nicméně během testování hry se našli jedinci, kteří celou hru dokázali dohrát za méně než čtyři hodiny. A tak pro zvýšení obtížnosti byla možnost ukládání hry ve finální verzi nakonec odstraněna.
Podoba hlavního hrdiny Agenta 47 byla vytvořena podle jihoafrického herce Davida Batesona, který zároveň tuto postavu dabuje a to nejenom v tomto prvním díle, ale i v následujících dílech série.
Postava agenta 47 mohla pôvodne vyzerať úplne inak. Ešte pred tým, než začal vznikať prvý diel série, existovalo viacero možností, pričom podľa dizajnéra Jacoba Andersona bol v hre napríklad i starší muž s vlasmi, alebo postava s hi-tech okuliarmi.
Hra je údajně inspirována anime a manga seriálem Golgo 13, jehož hlavním hrdinou je rovněž nelítostný zabiják s velmi podobnou osobností jako agent 47.

Hardware

Minimální:
OS: Windows 95 / 98
RAM: 64 MB
CPU: Intel Pentium II 256 MHz
GPU: 16 MB
HDD: 400 MB
DirectX: -

Easter eggy

V misii Traditions of the Trade môže agent zobrať listy zo stola vo Frantzovej izbe a potom ich dať recepčnému, za čo dostane ďalší list pre kvetinára. Ak ten potom použije v kvetinárstve, tak dostane krabicu, v ktorej sa nachádza brokovnica, čo je jasnou narážkou na film Terminátor 2.
Ak hráč pomenuje svoj profil "Kim Bo Kastekniv", tak odomkne všetky misie v hre a dostane extra peniaze.

Ostatní

Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 34 minut a 19 vteřin.
Misia Say Hello to My Little Friend sa dá prejsť výrazne ľahšie ak má agent zo sebou sniperskú pušku z prvej Kolumbijskej misie. Potom môže Pabla zastreliť cez okno hneď na začiatku úrovne.
Populárna postava agenta 47, ktorá si odbila svoju premiéru v titule Hitman: Codename 47, sa objavila i v ďalšej hre od vtedajšieho vydavateľa z Eidos Interactive - konkrétne v mobilnom titule Lara Croft's Poker Party z roku 2006.
Pokud si hráč v misi Traditions of the Trade promluví s recepčním v převleku poslíčka, Agent 47 ukončuje debatu větou: "Go sort some mail then you macho pig." Tato věta je však řečena bez ikonického hlasu Davida Batesona a navíc způsobem, který neodpovídá jeho osobnosti. Pravděpodobně se jedná o dialog použitý během vývoje, který byl vyřazen, ale z neznámých důvodů byl ve hře ponechán.