Zajímavosti

Verze hry

Codename 47 je jediná hra zo série, ktorá bola vyvinutá exkluzívne pre PC, všetky ostatné hlavné tituly vyšli aj pre konzoly.

Vývoj

Původně hra umožňovala uložit hru v průběhu jakéhokoliv levelu, nicméně během testování hry se našli jedinci, kteří celou hru dokázali dohrát za méně než čtyři hodiny. A tak pro zvýšení obtížnosti byla možnost ukládání hry ve finální verzi nakonec odstraněna.
Podoba hlavního hrdiny Agenta 47 byla vytvořena podle jihoafrického herce Davida Batesona, který zároveň tuto postavu dabuje a to nejenom v tomto prvním díle, ale i v následujících dílech série.
Postava agenta 47 mohla pôvodne vyzerať úplne inak. Ešte pred tým, než začal vznikať prvý diel série, existovalo viacero možností, pričom podľa dizajnéra Jacoba Andersona bol v hre napríklad i starší muž s vlasmi, alebo postava s hi-tech okuliarmi.
Hra je údajně inspirována anime a manga seriálem Golgo 13, jehož hlavním hrdinou je rovněž nelítostný zabiják s velmi podobnou osobností jako agent 47.

Hardware

GPU: 16 MB
HDD: 400 MB
DirectX: -

Easter eggy

V misii Traditions of the Trade môže agent zobrať listy zo stola vo Frantzovej izbe a potom ich dať recepčnému, za čo dostane ďalší list pre kvetinára. Ak ten potom použije v kvetinárstve, tak dostane krabicu, v ktorej sa nachádza brokovnica, čo je jasnou narážkou na film Terminátor 2.
Ak hráč pomenuje svoj profil "Kim Bo Kastekniv", tak odomkne všetky misie v hre a dostane extra peniaze.

Ostatní

Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 34 minut a 19 vteřin.
Misia Say Hello to My Little Friend sa dá prejsť výrazne ľahšie ak má agent zo sebou sniperskú pušku z prvej Kolumbijskej misie. Potom môže Pabla zastreliť cez okno hneď na začiatku úrovne.
Populárna postava agenta 47, ktorá si odbila svoju premiéru v titule Hitman: Codename 47, sa objavila i v ďalšej hre od vtedajšieho vydavateľa z Eidos Interactive - konkrétne v mobilnom titule Lara Croft's Poker Party z roku 2006.
Pokud si hráč v misi Traditions of the Trade promluví s recepčním v převleku poslíčka, Agent 47 ukončuje debatu větou: "Go sort some mail then you macho pig." Tato věta je však řečena bez ikonického hlasu Davida Batesona a navíc způsobem, který neodpovídá jeho osobnosti. Pravděpodobně se jedná o dialog použitý během vývoje, který byl vyřazen, ale z neznámých důvodů byl ve hře ponechán.