Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Hidden Through Time

kompatibilní
78
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V Hidden Through Time je úkolem hledat určité množství předmětů na mapě. Malované obrazovky jsou tematicky zasazené do lidské historie a tak hráč cestuje z prehistorie do Egypta následovně středověku až do moderních dějin. Jednotlivé úrovně se odemykají postupně podle počtu již nalezených předmětů.

Pokud si hráč neví rady a nemůže zrovna nalézt zatoulaný oštěp nebo mumifikovanou kočku, jedinou pomocí je kryptická slovní nápověda. Ta tedy hráče neodkáže na konkrétní místo na mapě, ale může třeba znít "Vejce nepadá daleko od stromu.", z čehož jde vyvodit, u jaké flory se hledaný předmět bude asi nacházet. Zpestřením v hledání je také nutnost otevírat různé krabice, sarkofágy a nahlížení do obydlí obyvatel mapy, protože nikdy není jisté, kde přesně se bude předmět nacházet.

Kromě hledání předmětů se hráč může bavit klikáním na jednotlivé postavičky, zvířata a předměty na mapě, z nichž každý vydává nějaký zvuk anebo tvořením hledacích map pro další hráče v komunitě.

V roce 2020 vyšly ke hře dvě rozšíření, jedno zavede hráče do Japonska a jedno mezi Vikingy. V roce 2021 přibylo ještě rozšíření zasazené do Říma.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Při mém posledním nákupu na Steamu jsem se rozhodovala jestli investovat do Hidden Folks nebo právě do téhle hry. Nakonec vyhrálo cestování časem a barevné zpracování, i když tu druhou hru si stále plánuji jednou pořídit.

Základní hra je rozdělena na čtyři období/témata: prehistorie (pralidi, mamuti a dinosauři všichni pěkně dohromady), Egypt (pyramidy, mumifikace, včetně pár naprdlých bohů), středověk se špetkou fantasy (princezny, rytíři i goblini) a divoký západ (ve stylu neakurátního Winnetou a Spaghetti westernů). Čekala jsem sice víc období než 4 které jsou každé úplně z jiného soudku a kontinentu, ale už jen tím soužitím dinosaurů a lidí, se tohle dalo čekat. Navíc pár mezer je doplněno s DLC.

Obtížnost je tak nějak uprostřed, většina předmětů se dá najít bez problému, nápovědy se dají až na pár výjimek logicky rozluštit a zasekla jsem se snad jen jednou na hledání titěrného pomeranče (či nějakého jiného oranžového ovoce). Základní 'příběhové' mapy mi zabrali okolo tří hodin, což není nějak moc herního času, ale při nakouknutí do online map, které vytvořili jiní hráči, jde spíš o to, kdy to člověka přestane bavit než jestli mu dojde materiál na hraní. Pár map na které jsem narazila v online režimu bylo ještě mnohem lepších než ty nabídnuté od vývojářů.

A nakonec, co si budem povídat, hidden object her, které mají pěkný malovaný vzhled a ne ten typický HO artstyle alá horší Thomas Kincaid, je bídně málo. Tak snad takových her bude jen přibývat.
+15