Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

GWENT: The Witcher Card Game

75
30 hodnocení Platformy
Žánr:
online > nezařazeno *
Forma:
free to play
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
23.10.2018 PC
04.12.2018 PS4XOne
29.10.2019 iOS
24.03.2020 Android
Vývojáři:
CD Projekt RED
Oficiální stránky:
https://www.playgwent.com/en/
Po úspěchu minihry Gwint ve hře Zaklínač 3: Divoký hon se CD Projekt rozhodl vyslyšet nespočetné množství dopisů a emailů fanoušků a vrhl se do tvorby samostatně hratelné karetní hry. Nabízí 5 frakcí (Scoia'tael, Severní říše, Příšery, Skellige a Nilfgaard) a postupně by měly přibývat další.

Hra nabízí karty rozdělené do dvou kategorií (bronzové a zlaté). Hraje se na dvě vítězná kola a kolo vyhrává ten, který má na konci kola největší součet bodů na stole ležících karet. Jako u každé správné karetní hry rozhoduje taktika, blafování a znalost karet. Oproti původnímu Gwintu zde herní plocha obsahuje pouze dvě řady, do kterých lze pokládat karty, namísto tří. Spousta karet má vlastní speciální schopnosti nebo se zde objevují karty počasí.

Odnoží této hry ve verzi pro jednoho hráče je Thronebreaker: The Witcher Tales, která obsahuje příběh a upravená karetní pravidla.


Poslední diskuzní příspěvek

Moryart: Vzhledem k tomu, že to hraju už dlouhou dobu, tak jsou mé pohledy trochu pokřivené, ber je s rezervou :) Jde o to co hlavně…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Herní výzva: Lovec trofejí
Gwent hraju již od uzavřené bety. V té době to byla jedna z nejlepších karetních her, možná i nejlepší v online světě. Popularita se od té doby pouze snižuje. Na vině jsuo neustálé změny celé hry. Nemění se jenom schopnosti, ale celé principy hry. To má samozřejmě dvě mince. Pozitivní je, že vývojáří neustále poslouchají komunitu a snaží se hru vylepšit. Negativní však je, že hráčí ztrácejí jistotu, jsou zmatení, pomalu už ani neví, jak si sestavit balíček.

Z toho však plyne jedno velké plus: Hra je vskutku dobře vyvážená. Narozdíl třeba od Hearthstonu tak potkáváte za deset her deset různých balíčků a variabilita je obrovská. Proto této hře neustále dávám šanci a doporučuji ji těm, kteří si rádi hrají se sestavováním balíčků a zkoušejí nové věci.
Achievementy: 90%

Pro: Vyvážené, neustálá práce vývojářů, každá hra trvá zhruba stejně

Proti: Nestabilita herních principů

+14