Gwent nám v nové expanzi přináší evolvující karty, které si asi všechny budou tak trochu hrát se změnou v kánonu. První v pořadí je tak Uzurpátor pro Nilfgaard, který se k moci dostal právě s pomocí Gauntera.
@Moryart (25.04.2020 16:24): Vzhledem k tomu, že to hraju už dlouhou dobu, tak jsou mé pohledy trochu pokřivené, ber je s rezervou :)

Jde o to co hlavně hraješ. Jestli si chceš jen tak párkrát zahrát, tak se dá porazit skoro každý balíček s čímkoli. Pokud už budeš hrát vyšší (nižší) rank, tak stejně zjistíš, že máš šanci jen s několika balíčky.

Obecně má CDP problém s balancem a dokazuje to každým patchem.
@Solidor (25.04.2020 15:05): Delší debata nevadí, času dost :D

Já začal hrát cca. 2 týdny zpátky. Ze začátku za sever a pak jsem přešel na upíry. Právě přemýšlím, že se pak zaměřím na sever nebo Nilfgaard.
@Moryart (24.04.2020 00:41): Spíš než frakce jsou důležité archetypy a leadři v ní. Než bude nerf na hidden cache, tak je nejsilnější Syndicate. Dlouhodobě nejlepší je asi Nilfgaard poison. Dobré je i Scoiatael harmony.

Ale tohle všechno je na delší debatu :)
@Ronik (18.09.2018 14:43): U druhého minimálně doufám, že to osvětlí (dále mírné Witcher 3 spoilery), jak se její syn dostal na turnaj do Toussaintu. :) Imho by docela dávalo smysl, že si, jako Temeria, i Rivia vydobyla účinnou guerrillou právo na částečnou autonomii a Meve tedy zůstala královnou přísahajíc věrnost Nilfgaardu.
@Solidor (02.09.2018 20:24): Už jsem přestal počítat, kolikátý revamp té hry to je :) Moc se mi nelíbí, že zredukovali počet řad ze tří na dvě, ale chápu, že na balanc to bude daleko jednodušší.

Každopádně to nebudou mít lehké, měsíc po očekávaném vydání Homecoming vyjde i Artifact.
@Blackhand47 (30.09.2017 22:30): To bych zas neřekl, i na experta tam ve dvou ze tří misí byl prostor pro rozhodování, obojí jsem vyhrál i s očividnými missplayi :) Marigoldova mise byl jen puzzle, to jo, ale od té kampaně taky čekám mix puzzle a normálních misí, jako to má HS ve svých adventures.
Kdybyste si někdo ještě před vydáním kampaně zkusit single, tak teď ještě 11 dní bude probíhat event Mahakam Ale Festival - tři singleplayerové mise s dvěma stupni obtížnosti a speciálními pravidly, asi na hodinku hraní. Pro hraní dostanete předem vytvořené balíčky, takže si můžete zahrát, i když nemáte žádné karty.
Taky se jako frakce nabízí třeba Salamandra nebo Řád planoucí růže, postav z prvního Zaklínače se až na výjimky skoro nedotkli.
@Paul (24.08.2017 21:20): Další frakci? Co by to jako bylo? Banditi, Touissant? :D Pět frakcí podle mě stačí, třeba ten Touissant by se dal strčit do Nilfgaardu, když je to jakoby vazal, karet by jim tak dali dost. Království může čerpat jednotky od všech pánů a monstra jsme taky nevyčerpali. Menší problém je jen u Skellige a Scoiatel, kde se ale zase dají dát elfí kejklíři, satyři (třeba ten co házel na Geralta koule) a ke Skellige nějací dávní válečníci, druidi apod.
dojmy z gamescomu (neogaf)

GWENT
We've seen a presentation about 40 minutes, no hands-on or so. They talked a lot about upcoming changes. A new big update is coming in the following weeks. CDPR wants to deliver constantly new content as like new cards, a new fraction and more. They have big plans for this game!
They showed us the singleplayer experience which will come out later this year, you play as a new character which plays before the Witcher series. There are full-voice dialogues, good animations and a wonderful soundtrack. You can explore the world, there will be several zones to explore and to do missions, of course you still have to fight against your enemies with card-battles, don't expect AAA-visuals here or so. But I liked it.
CDPR also talked about eSports, they want to do more tournaments with prize pools.
They want to support the game definitely through 2018.
I was very impressed and cannot wait for the update.
No news about Cyberpunk of course, there weren't quite less devs than last year. And they told us, many devs working on Gwent.
And the booth looked really expensive IMO.
@Paul (22.08.2017 22:31): No, škoda, že to podle všeho nepůjde koupit za in-game měnu, ale jestli to bude tak dlouhé, jak slibují, tak za to peníze klidně dám. Snad to bude za rozumnou cenu.
@Matthew.J (27.05.2017 23:21): Tak od té doby z toho udělali v podstatě jinou hru, jen při přechodu z closed na open betu překopali snad víc než půlku karet :D Jinak z open bety mám taky pozitivní dojmy, ale zatím jsem měl jen čas projít ty singleplayerové challenge, které mi teda přišly hodně jednoduché, jedu Monster frost deck a opakoval jsem snad jen jedno nebo dvě (ale četl jsem i opačné názory, tak jsem možná měl jen štěstí). A z prvních 6 balíků jsem otevřel dvě zlaté karty :D
V uzavřené betě (Hrál jsem jen první verzi) to stálo za houno. Teď jsem to zkusil znova a chytlo mne to.