Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Guacamelee!

Guacamelee! Gold Edition, Guacamelee!: Super Turbo Championship Edition

75
25 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
09.04.2013 PS3Vita
08.08.2013 PC
02.07.2014 PS4X360XOneWiiU
08.10.2018 Switch
Vývojáři:
DrinkBox Studios, Broken Rules (WiiU verze)
Oficiální stránky:
http://guacamelee.com/
Juan Aguacate býval obyčejným pěstitelem agáve v jedné zapadlé mexické vesničce. Osud však chtěl tomu, aby se stal Luchadorem a jednoho dne zachránil svět. Vše se dá do pohybu únosem dcery místního El Presidente, kterou si pro svůj ďábelský plán vybral "Charro Skeleton" jménem Carlos Calaca a jeho banda (ne)mrtvých desperátů. Juanovi nezbývá nic jiného, než Calacu zastavit dřív, než všechny uvrhne do svého světa mrtvých.

Guacamelee! je klasickou 2D plošinovkou v otevřeném světě, jež se inspiruje tradičním mexickým folklórem a tamní oblibou "světa mrtvých". Hlavní hrdina Juan tak brzy získá schopnost volně přepínat mezi dvěma dimenzemi - Světem Živých a Světem Mrtvých. Každá se liší jak svým zpracováním, tak i uspořádáním a slouží tím jako zdroj prostorových hádanek a komplikovaných skákacích pasáží.

Juan jako správný Luchador samozřejmě disponuje i svými pěstmi, díky kterým se vypořádá s celou řadou různorodých nepřátel. V tom mu pomůžou i postupně získané nové bojové schopnosti, které jsou však současně potřebné i pro pohyb. Guacamelee! se tak daří stírat hranice mezi bojovkou a plošinovkou, jelikož všechny herní pohyby jsou potřebné pro obě herní mechaniky. Celou hrou lze projít také v lokální kooperaci dvou hráčů.

Hra na PC vychází ve speciální Gold edici, obsahující rozšíření El Infierno a řadu nových kostýmů, včetně jejich editoru.


Poslední diskuzní příspěvek

Hey, celkem mě hra překvapila, jak je fajn... navíc ve dvou na gauči - úplný ideál :-)

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.