Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Grand Theft Auto 2


Diskuze

« Novější Starší »
Ja si pamätám ako som to ako dieťa hral a nedokázal som splniť viac než dve misie, a len blbol okolo, keď som to znova skúšal nedávno hrať tak som sa nedostal ani do druhej časti mesta. Na svoju dobu to bola slušná hra, ale teraz sa to ťažko hrá, to ovládanie šípkami naozaj nestojí za nič, keby bolo tak plynulé ako v Hotline Miami, tak by bolo rozhodne lepšie. Plus v hre nie je vôbec žiadna mapa. A to savovanie je tiež hrozný nápad, koľko je hier, ktoré od hráča vyžadujú peniaze na ukladanie? GTA3 bolo oproti tomuto obrovský skok dopredu.
Tak asi s tím končím, ty mise v druhý části jsou už na mě moc těžké, udělal jsem tři pro Zaibatsu, ale každá mise v podstatě zabrala několik pokusů, musel jsem koukat i do návodu nebo na Youtube a totálně mě to přestává bavit.
Tak mám Downtown sektor kompletně hotový, všech 22 misí, nejvíc mi dala zabrat ta mise s krádeží SWAT auta, jinak to bylo celkem v pohodě. Hlavně je super, že jakmile máte ten požadovaný obnos peněz tak po každé splněné misi se vám ukazuje šipka k tomu kostelu, abyste postoupili do dalšího sektoru, což je stejné místo, kde se dá i sejvovat. Takže odpadá to hledání kvůli ukládání, což je asi největší vopruz.

Jinak v Residential sektoru jsem začal hledáním těch skrytých aut (viz Jumasova zajímavost). Už je mám všechny, samozřejmě s pomocí mapy, ale i tak mi daly některé zabrat, protože často jsem vůbec netušil, jak se na to místo dostat. Ale odměna je solidní. :)
Hmm tak už asi podesáté jsem se pokoušel o misi pro Yakuzu, ve který mám ukrást SWAT auto a pokaždý mě zatknou, asi se na plnění všech misí vyfláknu a půjdu dál.

EDIT: Tak asi na dvacátej pokus jsem to konečně dal, přitom tu poslední Yakuzáckou misi jsem měl hotovou hned na druhý pokus. Tak teď ještě ti Lunetici :)
@Red (02.02.2019 23:28): S každou splněnou misí se ti zvyšuje násobič, takže ano, po první misi ještě neuložíš, ale po druhý už ano, sice přijdeš skoro o všechny prachy, ale násobič máš 3x takže za 4. misi nedostaneš 40 táců, ale už 120, za pátou 160 atd. Hlavně se nesmíš nechat chytit policajtama, to jde násobič na polovinu a to loaduju.
@Red (02.02.2019 21:37): Já to vůbec nepoužívám, ukládám po každý misi za těch 50 táců a jde to. Právě jsem dodělal všechny mise pro Zaibatsu, mám i ten požadovaný meloun, takže bych mohl jít do další čtvrti, ale rozhodl jsem se, že udělám všechny mise pro všechny tři gangy, než půjdu dál.
Přidáno do "Chci si zahrát". Vidím to na rok 2020. Zatím to vyřešte, já si to sem pak přijdu přečíst ;-)
Ach jo, když už se tady o tom píše tak jsem si to taky musel znovu nainstalovat. S tím widescreen patchem to je náročnější než Kingdom Come:))) Pamatuju si, že poctivě jsem dokázal udělat jen první město, z druhýho jsem se dostal jen díky tank frenzy a třetí město a tedy i hru bych nikdy nedal bez právě nějakýho ukládání zadarmo.

Už jsem splnil první dvě mise za Zaibatsu:)

Škoda že není nějaký mód na pohyb wasd a udávání směru myší, hned by to bylo veselejší...
Pamatuju, že ukládání byl největší problém v GTA2 a věc, co hru dělala nejvíc obtížnou. Většinou se mi nechtělo jezdit přes půl města a hledat startovní pozici na save, raději jsem se pokusil dohrát příslušné město na jeden zátah (pár misí na zvýšení násobiče a pak většinou tank). :)
Aha, tak jsem si tam hodil Widescreen Fix a teď koukám, že to má i nějaký quicksave. To asi není standardní součást hry, co? Zkusím to hrát bez něj, ale jako save&exit to určitě použiji.
@ripper (komentář): Zrovna to jdu instalovat, tak jsem na to zvědavý. To ukládání bude asi největší problém. U jedničky se mi osvědčilo vytisknout si mapu města a pracovat s ní, snáz jsme pak dával ty přejezdy přes řeku a nebloudil ve slepých čtvrtích, a časem se i člověk v tom městě lépe vyznal, protože už tak nějak máš ten hrubý obraz celého města v hlavě. uvidím, jestli to tady půjde podobně.
@Matthias (30.05.2016 22:57): jo, tak "retrofuturistic" je ten správný výraz, nemohl jsem si vzpomenout, je to takový mix retra a budoucnosti, no každopádně já žil celou dobu v omylu, že všechny gta se motaji stále kolem 3 stejných měst (oblastí), takže jediná 2 vybočuje tady tímto.
@koudy_cz (30.05.2016 21:17): Grand Theft Auto 2 is set in an unspecified time in a retrofuturistic metropolis referred to only as "Anywhere, USA",[2] but the game's manual and website uses the phrase "three weeks into the future";[3] fictional journal entries on the Grand Theft Auto 2 website suggest the year to be 2013, but rather the in-game references suggests the game to be set in 1999[2]
Hoši já nikde nemůžu najít nějak období, do kterého se tvůrci snažili dvojku zasadit, dle vzhledu většiny aut bych tipoval tak 50/60. léta, jenže některé auta vypadají jak ze 70., tak jsem trochu zmaten, navíc mne překvapil Claude Speed, když stejně se jmenoval borec v GTA 3 - 90. léta (objevivsi se i v SA).
Já hrál kdysi hrozně dávno jedničku, resp to byla ta doba kdy se chodilo za kamosema, kteří měli PC nebo PC které uthalo takové hry. Pak dvojku jsem také viděl a hrál jen u spolužáků na základce, ale nějak ji přeskočil a vážně jsem začal až na 3. Několikrát jsem i v nedavnu 1 třeba zkoušel, ale odradil mne právě systém ukládání, který byl dost nákladný a bránil nějakému rychlejšímu projetí hry.
Máš plus. Škoda systému ukládání kdy jsem mnohdy uložil za 2/3 částky co jsem vydělal. Jinak u mě druhé nejlepší GTA.
O tom vím :) Po tom co sem četl komentáře, tak to asi zkusím, ať mám za sebou všechny GTA.
Tohle je asi jedinné GTA co sem nehrál a ani mě nějak nezaujalo :) Mi tam vadila ta noc... Má cenu ho zkusit i po letech? :)