Jinak je to fakt dobra hra, az na toho Muda, co me porad otravuje. Pry ho staci venku zmlatit a prestane prudit :)

A proc to vyvrazdujete? :D
Já tehdy při prvním hraní neuměl anglicky a hrál jsem to čistě s návodem a v angličtině, tak jsem nevěděl jak dál, když mě Starý Tábor nechtěl přijmout. Nakonec jsem to nějak haluzácky stočil pod ten Nový a pak už jsem vždy šel jedině pod Novým Táborem. Teď už bych hru bral úplně jinak, jak anglicky umím a chápal bych i to, o čem se hovoří. Takhle jsem si vždy hodně domýšlel, ale i tak mě to kurevsky bavilo a taky jsem i něco chápal z kontextu, o čem se vlastně baví, ale fakt jsem si hodně domýšlel.

Kde jsou kurva ty staré dobré časy.
Moje první volba byl rozhodně Old Camp, dokonce jsem tu hru hrál celou znovu jen proto, že jsem se omylem přidal k New Campu. K těm vyhulenejm povalečům jsem se přidal jen proto, že jsem hru hrál několikrát, tak abych to zkusil :)

A celý to vymlátit mě napadlo asi až při pátém hraní.
@Fatality (12.11.2018 13:27): já si vždycky plnil vstupní questy ke všem táborům...nabrat nejvíc expů. Je fakt, že od camp je přehledný... Působí solidně ale mě se spíš líbil swaml camp... Přišel mi pestřejší
@Fatality (12.11.2018 13:27): Příběhově mi přijde nejzajímavější spojit se s Old Campem. Já to tak udělal zejména kvůli Diegovi, kterého jsem bral jako takového koloniálního tatíka :D
Určitě buď warrior :)
@Maugh (12.11.2018 13:17): Zatim se potuluju po Old Campu, sbiram questy a rozhoduju se, jestli se k nim pridam (ale nejsympatictejsi mi prijde New Camp podle zvesti) :) Asi budu warrior, kouzelnik je pry (tradicne) nejlepsi, ale s temi kouzly by se mi asi sekal notas :D Uz takhle kdyz je tam vic NPC, tak mi klesa framerate, ale u tohohle typu her to celkem jde. Pravda je ze mam vse na max a dohlednost 300 %, tak mozna to trochu snizit a bude to uplne OK, ale zatim mi to nevadi.
@MIGtheDRAGON (12.11.2018 08:58): Prave ze uplne na zacatku mi po rozhovoru s Diegem zmizela, sel jsem k okraji, slo ze mne modre svetlo a pak me to zabilo, kdyz jsem se dostal dal, ale uz se ta bariera neobjevila :) Moc mi nechybi, jen to vypada pekne z dalky :)
@Walome (09.11.2018 13:55): Co tym myslis vsetkych? Akoze v dvojke snad boli nejake postavy, ktore neustale stali na mieste? Co si pamatam, tak aj v dvojke, aspon tie klucove (kovaci, obchodnici), chodili spat, etc.
@Maugh (09.11.2018 15:56): Jo hned se mi vybavilo, jak jsem to hrál poprvé a bral sakra vážně toho týpka co ti říká kousek za táborem, že nemáš jít dál po té cestě dál, že jsou tam skřeti :D sakra já tenkrát bych sám asi ani nedošel do starého tábora, protože až po pár hodinách jsem zjistil, jak si můžu equipnout nějakou zbraň :D
Jojo jedinečnej požitek... už po pátý není moc co hledat, bariéra je malá ale k vůli tomu prvnímu zážitků bych si to chtěl zahrát taky znova. Člověk vše prozkoumáva, všude jsou na něj zlí, pomalu neexistuje nic, co by pro něj nebylo hrozbou :D
Jedina hra, kde funguje denni rezim VSECH NPC. Bohuzel ani dvojka ani trojka se tomu nepriblizily.
@Fatality (09.11.2018 11:15): Tak určitě... :-). Rád bych to dal stylem "nikdy jsem to nehrál a nevím, co mě čeká", ale mám to propařené, onávodované a celkově to znám. Jo a taky na to nemam čas btw... :-)
@Karasman (09.11.2018 11:00): Ja uz jsem to kdysi mel rozehrane a dostal jsem se tak do 3/5 hry, ale to bylo tak pred 10 lety a kdyz mam ted ten shit ntb, tak jsem se rozhodl to rozjet a pak si dat i dvojku (trojku uz mi asi ntb neda). A je to parada, vcera jsem to hral do pulnoci :) Atmosfera paradni.

Jen mi v te Steam verzi mizi po par minutach ta bariera v pozadi, to je trosku mrzute, ale nic co by mi ovlivnilo zazitek :)
@montana (21.01.2017 11:03): Však já souhlasím, že do temnýho Gothica to nezapadá. Ale právě jak veškeré ženy v jedničce jsou pouze konkubíny, které umí říct pouze jednu jedinou větu, je to takový nezvyklý bizár. :)
[neexistující komentář]: "Není to tak dávno, co zde v diskusi o Gothicu proběhla živá debata..."
To jako 25.12.2009? :D
@Vurhor (20.01.2017 11:39): Teda nevím, ale ženskej parťák mě do Gothica vůbec nezapadá a docela to podkopává logiku tamního světa. Vždyť tam ženský dostávali jako odměnu, ne? Proto je měli jen papaláši. A ještě jak má tu trapnou zbroj amazonky :))

Ale jinak to vypadalo fakt dobře. Škoda, že to nevyšlo.

A hned na začátku videa ta geniální herní mechanika, že pro zabití NPC ho musíte ještě zapíchnout. Ach! :)
Pokud chcete jednoduchou instalaci, udělal jsem kdysi balíček všech módů pro Gothic 2 přeložených do CZ, kde je právě i Velaya. Více info zde.