Tak nejak jsem to pomalu zabalil. Prostredi je prakticky uplne stejne jako v Gothic 3, jen mensi, a questy jsou pekelna nuda :(
Hm. Ne, pořád je to sračka s nejhoršíma dialogama, co jsem zažil. A to jsem hrál Gothic 4.
Já jsem se zakončením příběhu prvního bezejmenného hrdiny spokojený. Po technické stránce to sice byla ta vaše "sračka", ale po patchi se to dá hrát v pohodě a je to celkem dobrá hra. Z hrdiny nám udělali pěkně arogantního samoliba jen co je pravda, ale hra jako taková je obstojná a s odstupem času bych tomu i těch 80% nechal. Přece jen je to Gothic!!
Sračka. Nehrajte to. Kdo to hrajete, v zájmu zachování vlastní důstojnosti přestaňte, nebude to lepší. Jste Gothic hater? Tohle je vaše bible.
Dialogy? Ne, tady se nezávisle na sobě prolínají telefonní hovory z jiných částí zeměkoule.
OK, tak né přímo retardované, ale minimálně easy jsou určitě. Forsaken Gods jsem hrál jen pár hodin a že by byly opravdu hloupé, oproti minulým dílům, mi nepřišlo. Oproti tomu v Risen jsem si rval vlasy... každopádně to nevnímej zle, já Gothic miluju a je to jedna z mých nejoblíbenější her/sérií (viz. profil ;-)
No...úvodní dialog Gothicu 2 je hodně hodně hodně slabej... trvalo mi dlouho než jsem našel kouzlo hry, a v dialozích určitě netkví.
Pokud dialogy z ostatních dílů označuješ jako retardované, tak mě nenapadá slovo kterým by se daly popsat ty co jsou zde. Možná "omgwtfareUkiddin'me".
Retardované dialogy jsou v Gothic sérii, potažmo Risen, naprosto normální. Pro ty rozhovory to přece nehrajeme :-)
No pokud nepřepsali dialogy a nepředabovali retardovaného hlavního hrdinu, tak to bude pořád o zdraví :)
Tak musim rict, ze jsem to mel ted 10 minut spustene a zdalo se mi, ze vse funguje tak, jak ma, tedy problemy, ktere jsem mel s normalni verzi, jsou pryc :)
1,5 giga? Slušnej macek, to by bylo, aby se to konečně nedalo hrát. Díky za link!
si ten Enhaced vygooglujte. Je to community patch, který sponzoroval Jowood. Eru ho postoval o něco níže... Garret to rozhodně kupuje. To by bylo aby nebylo...
Taky jsem poridil. Pravdepodobne to odehraju cele - hadam tak do roka :)

Ad Garionuv komentar: "A nevypadá to blbě, když na sebe dva reci s obouručáky jen tak koukají a čekají, až se jim doplní stamina?" hmmm... ne? Mozna se to jen divne hraje..
Zitra napisu, jestli mi to funguje lip nez ta predchozi verze, ktere uz jsem se zbavil :) Ale abych to hral, na to asi mit cas nebudu (takze zkusim tak prvnich 15 minut).
Taky by mě zajímalo, jak je na tom ta Steam enhanced edice. Garione, postni sem dojmy... Je to vážně taková sra*ka jak se o tom píše?
Forsaken Gods Enhaced Edition - to už by se snad dalo i hrát... máte s tím někdo zkušenosti? za 2,50oj na Steamu
No propadák to není určitě, na druhou stranu datadisk byl neoddiskutovatelně v plánu už když hra vyšla (něco jako Mafia 2) - ono nevpuštění hráče do hlavního a nejdůležitějšího města ostrova, na němž se hraje... to mi přijde trošku jako plivnutí do tváře. Asi jako plivnutí kyseliny do tváře modelky.
Paul: No nevím, jestli je G4 propadák. Hodconení se sice možná očekávala větší, ale prodeje byly imho vysoký. A byl známen první datadisk, takže to asi taková hrůza fakt nebude.
Já veděl že se porafali a každej vlastně začal delět svoji hru, jen jsem si neuvědomil že za tímto krokem byl přímo Jowood.
No problemo. Piraně právě jednání Jowoodu s Gothicem štvalo tak se na ně vykašlali a šli dělat parádní Risen pro Deep Silver. A Jowood má teď propadák G4 a nedivil bych se kdyby krachli.
Tak ten komentář je dokonalej. Hru jsem nehrál, bohatě mi stačila trojka, ale zasmál jsem se a nejsmutnější na tom je, že věřím, že máš pravdu.
Jack_dark - v tý první větě si tam prosím dej Jowood, Piraně neměly s touto abominací nic společného, zbytečně jim kazíš jméno.
No... on už je v přípravě/měl by teď někdy vyjít oficiální community patch, který bude mít něco kolem 2GB a celou hru by měl učinit hratelnou... Tak uvidíme jestli se mu třeba nakonec nepodaří tu hru aspoň trošku odsra*kovat:-D
Chm. Průměrné hodnocení 54%. Několik dost odpuzujících komentářů. Obsáhlá plačtivá diskuze. A on to pořád někdo rozehrává a diví se, že je to shit. :-)

Někdy ten svět opravdu nechápu. Mně stačilo chvilku to sledovat a věděl jsem, že tohle nikdy hrát nebudu. I když... teď mne napadá, proč tuhle hru pořád sleduju? Možná jsem stejný jako vy... ;-)

Zahrajte si radši Divinity II: Ego Draconis. To hraju teď a pořád váhám, jestli tomu dám 95 nebo 100%. :-)
Imho je to dokonalá ztráta času - ta hra je sra*ka skrz naskrz... Tam žádnej patch nemá smysl.
Eru: Po tom, co ohlásili další "převratný" oficiální patch, kterej měl opravit spoustu věcí a kterej nakonec zrušili, už nevěřim ničemu. A celkově je to chození s křížkem po funuse...
ugraugra: Ne jenom snad, patch bude. Komunita totiž chtěla udělat opravný patch už dříve, ale Jowood dlouho nechtěl vydat příslušné editovací nástroje. Nyní konečně souhlasil. Proto je to velmi dobrá zpráva.
Taky jsem si říkal "škoda že na to není taky CP", ale ted už komunitu chápu - zatimco původní G3 měl potenciál, tohlecto je prostě od základů odpad a nedá se s tim nic dělat. Škoda práce a času.
ugraugra: To já abych si ušetřil nervy jsem se rovnou zeptal kamaráda na to co se stalo v příběhu, abych si doplnil mezeru. Škoda, že na datadisk asi nebude žádnej comunnity patch jako u třetího dílu. Udělal z něj totiž celkem kvalitní hru.
Karas: Kdyby to nebyl Gothic tak to nedohraju a zabalim to po první hodině. Fakt jsem to hrál jen abych si doplnil mezeru v příběhu před G4. Ale ono se v průběhu hry nic podstatnýho nestane, takže jak řikám - koukni se na intro a outro na youtube a o nic nepřijdeš. Naopak, ušetříš si nervy.
Fakt je to až tak špatný? Chtěl jsem to taky dohrát, ale vůbec se mi do toho nechce. Koupil jsem to hned jak to vyšlo, nainstaloval a hrál jsem to asi 10 minut. Vim jen, že se mi to brutálně sekalo a našítalo děsně dlouho. Jak tak na to koukám, ještě že jsem s tim praštil. Vyhozený prachy.
Hra za Gorna mi přišla vcelku dlouhá. Za Thoruse jsem nehrál, takže to nemůžu nijak posoudit. Kdyžtak příště.
A nebyla ta hra pak krátká? Podle toho návodu když se nepřidáš k Thorusovi tak si hru zkrátíš.

/edit i když ted jsem se do toho začetl víc a ono se to tam pak zase ještě nějak větví podle toho jak se rozhodneš, takže to nakonec bude podobný.