Mimochodem ke komu jste se přiklonili - Gorn nebo Thorus? Asi půjdu za Gornem, protože Thorus mi je dost nesympatickej :) Ale co jsem tak nahlídl do návodu, tak píšou "Gornova cesta je přímočará a krátká, kdežto Thorusova dlouhá a rozvětvená." tak zas abych se neokradl o nějaký zajímavý questy. I když... tady asi nic takovýho nenajdu
Tak dabing jsem neřešil, protože jsem to odklikával po přečtení textu. Ale ty jeho kecy mě taky drtily. Furt dokolečka o tom, jak jsou ostatní špatní vlastenci a podobný patriotický kecy :D
Jo, na střední se to dá s trochou trpělivosti hrát. Ale ty dialogy jsou děsný a hlavní hrdina se proměnil na arogantního dementa kterej všem říká jaký jsou neschopný hovada co nebrání svojí zemi a navíc je debilně nadabovanej.
ugraugra: Já jel na střední a už mi to nelagovalo. Jen mi to vždy po prvním načtení uložené pozice (po spuštění hry) spadlo s tou hláškou "Where is Guru". Ale to jsem řešil tím, že jsem asi půl minuty vždy počkal (šel si třeba pro něco k jídlu) a nehýbal kamerou. Vždy když jsem načetl pozici a rovnou se sprintem rozeběhl, tak hra v 90% případů hnedka spadla :D
Pyčo! Aaaargggghhhhghhhgh

Mám chut někoho zabít, mám chuť někoho zabít, mám chuť někoho zabít...

Garion: Většinu jo, ale ne všechny
JohnCZ: Zkusim to teda dát na úplně nejnižší, ale ted jsem byl v Trelisu a probíhalo to způsobem - 2 vteřiny běh - 3 vteřiny lag - vteřina běh - 5 vteřin lag - vypadnutý textury mostu - 3 vteřiny běhu po vypadlý textuře mostu - 5 vteřin lag - Error a pád do windows
ugraugra: Sniž detaily. Mě to taky dělalo + to ještě co 2 minuty padalo s hláškou "Where is Guru?".
No ty vole, hraju to 2 hodiny a už mám z toho nervy v kýblu. Indové to teda solidně dojebali. Loading trvá o 15 vteřin déle než v G3 s CP a to tady usekli dvě třetiny světa a pravidelné 10ti vteřinové lagy třeba uprostřed rozhovoru? wtf?
Tak jsem se ted dočetl že v český verzi už ten patch je zabudovaný. Tak si jí hold seženu, snad bude ten překlad aspon trochu slušný i když pochybuju.
Teda byl jsem připravenej na různý hrůzy, ale nejsem schopnej ani hru nainstalovat :o) Respektive čistá instalace proběhne v pořádku a hru v tomhle stavu spustim, ale hrát verzi 1.00 rozhodně nebudu po tom co jsem četl. Problém je v tom že když chci nainstalovat jakýkoliv patch tak to pokaždé vyhodí hlášku "Fatal error : Installation ended prematurely because of an error". Nevěděl by někdo jak ty patche zprovoznit? Mám Win 7
Ale já naprosto nechápu pár věcí:

1 - Proč proboha Trinity Games??? Jako jinak než tragédi se jim říct nedá.
2 - Jaký smysl má vydávat takovouhle hru nedokončenou??? Nikdo na ni nikde nečeká, Gothic 4, tedy pardon, Arcania, je v nedohlednu... Není důvod se nikam hnát, spousta času.
3 - Když už proboha vydám takovou sra*ku, tak trošku máknu na patchi... tady v tomhle případě patche přesunují hru z kategorie naprosto nehratelné do kategorie betaverze...

A čistě můj osobní názor: Přesně kvůli vydavatelům jako je Jowood (kreténi) děkuji za existenci warez scény. Kohokoliv, kdo si koupil tuhle hru, naprosto lituji.
Nejlegračnější na tom je, že v původní verzi bez patchů nefunguje soubojový systém, jiný slovy se to naprosto okatě nedá hrát. To autoři museli vědět a stejně to vypustili. Tomu říkám byznys!! :-)
Grey_fox: no mne se prave zobrazuje vse v poradku, jen pri prochazeni svetem se mi nezobrazuji popisky u predmetu/truhel/kvetin/postav

Falagar: ja to s tim patchem + cestinou rovnou uz nainstaluju, nic navic tam nedavam a dela mi to tohle :-/
Pivo: Jako - je. Já jsem se docela těšil, že když už nic, tak aspoň zahraju novou sadu misí do G3. Jenže - zapneš to, a následuje naprosto idiotské intro s tou neblbější a nejamatérštější zápletkou co jsem za posledních pět let viděl.
Pak tě překvapí naprosto přiblblej dabing, kdy každá postava neuvěřitelně přehrává (ano, i ve hrách to jde:-)).
Hrozný jsou i questy (např. najít týpka co krmí ptáky tak, že sleduješ cestu vyznačenou bochníky(!) chleba, což mají být drobky).
Naprosto nejhorší hra, co jsem hrál za posledních cca 6 let.
A k tomu ještě nehorázně zmrvená technická stránka - jede to hrozně i na čtyřjádru s 8GB RAM, úkoly nejdou splnit...navíc to i blbě vypadá.

Pokud člověk může ať se tomu vyhne.
Něco podobného (kompletní nezobrazování textů) se mi stalo po aplikaci češtiny na nejnovější patch Risen. Bylo to tím, že čeština byla určena na starší patch a s novým nebyla kompatibilní. Nemůže to být stejný problém? Máš opravdu češtinu na správné verzi hry?

EDIT: Pivo: Co jsem nejen tady průběžně četl tu diskuzi, tak bych si to radši ani nezkoušel instalovat - obecně to podle ohlasů na netu opravdu vypadá tak hrozně...
grey fox: Dívám se teď na tvé hodnocení G3 a G3: FG. To je to opravdu o tolik horší? 50% je rozdíl a trojku jak se tak divám, jsi hodnotil stejně jako já.
Garion: Pokud si dobře vzpomínám, problém je v tom, že v .ini souboru je někde napsáno language "Czech". Je potřeba to přepsat na "czech" - malý c prostě.
Ale pokud si vzpomínám, tak mně se nezobrazily ani texty v menu, takže je to možná něco úplně jinýho no...

Asi nejlepší rada, co ti můžu poskytnout, je: Neztrácej s tím čas:-) Prodej to, zahoď to, smaž to...ale hlavně to nehrej. Je tam tolik bugů, tolik chyb, špatnej dabing, katastrofa.
mam dotaz, mam ceskou verzi a asi nejnovejsi patch (1.089 nebo tak neco), ale pri hrani vubec nevidim popisky predmetu/postav (=nevidim, jak se postava jmenuje apod), vidim jen prouzky se zdravim a staminou, ale na netu jsem koukal na nejaka videa a tam popisky videt byly, v nastaveni jsem ale nic nenasel (a zbezne jsem prolitnul .ini a taky me tam nic nezaujalo), nevi nekdo, co s tim?
On je to spíš megaspoiler! Kdyby mi tohle někdo řekl o nějakém lepším titulu, měl bych chuť ho nakopat do prd*le.
Wilksus: Nic proti komentáři, ale jako možná by nebylo úplně od věci použít spoiler tag... teda ne že by tady tu volovinu někdo nějak moc hrál, ale vyzrazovat kompletní rozuzlení příběhu do kategorie spoiler asi zapadá řekl bych ;-)
Napsal jsem pouze to, že jsem se s nějakými věcmi nesetkal ani v základní verzi bez patchů, což je logické, když se jedná o jinou hru :-)

Jinak jsem se automaticky díval, jestli jsi hodnotil předchozí Gothicy, takže že bys byl Gothic hater, jsem vyloučil.
necekal sjem ze to bude zas tak hrozne , napisu stejne jako do force unleashed minusy ale tentokrat ne jako komentar protoze uznavam to se nehodi

- po pul minute hrani mam z dvou truhel 1 000 zlatych .. BRAVO
- jen tak nahodou v gothe, tam kde bych cekal ze bude Gorn, nikdo nebyl... ale cekalo na me nordmarske brneni v hodnote 20 000.. BRAVO
- jeden ukol a 3 souboje v arene a mam dalsi 2 levely .. BRAVO
- zacatek rozhovoru s cizim typek v Gothe - "kdyz si byl ve vezeni slysel jsi neco o Thorusovych planech" ... hrdina asi dostal do pracek nove schopnosti protoze ja to nechapu xD .. trikrat BRAVO
- kdyz promluvim se straznym rekne "dal ani krok" ovsem kdyz s nim nepromluvim tak me ignoruje ... BRAVO
- jeste musim vzpomenout ze je to ... kolikaty ?? uz 4 PATCH ?? PARÁÁDA
- nekdy chybi text v rozhovoru a klikate pouze na prazdne kolonky - tj ale chyba cestiny
- jen tak v klidu si na zacatku od kovare vezmu mec ktery mu hned v zapeti prodam za 4,5k zlatych ... se nedivim proc jsou casy tak krusne xD
- baby rikaji zase to same co ve 3 prestoze uz nejsou v otroctvi ... proc by mely mit problem kdyz se mnou promluvi ??
- na louce v pohode 4 truhly vedle sebe s vecmi v hodnote nejakych 3 000 , hlidane 2 mrchozrouty
- typek rika ze nema prachy a po zmlaceni ma presne 500 na ten dluh... seberu je, pokecam s nim a znovu mi je da ... opet se nedivim ze maji tak krusne casy kdyz nepoznaji ze plati prachy navic xD
-proc vam vypravec ve vypraveni rika bezejmeny hrdina ... je to normalni omg xD to ze byl bezejmeny je v pohode ale aby ho tak nazyvali ve hre primo!! HNUUS

tohle jsou dojmy z hodinoveho hrani

a ted na zaver jeden veliky plus
+ ukoly, konecne paradni ukoly - treba ptaci muz na zacatku xD sbirani stravenych rostlin

hra je to urcite chytlava ale jestli pujdou chyby a nesmyslne veci na povrch stejne jako doposud urcite se potkam se situaci kdy bude Gorn bily a objevim slepici se jmenem Xardas ktera bude davat instant killy xD

No, já to hrál absolutně bez patchů, takže si říkám, že bych tohle taky projet mohl. Každopádně bug, který mi strašně zkomplikuje dohrání nebo mě nepustí dělat nějaký úkol, mě štve hodně moc.
Já osobně dost váhám jestli má cenu tohle kupovat. Už kvůli těm bugům. Když si vzpoměnu jak jsem s tim sekánim hrál G3 tak mi naskakuje husí kůže a to jsem měl ještě PC kterej byl lepší než doporučené požadavky. Takže dokud nevyjde nějakej patch, kterej z toho udělá hratelnou hru jako například nejnovější patch na G3 tak ještě počkám. (Mimochodem při nainstlaovaní nejnovějšího pateche na G3 se mi hra už nesekala a i obtížnost byla lepší takže jsem ho dohrál hned dvakrát za sebou a jednou se dostal tak do půlky).
Jo, z té zabugovanosti mám strach, ale možná bych to nějak náhodně dohrál. Já na míjení bugů mívám štěstí, i když ve trojce mě sralo, že se mi mazaly savy :-/
Naštěstí jenom někdy, když se mi hra sekla při ukládání. Stačilo ukládat na střídavé pozice.
Jestli se to cuká nebo ne tě vůbec nemusí zajímat. Je to tak zabugované, že to pravděpodobně budeš několikrát rozehrávat a nakonec to ani nedohraješ. A ano, cuká to stejně jako původní hra... Lituju lidí, kteří ta tohle platí...
Taky se to místy cuká a nahrává prostředí jako třetí díl ( hlavně po načtení pozice, pak už mi to u trojky nedělalo vůbec ) nebo to jede úplně v klidu bez jediného záseku na výkonných sestavách?
Jo to je pravda, že Gothic nebyl nějak moc o velkém příběhu, i když nikdy nebyl vyloženě špatný, ale to poslouchání různých minipříběhů co se kde stalo, co kdo udělal a co potřebuje a vše na sebe tak nádherně navazovalo, takže to ten celkový příběh a atmosféru celkově utvořilo dobře. A nevím jaké to je u datadisku, ale projet si ho v nejbližší době projedu. I když ty chyby se tu nějak hromadí, ale já jsem trpělivý, i když nebudu asi spát.
Je pravda, že Gothic byl vždycky hlavně o atmosféře a svobodě, ale když v tomhle ohledu je FG jenom nepovedenej rehash trojky, tak mě zajímal aspoň ten příběh...a tam teda taky není o co stát.Supr.
Tak upřímně - Gothic nebyl nikdy o příběhu, ale o prožitku (výjimkou je snad jen první díl). Jestli hledáš příběh, hledej jinde. Datadisk navíc nasadil korunku stupidity hned ze začátku hloupým intrem jak po stránce kvality, tak po stránce obsahu. Myrtanna je rozdělena na čtyři frakce po tvém odchodu se Xardasem portálem do jiného světa a ty ji musíš sjednotit. As simple as that...
Obdivuju vaší trpělivost....já bych na něco takovýho fakt neměl nervy : ).Ale pokud to dojedete, napište rozsáhlejší dojmy hlavně z příběhu, jestli je aspoň tam o co stát.
Říkal jsem si něco podobného. Dneska mi hra odmítala nahrát pozici. Musel jsem nahrát starší a poté quickloadnout svou novou... je to legrace.
No příběh se mi celkem líbí, ale podle toho jak vás tu čtu, tak nevím, trochu mě to odrazuje, ale asi do té hry půjdu, maximálně se hodně povztekám a vymyslím spoustu nových sprostých slov, ale tak když je to ten Gothic, tak bych tomu měl dát šanci. Sice to už nebude jako první dva díly, které jsem dojel hodněkrát, ale dohrát jednou to určitě dohraju.....snad bo jak vidím ty chyby, že nejde vzít hlavní quest tak mě asi šlehne.
- Tak ve verzi 1.08 byl bojový systém přepracován tak, aby byl použitelný. V původní verzi nefungovalo krytí, bojové údery a stamina klesala hodně rychle - to je teď opraveno.
- Už konečně funguje i taskování, ubylo razantně předmětů v truhlách (předtím člověk našel hned ve druhé truhle 500 zlata a svitky za tisíce).
- Bohužel mi z neznámého důvodu po každých pěti minutách hra na 10 vteřin vytuhne. Nevím, jestli se jedná o můj individuální problém, ale hodně to otravuje.
- Dále jsem našel obchodníka, co u sebe nic neměl, ale nabízel mi, že udělám obchod.
- Někdy se postavy při rozhovoru otáčejí zády xobě.
- Poražené postavy v aréně zůstávají stát a překáží tak v adalších fajtech.
- Doskakování předmětů funguje dost zvláětn, i když mám nastavené dokakování na max. vzdálenost, často se předemnou na deset metrů objeví dům. Stejně tak i stromy vypadí zvláštně, jako kdyby přes sebe měly síť.
- Z těch pěti questů co jsem zatím vzal mi jeden nejde splnit, přičemž se týká důležitého příběhového předmětu.

Těžko říct, jestli má cenu to hrát dále, nebo si počkat na dvacátý patch, který opraví všechny možné kixy a bugy, aby se člověk méně trápil a více si užíval. JoWood zcela záměrně vydal betaverzi, viz. omluva jednoho z producentů:

"Gothic 3: Forsaken Gods je hra plná chyb, stejně jako původní trojka. Fanoušci si stěžují, že kvalita hry není taková, jakou očekávali a proto jsme se rozhodli vydat následující prohlášení. Předem bychom se chtěli omluvit naší komunitě a poděkovat jim za projevenou podporu, rovněž bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří si naši hru koupili. Bohužel, nebylo možné, abychom ji vydali v takovém stavu, v jakém by si zasloužil a to z několika důvodů. Předně, hra byla vydána ještě v tomto roce, protože to bylo přesně to, co jsme my i fanoušci chtěli. JoWooD i Trine pracovali pod velkým tlakem a abychom opravili alespoň několik chyb, vydali jsme spolu s hrou opravný patch. I tak se však nejednalo o nějaký zázrak a nyní až do dna pijeme kalich hořkosti, který jsme si sami připravili. V příštích několika dnech vydáme další patch, který opraví velkou spoustu chyb, které ve hře jsou. Rovněž je v přípravě update, který do hry přidá spoustu nových věcí, nápadů, věcí, kterým dala vzniknout naše skvělá komunita. Rovněž se budeme snažit započít betatest našeho dalšího titulu, Arcania: A Gothic Tale co nejdříve, abychom předešli dalším nepříjemnostem. JoWooD uznává svou chybu a bude se snažit, aby se to už vícekrát neopakovalo."

Osobně si ještě počákám na další záplaty, takhle je to sázka do loterie, jestli to vůbec půjde dohrát...
NateLogan: to si pleteš s původním Gothic 3. My se tady bavíme o datadisku Forsaken Gods a na ten je poslední patch 1.08, o kterém jsem se dole zároveň i zmiňoval.
Jaký to byl patch? Teďka v březnu má vyjít community patch 1.7 (poslední a největší), takže možná G3 nakonec pujde - http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?p=110506#p110506.

Jinak já mám už pár let originál a ani po třetím upgradu (momentálně Intel Q6600, NV G8600GT 256MB, 3GBRAM) mi to nebeží plynuleji jak 10fps, zkoušeno na Win XP i Vista...
Tak patch opravuje opravdu dost, taky atributy předmětů, takže meč, který šel díve uchopit od začátku potřebuje teď sílu 120. Moc jsem to nehrál, ale za 5 minut zkoušení jsem narazil jen na tohle - po skončení efektu transformační lahvičky:

po přepnutí do 1st person s lukem (takže se nedá pořádně střílet, což v minulé verzi nebylo):

Jinými slovy patch toho dost opravil, ale spoustu pokazil. Asi budeme muset počkat na nějaký uberpatch...
Poslední patch je 1.08, 240MB macík, co toho dost opravuje - včetně odstranění questových předmětů a upravení soubojů. Zrovna ho sosám, tak tomu dám ještě jednu šanci... ale jen proto, že to má v názvu Gothic. Vydat naprosto vědomě nedodělanou hru je prasárna. Ať mi nikdo neříká, že se takových věcí nikdo nevšiml.
Garretuv prispevek me docela mrzi, celkem jsem se tesil, az si to zahraju, ale jak tak na to koukam, tak si to asi necham ujit. Original jeste nemam, ale planoval jsem ho koupit - budou jeste nejake patche nebo uz to dal nepodporujou?