Get Even

adventura > 3D adventura
21.06.2017
The Farm 51
Probouzíte se zmatený v opuštěném azylovém domě, jmenujete se Cole Black a jediná vaše vzpomínka je na náctiletou dívku ovázanou výbušninami. Pomocí neznámého přístroje napojeného do vaší hlavy, který dokáže přečíst lidskou paměť, se vydáte po stopách vaší minulosti. Naleznete pravdu a odpovědi na všechny vaše otázky? Poznáte hranici mezi virtualitou a realitou?

Get Even je first person akce se silně adventurními prvky psychologického hororu. Gameplay je založený spíše na pomalém průchodu se stealth postupem a průzkumem prostředí, ale na rozdíl od jiných hororových adventur nejste bezbranní. Vývojáři se především pyšní inovativní technologií Project 51, díky které naskenovali do hry skutečné lokace i postavy. Nabádají tak více k otázce „Co je reálné?“, která je tématem hry.

Podpořte Databázi a kupte si hru na Xzone.cz … nebo přes Heureka.cz

Paul
Paul

Ale jo, ten příběh to nakonec opravdu táhne. Soundtrack od Deriviera (Remember Me) taky kvalita. Tahle hra by hodně vynikla ve VR, tam by ani…

Get Even je hra plná rozporů. V jeden moment vypadá prakticky fotorealisticky (zejména interiéry) díky technologii fotogrammetrie, o pět minut později v exteriéru vypadá jak kdyby jí omylem zapomněli vydat v roce 2005. V jeden moment jsou slyšet atmosférické ruchy, vzápětí téměř klasická hudba Oliviera Deriviera, aby se následně autoři nerozpakovali při náhodné přestřelce přehrát chytlavou popíkovku (a ta mění intenzitu v závislosti na akci. Next gen).

Rozporuplnost se projevuje i v samotné hratelnosti. Get Even se nemůže rozhodnout co vlastně je - jestli walking simulator ve stylu např. Firewatch, klasická střílečka, nebo stealth akce. Takže je všechno dohromady, a ani jedno z toho není příliš dobré. Mechanismy jsou velmi jednoduché, AI prakticky neexistuje, a stealth zkrátka nebyl příliš zábavný. Zároveň ale hra za volbu akčního guns blazing postupu dost peskuje, takže jsem se stejně dost často plížil...což možná nebyl dobrý nápad a víc by mě to bavilo poakčnu. Ve druhé části hry se ale dost věcí převrátí a bavilo mě to víc. Jinak ta "walking simulator" část víceméně bez výhrad. Puzzly se najdou, jsou snadné a nezdržují a každá příběhová scéna mě zajímala.

Scénář. Ambiciózní a schopně zrealizován až do konce. Čím méně toho člověk ví, tím lépe. Ale nechci to přechválit, je to zkrátka dobře napsaná scifi povídka, trochu mi to připomnělo seriál Black Mirror. A zapůsobilo, ikdyž SOMA je v rámci žánru nepřekonána.
Nicméně jsem spokojen, poláci si mohou zapsat další zářez v kolonce kvalitních her.

Pro: scénář, atmosféra, hudba

Proti: nedotažené mechaniky, slabší level design