Xzone.cz – Vyhrajte luxusní PlayStation herní koutek v hodnotě 250 000 Kč!

For Honor

akce > bojová
online > online akce
14.02.2017 PCPS4XOne
, (sekundární)
Po velké kataklyzmatické katastrofě, která změnila svět k nepoznání, musí lidé různých vyznání a tradic hledat nový domov. Ten najdou ve vzdálené zemi, kterou však již okupují jiní lidé a musí tak zde bojovat o holé přežití. O tisíc let později se však situace trochu ustálí a o důležité prostředky a zdroje zde válčí už jen tři frakce. Vikingové, rytíři a samurajové.

Jedná se o akční 3D rubačku odehrávající se v alternativním vesmíru. Ačkoliv má hra singleplayer, ve kterém se sami nebo v Co-Opu ujmete role jednotlivých hrdinů všech tří frakcí se kterými budete prožívat jejich příběhy, největší síla hry tkví především v multiplayeru. Tam nás čekají klasické PvP mody, ať už obrana opevnění před útočníky, přetahování o body, nebo mod Dominion, ve kterém musíte zlomit morálku nepřátelské armády. Po bojišti se totiž nepohybují jen živí hráči, ale i počítačem řízení vojáci.

Jakmile však narazíte na živého hráče, můžete vstoupit do duelového režimu. V tom ale nevyhrajete hektickým mačkáním kláves. V bojovém systému Art of Battle je totiž třeba dávat pozor na postavení vás a vašeho protivníka. Vy, stejně jako ostatní hráči, můžete útočit a bránit ze tří směrů. Pokud provedete útok na stranu, kterou nepřítel zrovna brání, útok se automaticky vykryje. Je proto nutné nepřítele mást častou změnou postoje nebo různými fintami. Tvůrci také slibují, že hra bude brát v potaz i druh a váhu zbraní, nebo okolní prostředí.

Samotné frakce, stejně jako jejich hrdinové, pak nabídnou mírně odlišný herní zážitek. Vikingové jsou známí nájezdníci a jejich styl je spíše ofenzivní, rytíři se spoléhají na opatrný postup a přesné rány a samurajové se soustředí především na rychlost. Tvůrci tak chtějí docílit toho, že každá frakce bude něčím zvláštní a nebude se jednat jen o přeskinované protivníky. Nebude chybět ani customizace jednotlivých hrdinů a jejich vybavení.

El Buitre: Nesmyslne vypocty a odemykas si kosmeticke zmeny pouze...a propo popsano zde:…

No tak co říci k novému přírůstku do rodiny her od Ubisoftu? Je to rozhodně něco nad čím je alespoň myšlenka skvělé hry. Myšlenka hry u které více než jen o hrubé středověké mlácení do oponenta jde o přemýšlení a taktizování a hlavně přizpůsobení se hernímu stylu protihráče. Rovnou prozradím že to se nad míru povedlo takže horší známku než 60% už si to v tuto chvíli odnést nemůže.

Hra je právě skvělá ve svém jádru. V duelech 1v1 jde právě jen o vaši taktiku. Postavy jsou v celku dobře vyvážené takže se vám nemůže stát (snad tedy kromě podlého shození ze srázu) že byste výhru protivníkovi přímo vyčítali. Taky je tu skvělé to napětí ze zápasu proti stejně dobrému hráči, když už je to na výhry 2x2 a váš další špatný tah pro vás může znamenat konec, či to že tu pozor musíte dávat až do poslední sekundy hry. Stalo se mi že jsem s Wardenem takto hrál proti Nobushi a o výsledku měl rozhodnout už poslední útok, ten se povedl Nobushi a já dostal bleed který už by mě dorazil, protivník přestal dávat pozor a já mu silným útokem sebral zbytek životů a díky popravě se mi kus HP vrátilo.

Podobné je to i u soubojů 2v2 ve kterých se musíte spoléhat i na svého spoluhráče. Toto se většinou podaří taky, dokonce i spousta hráčů dokáže číst a pochopili že si koupili hru, ve které jde o čestný souboj a je skvělé vidět jak poctivě počkají a dají si to pěkně na féra.

Dominion tu je taky zajímaví, sice už v něm není vidět taková preciznost, ale přeci jen už to má být řežba a ne to tancování v duelu. Mapy jsou na to dobře dělané . U každé jsem se bavil a ten pocit když toho roztomilého miniona co do vás tím svým mečem píchá jak párátkem srazíte ladně ale tvrdě k zemi...hmm...to je lahoda.

Pak je tu ještě mod Bitka. Upřímně ten už mě nějak nezaujal. Dalo by se to hodně jednoduše a trochu nepřesně shrnou jako Potička (2v2) ale ve čtyřech. Navíc mě hra v tomhle modu často spadne nebo mě vůbec nepřipojí.

No a už se dostáváme k záporům. Takže i když je hra v jádru skvělá tak... no...co vlastně dál? Tahle hra je takovej Linux, no prostě jen jádro. Sice krásné jádro, no ale za cenu AAA hry bych očekával něco víc. Očekával bych třeba nápaditější příběhovou kampaň a ne jen špatně pojmenovanej tutoriál (Vážně se mi nelíbí to že si studia do hry plácnou příběhovku, jen aby mohli říct že tam je). Očekával bych tu i víc těch krásných map. Očekával bych alespoň ještě dva nebo při nejhorším alespoň jeden nápaditý herní mod. Je škoda že hra s tak velkým potenciálem, ho nevyužívá na plno. Dojem z krásy kazí i klasický Udon´tPlay, nebo to že vám hra krásně dokáže přetrhnout niť když vám v bitvě najednou na několik sekund zastaví hru jen kvůli tomu že to zas někoho vyhodilo, nebo ještě líp když to vyhodí vás, nejlépe těsně před ukončením hry. Taky je škoda toho že matchmaking nefunguje vždy tak jak by měl, ne zřídka se my stávalo že v dominionu jsem buďto extrémně prohrávali či naopak extrémně vyhrávali. To se stávalo i v jiných modech ale v tomhle to bylo nejvíc znatelné. Třešničkou na dortu jsou mikrotransakce a drahý season pass který vám ani nic moc nenabízí. Navíc season pass je jen na první rok, takže můžeme asi očekávat i druhý za stejnou cenu :)

Nakonec musím ale říct, že tato hra je velice zábavná a svou pozornost si zaslouží. Ty duely jsou vážně dobré. Je to něco co se zas tak nevidí. No ale za tu cenu plus to co si Ubisoft umanul mi to nepřijde výhodné. PS: Já hru kupoval od kamaráda co měl klíč navíc za 1000kč. Myslím si že to je tak optimální cena za tuto hru.

Pro: Duely,Optimalizace,Hrdinové,Prostředí,hratelnost,Čest

Proti: Matchmaking, Kampaň/Tutorial, Ubisoft, málo obsahu, mikrotransakce