@Fritol (12.02.2021 11:29): To jako ze by měli udělat Horizon 2 na 15 hodin koridor? Vždyť je jasne ze by to neprošlo a vykopali by si tím hrob. A koridory na par hodin mají, Uncharted, TLOU a vlastně ani ten GoW není nějaký klasicky open world.
Vzasade s tema open world hrana zacli až na ps4, takže celkem novinka, vy prejedlici :) Kolik jich mají? Tři?
@Solidor (12.02.2021 11:20): Rozdíl tam vidím, jen mi to nepřijde jako dobrý příklad "jinakosti". Je to prostě State of Decay z AAA produkce. Že se změní pár mechanik nic nemění na tom, že je to generický open world a o žádný velký risk pro Sony nešlo. Metacritic bych neřešil, Sony exkluzivity se běžně nadhodnocují a ve výsledku to prostě pro Sony byl komerční úspěch a o to jde především. To už bych spíš uvedl Death Stranding jako příklad originality a změny přístupu k open worldům.

Ale souhlasím s tebou, že Sony open worldy začínají být únavné. Osobně bych si dost přál návrat k lineárním příběhovkám na 15h max. a doufám, že Microsoft s těmi nakoupenými studii má plány na "menší" hry a nebudou se snažit kopírovat Sony.
@Charllize (12.02.2021 11:09): To už bych spíš věřil třeba Capcom, nebo odkup značek od Konami.
Víme oba, že i kdyby to dvojkou ukončili, tak už mají v plánu aspoň jeden film a tři spin-offy :)

@Fritol (12.02.2021 11:11): Tak na Metacritic má Days Gone 71. To je na Sony AAA exkluzivitu málo.

A jestli nevidíš ten rozdíl mezi Days Gone a třeba právě Horizonem, tak nemá smysl se o tom bavit.
@Fritol (12.02.2021 11:11): No jasne ze to propadák nebyl, ale plno mechanik v té hře neodpovídá vysnenemu vzoru Sony titulů a to ze to nebylo většinové hraci přijato je fakt. Mužů to potvrdit i od nás z obchodu, s prodeji GoW nebo Uncharted se nedá srovnat, dokonce to byl krátce po launchi trosku ležák :)
Navíc to bylo dost zabugovane, což taky není Sony standart.
@Solidor (12.02.2021 11:03): Uh, co je na Days Gone jiného? Vždyť je to jen další generický open world, který je "jiný" jenom tím, že trochu vykrádá State of Decay. A kritika ani většina hráčů že to nepřijala? Čísla teda nejsou, ale "Days Gone was the best selling PS4 exclusive on PSN in 2019 and also made Top 10 best selling digital games of the year"

Jsem si skoro jistý, že už se pracuje na dvojce.
@Solidor (12.02.2021 11:03): Nějak ten Zenimax a Xbox kontrovat musí a SE je jediná přiměřená možnost. I když je možný ze by je to stalo víc než co dal MS za ten Zenimax :)
Jinak doufám ze druhá část remaku FF7 bude poslední, musí vědět ze to je jediná správná cesta a ušetří si tím plno starosti.
@Charllize (12.02.2021 10:47): A když vyjde něco aspoň trochu jinýho, jako Days Gone, tak to kritika a většina hráčů nepřijme. Třeba Ratchet a Gran Turismo budou taky povedené a pro mě možná dokonce i day one koupě. Nicméně zrovna Horizon 2 mě vůbec neláká, vzpomínky na jedničku mi jí dokonale odrazují.
Korektnost je taky zvláštní - jak přístup Sony a Nintenda otočil.

Nějak se nedokážu představit, že by Sony na SE měla finance :)
@Solidor (12.02.2021 10:38): Já blockbustery od Sony ignoruju, naposled jsem seriózně zkoušel Horizon a nedopadlo to dobre. Příběh TLOU 2 jsem viděl na YouTube a bylo mi z toho úzko, kdepak tohle už není asi pro mě. Ale tuším ze Horizon 2 zase zkusím :)
Mě Sony nejvíc štve s tou korektní priposranosti co začala praktikovat, ne ze bych si potrpel na anime kalhotky, ale to ze kvůli tomu ta hra na PS nevyjde vůbec mi vadí hodně.
A to jsi neslyšel? Ze Sony koupi SE ? :)

Já mám pro Nomuru pochopení, jsme stejně staří a chápu ze si plní dětské sny :)
@Charllize (12.02.2021 10:20): FF 16 skroro určitě vyjde i na PC, takže to system seller úplně není :)
Za mě je největší příklad "úpadku" Sony exkluzivit cenami ověnčený God of War, když toho udělali přeskinované Last of Us. Kratos jako vraždící mašina byl přeci mnohem zajímavější, než moralizující tatík. Ač čistě jako hra je to velmi dobré.

Pche, to každý očekává, Nomura to udělá tak, že žádná Aeris nikdy nebyla. Celou dobu se jednalo o převlečenou Jenovu manipulující s Cloudem. Yuffie je ve skutečnosti pop idol a Cloud se na ženskou rovnou nechá předělat :)
@SilentWolf (12.02.2021 10:24): Tak her bys měl momentálně na výběr víc než na PS5 ale to se za nějakou dobu změní.
A myslím ze handheld by sis k PS5 ospravedlnit mohl, podle mě je Switch lepší volba než upgrade PC, když jsi více či méně japonsky pozitivní :)
@Solidor (12.02.2021 10:03): Bohužel mas pravdu, žánr jrpg začíná být víc doma u Nintenda, ale ty velké AAA projekty jako bude třeba FF16 se tam nedostanou, takže se vzasade nic moc nemění, je třeba mít těch konzoli víc :)
A neboj Nomura na tom děla až se mu z hlavy kouři, už vymyslel jak to udělat aby místo Aeris umřela Tifa a ze Cloud je homosexuál :D

@SilentWolf (12.02.2021 10:07): Myslím ze kdybys to udělal byl bys smutnější než teď :)
Stejně tady bude pořád Nintendo, které je na tom, ohledně exkluzivit, lépe, než PS. Ty Soňácký AAA hry už začínají být značně únavné a podobné open worldy, jen v jiných kulisách.

Ale k FFVII - čekal bych, že už budou nějaké základní informace o dvojce, ale pořád nic :(
@SilentWolf (12.02.2021 09:10): Mno cenovku nadcházejících Kingdom Hearts bych za výhru proper verze nepovažoval :)
Ale rozumím mu, já taky měl doby kdy jsem konzoli neměl a byl odkázán pouze na PC a jakou jsem měl radost když konečně Japonci zacli PC vnímat jako něco kde se daji hrát hry. :)
@Charllize (12.02.2021 08:59): však on mluví o nepotřebě ji vlastnit, ne o nepotřebě její existence.

Pokud vydrží čekat x let, má plné právo zesměšňovat slabé peasanty, kteří mu zafinancovali proper verzi. :D Jako jeden z nich smekám nad jeho vůlí.
@Drolin (12.02.2021 08:13): Ja bych ti ten seznam rozsiril :) Navic na konzolich vetsina tech her byva driv. Je zvlastni tvrdit ze neco co je stare nekolik let zarucuje nepotrebu veci na ktere to bylo mnohem driv. A vubec to je cele takovy osklivy a nepekny zpusob chovani k necemu co ti umoznuje to pak hrat na pc. Trochu ucty k tem konzolim, urcite chapes ze bez nich bys ty porty na pc nemel :)
A portfolia her ze starsich konzoli jsou na pc zastoupena porad chabe, chapu ze jde pouzit emulace ale to je jako jet Dakkar v Zetoru :)
@Charllize (11.02.2021 20:19): Aha. Me dost matlo, ze nic moc nevysvetlovali. Kde se vzali ti Avalanche, jak se dali dohromady, co je ta mako energie a cemu tak moc ty reaktory skodi atd. V prubehu hry se tam objevovalo hodne zastupcu Shinry. Vsichni zajimavy, ale bez jakyhokoliv predstaveni. Tak jsem si rikal, ze se urcite v tech seriich objevuji nejspis pravidelne.
@Seeker (komentář): To ze jsi naskocil rovnou do sedmeho dilu je jedno, FF serie na sebe nijak zasadne nenavazuje, spis jen formou vedlejsich veci, treba pribeh vubec. A u toho pribehu musis brat v potaz ze se jedna tak o 15% pribehu puvodni FF7, jelikoz FF7 Remake je jen prvni cast, uplny zacatek hry, ktery v puvodni verzi sel odehrat za par hodin.
Ja som bral len digitalnu verziu z PS store, pretoze tento remake bol prva Final Fantasy hra ktoru som kedy hral.
Kazdopadne ma to chytilo natolko, ze som po dohrati (po dlhsej prestavke ktoru vyplnila Persona 5) kupil aj 8/10 remastery.
Keby som mal ten 7 remake kupovat este raz, tak by som isto siel do tej deluxe edicie. Ale kupovat to druhykrat uz nebudem.
Přemýšlím že si to dám do výzvy. Teď mě mrzí, že jsem nekoupil tu pěknou Deluxe Edition, přitom prsty mě svrběly. Teď přemýšlím jestli si to koupit nudně z PS store, nebo klasickou krabičku z kuma.cz :/
Mě docela překvapuje ještě doprovodná informace "More than 2 million of those sales are stated to be digital purchases, which makes it the best selling digital release for Square Enix on a PlayStation platform."

Člověk by řekl, že třeba první Tomb Raider (2013) se prodával podstatně líp a tím pádem prodal i víc digital. Ale tak je fakt, že Squeenix těch 10 mega+ sérii asi moc nemá.

Prodeje na čistě PS4 hru jinak slušné, s vydáním na PC, Xbox a nextgen příští rok to poskočí o pár milionů během prvního měsíce stejně. Těch 10 mega asi nebude problém.
@jvempire (07.08.2020 19:15): Na PC zrejme nebudes mit dvere co vypadaji jak lepenkova krabice :)
Kazdopadne kdybys pak mel tendence dat 20% tak mi napis do posty tady, zkusim ti to rozmluvit a dostanes 15% slevu na nakup her u nas v obchode :D
@Charllize (07.08.2020 19:12): Tak na PC to koupím já :-) Postupně hraji celou kompilaci - akorát jsem u Crisis Core. Ještě Before Crisis a jsem připravem na remake. Všechno jsou to pevedené tituly, takže věřím i této předělávce.
na ty šipky jsem se musel přepnout z klávesnice a myši na klasický PS4 ovladač - opakoval jsem to dokud jsem se nedostal na první místo v tom žebříčku, jinak samozřejmě když jsem se přepnul na ten ovladač tak jsem se zkoušel trochu pohybovat z tou postavou a je to prostě pořád příšerný - pro mě neovladatelný/nehratelný pomocí klasického ovladače - ten klasický ovladač používám jen na hraní většiny VR her - kde pohyb kamery ovládám hlavou a otáčením se celým mým tělem.

nějací grázlové