Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

FAR: Lone Sails

82
7 hodnocení Platformy
Žánr:
logická > nezařazeno *
simulátor > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
17.05.2018 PC
Vývojáři:
Oficiální stránky:
http://www.far-game.com/
Svět se po nespecifikované katastrofě stal pustým, tichým a opuštěným místem. V něm se po dně vysušeného moře prohání osamocené vozidlo o dvou kolech, poháněné benzínem, párou a větrem s pomocí děravých plachet. Dopravní prostředek řídí bezejmenný človíček v červené pláštěnce, možná poslední žijící tvor v post-apokalyptické pustině, v naději, že se snad někde nalézají poslední zbytky civilizace a lidstva.

FAR: Lone Sails je meditativní, poklidná a atmosférická adventura, ve které cestujete ve své lodi, ovšem ovládáte jeho jediného obyvatele. Tím se pohybujete po interiéru lodi a pomocí různých páček, spínačů a plošinek řídíte obrovský vehikl, doplňujete palivo, přidáváte nebo ubíráte rychlost, spouštíte větrné plachty a postupně vylepšujete svůj polorozpadlý jedoucí domov. Aby zůstal pojízdný, je třeba doplňovat zásoby a vypořádat se s nespočetnými bariérami blokujícími cestu a to se neobejde bez návštěv okolního světa. Ten je sice bez nepřátel, avšak formou logických hádanek je potřeba vymyslet způsob, jak své vozidlo dostat přes překážky tak, aby mohlo pokračovat ve své pouti.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Jako malý bezejmenný človíček v červené pláštěnce se stanu hlavním strojvedoucím velké parní lodi, která je mým jediným dopravním prostředkem po zničené zemi. Vzhledem k tomu, že ve hře nebylo zmíněno, co této katastrofě předcházelo, usuzuji, že země byla pravděpodobně zdevastována válkou. Během své cesty nepotkám jedinou živou duši, avšak musím čelit mnoha překážkám, abych mohl pokračovat dál do neznáma.

Během cesty musím dávat i pozor, a hledat v okolním světe různé předměty ( barely s benzínem, schránky, …) které potřebuji pro pohon lodě. Loď je poháněna párou a větrem a sám, bez jakékoliv posádky musím udržovat celou loď v provozu. Někdy se stane, že někde vypukne požár a musím ho rychle uhasit a poškozené místo opravit. Toto zpestření, jinak oddechové hry, jsem považoval za jednu ze zábavnějších částí a proto jsem se po celou dobu hraní vůbec nenudil.
+10+10 / 0