Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Far Cry 4: Valley of the Yetis

Far Cry 4: Údolí Yettiů

10.03.2015
11.03.2015
kompatibilní
73
41 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
rozšíření
Multiplayer
ano

Príbehové rozšírenie Far Cry 4.

Zrútili ste sa s vrtuľníkom niekde v Himalájach. Našli ste tábor okupovaný nepriateľskou armádou, no nebudú to len vojaci, čo vám v zasnežených horách hrozí.

Toto DLC ponúka úplne novú lokáciu, voľný pohyb a aktivity v nej. Hneď ako tábor obsadíte, stane sa vaším útočiskom. Cez deň môžete spĺňať questy a vylepšovať tábor, no v noci sa budete musieť brániť proti nepriateľom.


Poslední diskuzní příspěvek

"Z dosavadních ubisofťáckých DLC je nejlepší. Což není pochvala, jen konstatování."

<3

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tak nějak jsem vypozoroval, že mě u ubisoftích her často příběhová DLC baví více, než základní hra. Z jednoho prostého důvodu: jsou kratší a obsahově více nahuštěná. A nejinak je tomu i u Valley of the Yetis. Sotva šestihodinová hrací doba je tak akorát, abych dostatečně prošmejdil nové území a zároveň se u toho nezačal nudit. Menší rozloha prospěla i designu, který není tolik generický a obsahuje pár pěkných míst, i když pravda je, že v mém případě na atraktivitě přidala i zasněžená krajina, která mi v původní hře citelně chyběla.

Hratelnost se naštěstí již nezabývá výplňovými kravinami. Hráč tak nějak leveluje průběžně se hrou a kůže potřebné na vylepšování nalézá různě po bednách jako loot. To bych býval osobně ocenil i v původní hře. Ve finále jsem tak běhal od mise k misi, které mě díky absenci debilních postav a méně generickému designu bavily o něco víc. Vedlejší aktivity až na jednu či dvě nenudí a zprvu trochu obávané bránění základny před nájezdy nakonec bylo docela příjemným zpestřením.

Akorát nevím, co měli znamenat ti Yetiové. Byla to jen přeskinovaná zvířata s jednoduchými dash útoky. Úlohu v příběhu hráli minimální a v otevřeném světě jsem je potkal všehovšudy dvakrát. Na to, že to měl být hlavní tahák, vskutku nic moc.

Pro: obsah nahuštěný na menším prostoru, sníh, gunplay, docela zábavné vedlejší aktivity

Proti: stále spíše průměrnější design, nijaký příběh

+20
  • PC --
Menší open-world DLC. Zasněžená pustina, nedostatečně členitá a variabilní, aby byla zajímavou. Ale OK, je to nášup na pár hodin.

5 hlavních misí a k tomu 5 nutných obran základny tvoří hlavní dějovou náplň, několik vedlejšáků potom docela opruzoidní výplň pro upgrade základny. Tempo získávání equipmentu, odemykání zbraní, skillů a levelování je ďábelské. Kožky už hráč nemusí kuchat z mrtvých tělíček zvířeny, ale dostává je v množství větším než velkém z beden.

Hlavní tahák - Yetiové - tvoří nový typ nepřítele a po prvním setkání, kdy ještě Yeti vypadá jako nebezpečná bestie, ztrácí na atraktivnosti. Jsou rozlezlí po celém údolí a narazit na několik exemplářů během krátkého přesunu není nic neobvyklého. Stávají se tak spíše osinou v zadku. Docela houževnatou osinou.

VotY je hlavně pro sklaní fandy FC4, kteří mají absťák po trochu té macho akci. Z dosavadních ubisofťáckých DLC je nejlepší. Což není pochvala, jen konstatování.
+13