Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fallout


Diskuze

« Novější Starší »
@Powerack (08.02.2019 23:41): To mi pripomina hranie Elite este ma C64, kde hned v prvej lokalite hry sa tocilo kombo Zaonce/Isinor a obchodovalo sa s Foof/Computers aby si hrac vytunil zakladne veci ako Docking computer, ECM, Cargo bay a potom uz sa dalo ist dalej.
@Feidias (08.02.2019 08:04): Ano, znamená to, že každý musí založit novou postavu. Server se resetuje, vymažou se všechny savy, postavy, logy a tak dále. Ale i když se může zdát, že začátky jsou těžké, není to až tak úplně pravda. Máme fórum, kde jsou návody napsané i pro ty méně chytré, máme web, kde je možné si přečíst novinky a máme youtube kanál (brzy separátní), kde bude možné se podívat, jak se co ve hře dělá. Prozatím jsou tam jen splněné nějaké úkoly a návod na karavanu.

Mimochodem k té karavaně: Pokud máš dost strážných, můžeš běhat kolem nich. Když se nepřítel zaměří na tebe, stačí se jen hýbat, běhat kolem nich a strážní ho obvykle sundají. Pro začátek nedoporučuju chodit hned ty nejdelší za víc zátek, ale spíš naopak ty nejkratší HUB - Junktown - HUB. Je to sice za málo zátek, ale vyděláš si a je to nejlepší cesta, jak přijít k nějakým lepším věcem na začátku. 90% těchhle karavan je úspěšných.

Po večerech dělá Game Master obvykle v okolí města HUB eventy. Doporučuji se přijít na to podívat.
Server je po wipe. Kdo nečetl, nebo nechtěl číst, smolík. Kdo se registroval po 20.1.2019 nemá nárok na benefity, ale může začít hrát odznovu. Další wipe neplánuji dřív, než v září. Každopádně na serveru lze dost často narazit na Game Mastera, který obvykle pobíhá někde kolem města Hub. Pokud bude mít čas, poradí, pomůže a možná dá i nějaký stuff do začátku. Já prozatím točím nějaký ty videjka, jak se co dělá. Nejsem v natáčení moc zběhlý, takže se omlouvám za provedení a kvalitu a styl hudby v pozadí... Seznam videí na youtube - doporučuji minimálně 720p, jinak je to mazanina.
Prave jsem v pri odklizeni brahminich sracek nalezl laserovou pusku... to potesi... :D
Tak Fallout 2 je jen ve vsem vylepsena a obsahlejsi nez 1. dil a atmosferu dela z vetsiny jen hudba kde kazda oblast ma jinou a bez ni by to byla polovicni hra...
@Bodkin (27.11.2018 13:36): Já stát za RPG, které do značné míry představuje revoluci v žánru, tak si jej pamatuji i pozpátku. Chápu, že s KC:D to máš ale jinak a lepší je zapomenout. :)
@Bodkin (27.11.2018 13:36): Já po nich nechci aby si pamatovali celou hru na 100%. Ale když dělám hru, tak bych si mohl pamatovat základní funkcionalitu - např. jak se používaj předměty a že nastavení inteligence na 0 zruší možnost dělat questy. Zvlášť když Tim tam říká že to naposledy hrál před pár lety a Leon před vydáním trojky. A neber co píšu tak doslovně. Voe.
@Bodkin (27.11.2018 13:25): a že těch her udělali. Od Vampire Bloodlines před 14 lety...nic. Ale nezazlívám jim to, za ten Fallout, Arcanum a Bloodlines jsou to legendy. Škoda jen že trochu zesenilnělé. Ta Tandi je ale jen jeden příklad. Celej ten stream byl pain.

Project Indiana snad bude dobrej. Prý bude mít depresivní humor Leona a "siliness" Tima. To jsem zvědav.
Jim dělá problém najít Tandi...
koment z rpgcodexu shrnuje moje dojmy ze streamu

"Damn, being old is horrible. He looks barely sentient. Alexa, set a reminder for 2050 to kill myself."
@Cobot (27.11.2018 11:39): ah, tak to jo :) Ona ta puška není moc potřeba, ten samopal je perfektní a pušku hned člověk získá v Junktownu z toho Killanovo asasina. Ale je to cool "secret".
@Cobot (27.11.2018 11:25): the plot, thickens! :D Tvle deset let, asi jsem to po přečtení toho threadu zase pustil z hlavy..ale dobrej blast from the past. Jaks to proboha vyhrabal?
Leon Boyarsky a Tim Cain hrají Fallout 1:
https://www.twitch.tv/videos/334447208?t=06h55m09s

U first person scény opuštění Vaultu v intru jsem si už tehdy v roce 97 říkal, jak by to bylo super jednoho dne mít Fallout ve first person. A Tim Cain:

"I thought this was cool, because we used to talk about, "someday we are gonna make Fallout in first person, and this is what it would look like". And one day, it was made in first person."

Haha. Škoda, že se k tomu Tim a Leon nedostali. Kdyby do Obsidianu šli dřív a neplýtvali životem s MMOčkama v blizzardu a NCSoftu, mohli dělat New Vegas :)
@Bragi (15.06.2018 12:50): Kvalita NMA išla dolu vodou po zmene majiteľa. Brother None z Holandska predal stránku dvom mladíkom, Tagaziel-ovi z Poľska (žije v Nemecku) a Sander-ovi z Belgie. Predtým boli veľké súbory kvôli nedostatku miesta uložené na externom hostingu - AtomicGamer, ktorý pred pár rokmi ukončil činnosť a NMA prišla o všetky externé súbory. Medzitým našťastie jeden ruský modder spravil gigantickú zálohu, uploadol ju na mediafire, tam sa dá nájsť prakticky všetko a pár dobrovoľníkov to na základe svojho vlastného výberu a preferencií pomaličky uploaduje do depozitára NMA: https://www.mediafire.com/folder/2aheaguwymint/Welcome_to_Fallout_Database
@valcik (15.06.2018 12:40): Tak to s NMA mi ušlo. Vďaka za upozornenie.

Fallout Fixt je dosť rozporuplný, to je pravda, ale je tam myslím možnosť inštalovať len základne patche bez tých diskutabilných experimentov.
@Bragi (15.06.2018 12:36): Nope, NMA má po názvom 1.3.5 uploadnutú staršiu verziu 1.3.4, pretože pri prechode na XenForo bola celá download sekcia zmazaná a nový admin, ktorý je mimochodom fanda F3, tam narobil pri uploadovaní strašnú paseku.. Pre záplaty a nástroje od TeamX je lepšie zájsť priamo na ich archivovanú stránku:
http://teamx.ru/site_arc/

edit: Fallout FIXT neodporúčam. Je v alfa verzii, Sduibek už vyše roka nebol online a jeho mod obsahuje testovacie featurky ako napríklad plameňomet v inventári novej postavy.. Aj Sduibek je fanda F3 btw, tým sa nedá veriť! :D
@valcik (15.06.2018 11:59): Áno, to je. Je to TeamX 1.3.4., ale na No Mutants Allowed je už dostupná aj novšia verzia 1.3.5. Ale je možné, že čeština s ňou funguje tiež. Neviem, neskúšal som to. Hral som to v angličtine.

Každopádne odporúčaný postup pri inštalácii je základná hra, podľa potreby oficálny patch 1.1 a 1.2, potom neoficiálny patch TeamX 1.2 a neofíciálny TeamX 1.3.5.

Druhá možnosť je použiť Fallout Fixt. Ten to obsahuje všetko. Bližšie v odkaze. Ale netuším, ako je to s češtinou.

A ak si to kúpi za 2 eurá z GOG, HR patch už má ako súčasť hry.
@Isair (15.06.2018 04:40): Je a súčasne nie je. Záleží na tom, ktorú verziu hráš. V pôvodnej verzii 1.0 a s patchom 1.1 časový limit je. Aj na získanie náhradného čipu, aj na dokončenie hry. Po získaní čipu sa automaticky spustil tajný odpočet odpočítavajúci čas do začiatku invázie super mutantov. Tí postupne obsadzovali a ničili lokácie v hre. Čím neskôr si hru dokončil, tým boli následky fatálnejšie. Po uplynutí 500 dní dobyli tvoj Vault a hra sama skončila. Posledný oficiálny patch 1.2 časový limit na dokončenie posunul na 13 rokov.
@Bragi (15.06.2018 00:25): Tam je nějaký limit na dokončení hry? Sakra, o tom jsem ani nevěděl (vím jen o tom limitu ohledně vodního čipu). Á, hraní Falloutu už nikdy nebude stejné :(. I když je pravdou, že když se dlouho otálí, tak pokud si dobře pamatuji, tam mutanti postupně zabírají určitá místa na mapě.

Sakryš, na podzim si to budu muset sjet znovu a konečně přihodím i tu dvojku.
@mazar1234 (15.06.2018 00:18): Tak mi to nedalo a pozrel som si tie časové limity. Je to 150 dní na získanie čipu, prípadne plus ďalších 100, ak do Vaultu pošleš karavánu s dodávkami vody. 500 dní je potom celkový limit na dokončenie hry.

Aj casual updaty majú svoje miesto na tomto svete. :)
@mazar1234 (15.06.2018 00:06): Hej, pôvodne tam bol limit tuším 500 dní, ale patch 1.1 alebo 1.2 to odstránil. Zmenil to na 13 rokov, potom ti automaticky naskočil koniec hry.
Neoficiálny patch od TeamX to zase zmenil, ale netuším ako. S ich patchom som to ešte nehral a nechce sa mi to vyhľadávať. :)
@Bragi (14.06.2018 23:37): Hmmmm, !a môže sa potulovať po pustine do aleluja.!
zrovna mám blbú náladu, páč som si zabudol kúpiť električenku po 3 mesiacoch a chytil ma revízor (hlavne že bezdomovcov ignorujú kokoti)

Nemá to náhodou časový limit?
Že hra failne po určitom dátume?
Prísahal by som za to, že ti to po určitom dátume ukončí hru.
A ak sa nemýlim, verzia z GOG už obsahuje aj high resolution patch. Stačí prihodiť children patch, patch od TeamX, NPC mod, na záver češtinu a môže sa potulovať po pustine do aleluja.

@ntz (14.06.2018 23:13): Myslím, že Killapov patch je len pre Fallout 2.
@Bragi (14.06.2018 22:31): dneska je standard mit up-to-date posledni killapuv patch ... da se koupit komplet FO1+FO2 na GOGu za par ojro a gog ti tam luxusne zabali naprosto vsechno ...
To už sem zkoušel ale ne ten patch high resolution nainstaloval jsem jenom češtinu ani nevím kde mužu sehnat ten patch,