Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fallout


Zajímavosti

Easter eggy

Jednou z náhodných lokací je setkání s modrou policejní budkou, která po příchodu hráče blíže s houkáním odletí pryč. Jde o zařízení zvané TARDIS, cestovní prostředek Doktora z britského kultovního seriálu Doctor Who.
Při vstupu do domu s vězněm z Bratrstva oceli v Hubu na vás únosci okamžitě zaútočí. přičemž jeden pronese hlášku: "Už jsi někdy tanči při měsíčním svitu s ďáblem?" Toto je oblíbená hláška Jokera (Jack Nicholson) z filmu Batman (1989) od Tima Burtona.
Mentat je ve hře droga, která zlepšuje všímavost a inteligenci vaší postavy. V knize Duna od amerického spisovatele Franka Herberta je Mentat člověk, který funguje jako lidský počítač a je schopen provádět matematické výpočty vyššího řádu a k vylepšení svých schopností používá tzv. šťávu safó.
Na začátku vývoje Fallout se uvažovalo o zařazení dalších témat do hry jako například cestování časem, vetřelci nebo dinosauři. Ačkoliv se od toho upustilo, některé prvky se do finální hry dostaly ve formě easter eggů (náhodně můžete na mapě narazit na stopu patřící Godzzile).

Ostatní

Propagační leták na Fallout 1

Zajímavostí je, že na veřejnost se tento leták dostal až 15 let po vlastním vydání hry!
Hlavním vyprávěčem hry je Ron Perlman. Známý herec, který se proslavil především ztvárněním Helboye. Byl to právě on, kdo jako první řekl, pro mnoho fanoušků Fallout dnes již legendární větu „War, war never changes“
Součást DVD přílohy SCORE 133 a SCORE 187
Score č.196 soundtrack
Score č.52 návod
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 6 minut a 54 vteřin.
Vault boy z celé série Fallout byl založen na podobě Mr.Monopoly ze známé deskové hry.
Fallout má u hráčů takový úspěch, že se skupina fanoušků rozhodla vytvořit vlastní fan-made seriál s názvem Fallout: Nuka Break. Seriál má 6 epizod a vznikl na motiv třetího dílu série.
Stejnou pisni, ktera zni na zacatku intra Falloutu, zacina i 14.díl 4. serie seriálu The Walking Dead.
Hra byla zařazena do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
Hra obdržela hodnocení PEGI 16 (pro EU) a ESRB Mature 17+ (pro USA).
Podle herní série, která začala touto hrou, vznikla roku 2015 její desková varianta Monopolů s názvem Monopoly Fallout Collector's Edition.