Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Fallout

Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
30.09.1997 PC
Vývojáři:
Interplay Productions, Dragonplay (sekundární)
Oficiální stránky:
http://www.fallout4.com/games/fallout
Příběh hry se odehrává v post-apokalyptickém světě, který prošel atomovou válkou, vyvolanou nedostatkem nerostných surovin. Ze světa se stala nehostinná pustina. Ti šťastnější nalezli úkryt v podzemních krytech zvaných Vaulty. Váš Vault s číslem popisným 13 však stihne pohroma, čip na úpravu vody je zničen a zásoby vody vydrží jen 150 dní. Najde se dobrovolník, který dokáže všechny zachránit?

Jedná se o RPG, se vším, co se očekává - rozsáhlý svět, spousta úkolů a možností. Postupně procházíte zničeným světem a zjišťujete, jak moc se změnil. Zvířena i rostlinstvo se v okolí kvůli radiaci změnilo, zmutované krysy či obří škorpióni tvoří jen malou část problémů ve vašem putování. Zvuková stránka hry jen podtrhává atmosféru.

Falloutí sága pokračuje Falloutem 2 a mírnou odbočkou v podobě taktické akce Fallout Tactics: Brotherhood of Steel, ve 3D pak Fallout 3, Fallout: New Vegas a Fallout 4. Za pozornost také stojí totální konverze Falloutu 2 Fallout 1.5: Resurrection, která se dějově odehrává mezi prvním a druhým dílem.